Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babával mennyire...

1 hónapos babával mennyire járkáltok sok helyre? Családi összejövetel étteremben nálatok belefér?

Figyelt kérdés
Gyerekre kivetített betegség fóbiám van, de le szeretném győzni, csak mindig az van bennem hol mit szed majd szegény össze vagy ki, honnan mit hoz a gyerekekre.

márc. 26. 17:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem 1 honapossal korai ilyen helyre menni. Karácsonykor mentünk először messzebb, tehát hogy nem csak a közelben a szabad levegőn sétáltunk, akkor 2 hónapos volt, egy kb 10 fős családi összejövetel volt anyaeknal.
márc. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
73%

Ilyen helyre minek vinném? Talán jól érezné magát?


Nálunk az első 6 hónap egybeesett a koronavírus első hullámával, így minimális kapcsolat volt, de nem vittük volna nagyobb programra egyébként sem.

márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
61%

Egy hónapossal csak bkv-val utaztunk, mert menni kellett az orvoshoz.

Két hónapos volt amikor a szomszéd országba vittük.

3 hónaposan vittük étterembe, akkor ünnepeltük hármasban az apukája szülinapját.


Én pont az ellentéted vagyok, sosem féltettem ilyen dolgoktól.

Annyi kikötésem volt, hogy az első hetekben, hónapokban senki ne puszilgassa.


1 éves múlt, eddig csak egy harom napig tartó orrfolyása volt.

márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem 1 hónappal szülés után örülni fogok, hogy lyuk van s.ggemen.Nem megyek sehova a napi sétákat leszámítva 😂
márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:

Anyukám 50. szülinapjára meglepetés bulin gondolkodunk és mi lennénk így a meglepetés.🙃

Amúgy minket nem féltettek túl, de nem voltunk betegesek egyáltalán. A nagylányom túlféltettem és az ovi óta allandóan beteg.

márc. 26. 18:17
 6/63 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első körben várd ki, hogy 4 héttel a szülés után egyáltalán milyen testi és lelki állapotban leszel, milyen lesz a baba habitusa, a viszonyotok, szoptatás, hogy alakulnak a dolgaitok stb. 4 hetes újszülött esetében nem gondolnám túlféltésnek, hogy nem viszed étterembe, azzal együtt, hogy nem tartom azt sem jónak, hogy búra alatt tartsuk a gyereket később.
márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a gyerekem 1 hónapos volt,én még alig tudtam ülni a gátsebemtől,a gyerek nonstop a cicimen volt,amiből ömlött a tej,így álandóan át kellett öltöznöm,még úgy is,hogy textil pelenka volt belehajtogatva a melltartómba.Olyan álmos voltam nappal is,hogy ülve ela tudtam aludni a fotelben.A gyerek ha nem aludt, akkor ordított,mert hasfájós volt. Szóval..nem,én baromira nem mentem volna étterembe.Az a másik,hogy a bacik miatt sem vinném még az ekkora gyereket közösségbe.0 az immunrendszere,és garantáltan minden rokon meg akarja fogni,vagy simogatni,de minimum az arcába hajol a babakocsiban.Ez nem túlféltés,ez racionalizmus.
márc. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
45%

Több gyerekem van, így már sok minden. Nem is értem, nyilván a három napos újszülöttet nem viszem a tengerparti nyaralára, ha nem muszáj, de ahol több gyerek van, és a nagyok közösségbe járnak, ott nem áll meg az élet: mennek oviba, iskolába, játszótérre, családhoz, stb.


Nekem beleférne. Ahogy más is írja, ne nyalja végig a fél család, de egy babakocsiban vagy kendőben hordozva simán.

márc. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
44%

1 hónaposan simán.

Miért ne? Nem egy 3 napos újszülöttről van szó

márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
100%
Oké 8-as,de az,hogy elviszem oviba,vagy suliba a nagyobbat,az nem egyenlő azzal,hogy több órán át együtt vagy egy légtérben egy csomó családtaggal. Az előbbi kötelező,utóbbi nem.Az oviban nem akarja senki még fogdosni,a családi banzájon garantáltan igen.Az oviba szállítás pár perc, esetleg fél óra,előtte-utána otthon lehet pihenni,szoptatni,aludni,stb,étteremben azért ez nem pont így van.Persze mindenki maga tudja,de azért nem az az általános,hogy valaki 1 hónapos gyerekkel bulizni akar menni.
márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!