Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hízik? Mit csináljak?

Miért nem hízik? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kislányom. 2780 grammal született, 1-1 kg-t szedett fel az 1. és 2. hónapban. 3-ban 510 grammot, utána 410 grammot. 6 hete voltunk a védőnőnél, azóta kb 400 grammot szedett fel. (Mindig mást mutat a mérleg egy adott napon. Volt olyan, hogy evés után kevesebb lett,mint előtte volt). Anyatejes.

Nem szopizik sokáig, néha kevesebbet, néha többet eszik. Van, hogy óránként, van, hogy 2,5 óra múlva kéri.

Sokszor hiszem azt, hogy nincs elég tejem, de ha megnyomom spriccel.

Mitől lesz zsírosabb a tej?

Adnátok neki Sinlacot, hogy hízzon? 6 hósan kezdjük a hozzátáplálást, tejpépet is lehet adni vagy először csak gyümölcsöt egyen?

Éhesen elaludna egyébként? Amikor ébren van jókedvű, mosolyog, állandóan jár a lába, hasra fordul- és vissza).

Mit csináljak, hogy több tejem legyen? Nagyon szeretném, ha sokáig anyatejes lenne. Vagy adjak neki tápszert?

Ébren egyebk 2,5 órákat van kb, aztán fél órát alszik. Éjszaka alszik.


ápr. 9. 23:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehat hizik, miert mondod, hogy nem?

Vagy most mi is a baj pontosan? Jo a kedve, alszik, eszik, en ebbol nem latom a bajt, de nyilvan te vagy vele.

Gyerekorvost kerdeznem inkabb a helyedben, ha bizonytalan vagy.


Amugy meg ha orokke havi 1 kilot hizna, akkor 3 eves korara lenne vagy 30 kilo, ez azert nem igy mukodik.


Az az elvaras amugy, hogy 6 hos korara megduplazza a sulyat.

ápr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
* szuletesi sulyra gondoltam, azt kell megduplazni 😅
ápr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

6 hét alatt hízott kb 400 g-t. Azt elfelejtettem leírni, hogy az elmúlt 2-3 hetbeb stagnált...

Viszont pisis pelus bőven van.

ápr. 10. 00:02
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Es magassagra nem nott esetleg? :)
ápr. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól számolom most 6400 g körül lehet az teljesen normális. Nem is kell többet híznia már ennyi idősen.
ápr. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos kor körül az én kisfiam hízása is lelassult. Előtte havi1-1,5 kg-t hízott. Aztán az orvos azt mondta, hogy "hát mekkora lenne ez a gyerek 1 évesen, ha havonta ennyit hízna? 😄" És igaza is van. Mikor elkezdett kúszni, 8 hónaposan, volt, hogy csak 100-150 grammot hízott.
ápr. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Cm-ben nőtt az itthoni mérőszalag alapján, meg amennyire letudtam mérni 3-3,5 cm-t.

A súlya így alakult:

3680 g

4620 g

5130 g

5540 g

És most 5,9 kg. Nem igazán akar mozdulni a mérleg. Néha napközben kevesebbet is mutat, néha kicsit több.

Ez is számít, hogy mikor mérem? Pl kaki után stb?

A tejem ha nem lenne elég honnan tudom? Vagy ha spriccel akkor tényleg van? Fejni is próbálok szopi után, már amennyi időm van rá...

ápr. 10. 10:02
 8/14 A kérdező kommentje:
Szia 6-os! Sajnos neki állandóan lassult a hízása, sőt most 4-5. (Most 5,5 hónapos) hónap között kb 360 grammot szedett fel :(
ápr. 10. 10:03
 9/14 anonim ***** válasza:
De ez a súly teljesen rendben van.
ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
5-6 hónaposan nálunk is stagnált a súlynövekedés a nagyobbiknál és a kisebbiknél is lelassult, pedig ő kis súllyal született. Amit leírtál gyarapodást, szerintem rendben van. Pisis pelenka sok van, tehát tejből jut elég.
ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!