Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfázhatott így az 1 hónapos...

Megfázhatott így az 1 hónapos baba?

Figyelt kérdés

Overálban és sapkában volt a kocsiban, nem ment a fűtés, kb 35 percet utaztunk volna, de végül 1 óra 40 percig tartott az út (sírt, azért izzadt le), plusz még 30 percet a vizes ruhában és sapkában volt, mert nem akartam addig levenni róla amig nem fűtődik fel a szoba, így csak jo melegben öltöztettem át száraz ruhaba + kapott bentre egy sapit. Ekkor láttam, hogy csurom vizes a haja és ugye a teste is. A fejbőre már kicsit elázott szegénynek.


A kocsiból a házba kb 1 perc alatt beértünk, addig a hordozóban volt betakarva + a szél miatt egy textil pelust tettem a hordozóra.


Szerintetek, ha csak vizes ruhában es sapkaban volt sokáig, de csak meleg helyen vettem le róla megfázhatott szegény?



ápr. 2. 14:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%

Azért izzadt le szerencsétlen gyerek, mert melege volt a kocsiban így is. Hány fokban volt?


Azt tudod, hogy overálban nem szabad szállítani autóban? Nem amiatt, mert bemelegszik, hanem egy balesetnél azt kockáztatod, hogy elmozdul belőle, és akár ki is repül.

ápr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%

Megfozted a gyereket...

Nem kell 30 fokban utazni, sőt, ülésben nem is szabadna overalt raadni.

ápr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%
Overálban hordozóba autóban?? Istenem... ráadásul ebbe az időbe. Arról nem beszélve, hogy még a leizzadt megfőtt gyermeket otthon is hagytad úgy fél órán át. Ehhez tényleg gratulálni lehet. :D
ápr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
Ennyitől valószínűleg nem lesz baja. De Nálatok milyen idő volt? Az én gyerekeim tegnap egy szál pólóban voltak. Babának sem kell otthon sem 21-23 foknál több, ahogy Ti szoktátok. Mi megfőttünk volna fűtés+sapkával.
ápr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

10 fokban indultunk el itthonról orvoshoz.. Nem adtam rá 1 réteggel többet sem. Odafelé nem is izzadt le, direkt megnéztem. Hazafelé sírt és leizzadt a sírásban + kisütött a nap és felmelegedett a kocsi.


Persze, nem szabad overálban utazni. De akkor mégis hogyan oldja meg az, ahol van még 1 gyerekülés a kocsiban és a hideg garázsban parkol mindig a kocsi?


Vettem hordozóba tehető meleg takarót, de a hátánál attól ugyanúgy izzad, az a takaró meg a mellkasát sem takarja... Feje szintén leizzad. Múltkor itthoni benti ruhában, sapka nélkül vittük el itthonról kocsival, mégis leizzadt, pedig úgy volt felöltözve, mint én. Én mégsem izzadtam.

ápr. 2. 15:22
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Hat ez igy nagyon sok, de a legrosszabb resze talan az, hogy biztos ami biztos alapon meg egy textil pelussal letakartad az egesz babat, hogy tutira levegot se kapjon.

Ezt felejtsd is el, ezer eves elavult szokas, ezen mar tul vagyunk.


Amugy en ugy csinaltam, hogy siman csak betakartam egy takaroval felulrol, nem is vettem hordozos takarot kulon. Teljesen jo volt igy, nem overalban kotottem be.

Lehet alapbol o egy izzadosabb tipus, ez rendben van, de ne oltoztesd tul :) Amugy nem lesz baj szerintem, elofordult ez azert mar velunk is, hogy izzadt, de nem fazott meg.


Bentre ne adj sapkat!

ápr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen veszély az lehet, hogy a gyerek túlmelegedett, és ettöl rosszul lett, de esetleg högutát is kaphat így!
ápr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

10 fokban overál sem kell basszus. Ha autózik, és kabátos idő van, én kabátban viszem le (nekünk kint áll az autó), a kabátkát a kocsiban leszedem róla, és úgy megy az ülésbe (előtte meg hordozóba). Kiszálláskor ugyanez vissza.


A te gyereked így már most tavasszal hőgutát fog kapni, az tuti. Agyonöltözteted.

ápr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

"Múltkor itthoni benti ruhában, sapka nélkül vittük el itthonról kocsival, mégis leizzadt, pedig úgy volt felöltözve, mint én. Én mégsem izzadtam"


Ezért, biztos ami biztos alapon, te még adtál rá plusz x réteget, noha már úgy is izzadt szegény. Akkor gondolhatod, milyen "kellemes" volt neki overállostól, sapkástól, takaróstól főni, meg még a lakásban is, mert "megfázik". Uramisten!

ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

De komolyan, a legjobb szándékkal, ugye érted, hogy a gyerekedet egy ilyen autóút alatt nyakig beöltözve simán kiteszed annak, mintha nyáron a forró autóba tennéd? A lakásban AZONNAL le kellett volna vetkőztetned. Mert a megfázásnál sokkal nagyobb veszélynek tetted ki.

Felhevül a teste, nem jut levegőhöz. Volt, aki így halt meg, igaz, nem kisgyerek volt.

ápr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!