Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki meddig ringatta a babáját?

Isabella marie swan kérdése:

Ki meddig ringatta a babáját?

Figyelt kérdés

Kislányom ma 4 hónapos és 2 hónapos kora óta átaludta az éjszakát (22:00-8:00) de mostanában kel éjjel is(fogzás, mozgásfejlődés, regresszió) ez ellen nincs mit tenni beletörődtem és 3-4 óra alvással kell beérnem 😅

És csak ringatva alszik el de gyakran 1-1,5 órát kell ringatnom hogy letehessem úgy hogy nem ébred meg miután letettem ugye éjjel is a megébredésekkor és így már nagyon fárasztó

Nappali alvásoknál cicin altatom de éjjel ez nem opció mert ha elfordulok mellőle rögtön megébred, kocsiba se szeret, hintába sem.kitapasztaltam hogy csak a ringatás maradt

De a kérdésem hogy aki szintén ringatta a babáját annak hány hónaposan tudott ringatás nélkül elaludni?



márc. 26. 23:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
15%
Ne szoktasd rá. Tudom, hogy nem kérsz ilyen kommentet. Nekem sem vette be az agyam a tanácsokat az elején. 12 kg volt 1.5 évesen még ringatnom kellett, hát marhára megszívtuk, mert végül csak az apja bírta el. Végül betelt a pohár, beraktuk az ágyába, sírt pár este, de utána elaludt egyedül, azóta is. A mellé fekvés, simogatás sem volt opció mert szegény nem értette mit akarok tőle. Azt hitte játszunk, így nem aludt el.
márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%
11-es válaszomhoz. Hasfájós volt, születése óta ringattuk.
márc. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem akartam "rászoktatni", de mindenhogy máshogy üvöltött. Magamra kötve, mellettem feküdve, rajtam feküdve, saját kiságyában, mindenhogy. Úgyhogy ringattam órákig elalvásnál, és hónapról-hónapra kevesebb időt vett igénybe hogy így elaludjon. Olyan 10-11 hónapos kora körül magától elutasította egyik napról a másikra a ringatást, azóta szép csendben elalszik mellettem az ágyban. Most mondjuk pár napja pont visszaesett ez a tudománya, de most meg 5 perc ringatás elég, és már alszik is.

Nem értem miért kell csakazértis okoskodni, hogy "ne szoktasd rá". A legtöbb gyerek magától leszokik róla, vagy ha nem akkor a nagyobbakkal meg már lehet értelmesen beszélni hogy anya nem bírja, alternatívákat keresni. Egy üvöltő csecsemővel, aki mindenhogy máshogy fuldoklik az ordítástól, na vele még nem lehet.

márc. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes kommenteket várom hogy megérjen rá hogy ringatás nélkül elaludjon addig igyekszek kitartani mert nem vagyok olyan szülő aki hagyja sírni a gyerekét
márc. 27. 21:42
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasfájós volt a kislányom 3 hónapos koráig... Egész napokat nem aludt... Este még rosszabb volt.. Beszereztünk egy adamo hintát. Megváltás volt. Onnantol kézben nem kellett ringatni.. Betettem a hintába és abban ringattam el. Derekam se ment így tropára. + babakocsi ringatóval... Esténként pedig a popóját paskoltam az ágyában.. Nálunk így bevállt. Már 7hónapos este egyedül elalszik... Nappal meg mindig az Adamoban vagy babakocsiban 🤭 de már csak addig kell ringatni mig elalszik 🤭
márc. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát akkor jó szenvedést kívánok! Azért készítsd a kis lelked, mert lesz itt még dackorszak, meg óvodai beszoktatás. Fog még sírni bőven.
márc. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!