Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfázhatott így az 1 hónapos...

Megfázhatott így az 1 hónapos baba?

Figyelt kérdés

Overálban és sapkában volt a kocsiban, nem ment a fűtés, kb 35 percet utaztunk volna, de végül 1 óra 40 percig tartott az út (sírt, azért izzadt le), plusz még 30 percet a vizes ruhában és sapkában volt, mert nem akartam addig levenni róla amig nem fűtődik fel a szoba, így csak jo melegben öltöztettem át száraz ruhaba + kapott bentre egy sapit. Ekkor láttam, hogy csurom vizes a haja és ugye a teste is. A fejbőre már kicsit elázott szegénynek.


A kocsiból a házba kb 1 perc alatt beértünk, addig a hordozóban volt betakarva + a szél miatt egy textil pelust tettem a hordozóra.


Szerintetek, ha csak vizes ruhában es sapkaban volt sokáig, de csak meleg helyen vettem le róla megfázhatott szegény?



ápr. 2. 14:59
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem ám észbekapna, mit művel, áh... ő csinálja jól. A gyerek meg üvölt, folyik róla a víz.

Ha véletlenül alulöltöztetnéd, SEMMI baja nem lenne. Ellenben ezzel az életét kockáztatod!!!

ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
92%
Én ma vittem orvoshoz a babám, pamut body-nadrág és ennyi és így is belemelegedett a hordozóba. Volt nálam egy takaró, de nem akarta, rúgta le. Ha meg is fázik, max prüszköl pár napig, de ha túlöltözteted és megfő, abba konkrétan belehalhat és ezt abszolút jó szándékból mondom. Nem tudják túl jól szabályozni a testhőjüket és a meleg ilyen szempontból veszélyesebb nekik, mint a hideg.
ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog megfázni a hidegtől ez butaság. A picik még elég izzadósak.

Vékonyabb sapi legyen rajta a kutacs miatt, de a teste nem fog kihűlni, ne aggódj.

Sokkal veszélyesebb túlöltöztetni. Ez ilyen régi berögződés. Nekem anyukám ájuldozott hogy kinn van a gyerek lábából fél centi amíg kézben hazavittem kb 3 perc alatt, mert a babakocsiban sírt. Anyósom meg nyáron mikor nem volt sapka a picin, mivel rohadt meleg volt, illetve még nap se érte, mert hordozóban volt egy bodyt rakott a feje tetejére...sokkal veszélyesebb hogy megfullad mintsem hogy megfázik a feje 30 fokban.

A hideg nem okoz önmagában betegséget. A kihűléshez meg azért több kell mint egy autós utazás. Mondjuk bedobva pucéran egy bokorba a nemkívánt csecsemő kihűlhet de azért érzed hogy ez nem az a kategória, normálisan felöltözve egy autóban úgy hogy figyeled minden rezdülését.

ápr. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi a meglepő azon, ha egy síró gyerek leizzad... Most a kérdésemtől teljesen függetlenül.


Ha csak egy hordozóban autózna a gyerek akkor oké, hogy nem kell szét öltöztetni, de onnan egy túrázáshoz pl ki kell venni őt, àtrakni a babakocsiba, azért oda pl télen csak vastagabb ruha kéne. Ha a kocsiban nem lehet átöltöztetni hogyan oldják meg? Egy body+rugi+takaróban van kinn a gyerek 5 fokban? Oké vannak kocsikabátok, de azok ugyanolyan vastagak, mint a plüss overál, amit tegnap ráadtam. Nem téliben volt.

ápr. 3. 13:12
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Értsd már meg, azért ordított, mert kegyetlenül melege volt!


Senki nem mondta, hogy az autóban nem lehet átöltöztetni. De, lehet. Télen, hidegben zárt ajtónál, álló autóban. Macerás, de a gyerek védelme az első. Ezt te bonyolítod túl.

De amúgy 10 fokban sem lett volna semmi baja úgy egy kis ideig. Ezzel, amit művelsz vele, ezerszer inkább lesz beteg, mivel kimelegszik, leizzad, és úgy viszed ki. De ami még esélyesebb, hőgutát kap, és mentőt hívhatsz hozzá.

ápr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Odafelé mégsem izzad le meg nem sírt, visszafelé meg sírt, evett és abbahagyta. Biztosan melege is volt, nem mondom, hogy nem.


Aláírom, hogy nem szabad toltolni. Az első gyereknél ment is a kocsiban öltöztetés, vetkőztetés, de most a 2 üléstől kivitelezhetetlen.

ápr. 3. 13:40
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Mert még odafelé nem volt ideje leizzadni. Akkor kint sem volt meleg, az autóban sem.


Kivitelezhetetlen? Akkor inkább kapjon hűgutát vagy egy balesetben zuhanjon ki, mert az overál nem tartja...


Az autó és a lakás közt simán takaróba is lehet burkolni, ezer más megoldás van, mint az, hogy az életével játszol.

ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem a kérdés alapján, hogy első gyerek. :D
ápr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Mikor TÚRÁZIK valaki egy EGY HÓNAPOS gyerekkel?????

Másrészt simán át lehet öltöztetni a gyereket akár az elsö ülésen, akár a csomagtartóban!

Ahhoz meg, hogy az autóból átted a babakocsiba szintén nem kell ráadni a szekrényt.

ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne ragozd már túl... Béna voltál. Legközelebb ne legyél. Az meg no komment, hogy fél óráig vizes ruhában hagyod....csoda h az első gyerek túlélte a babakort.
ápr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!