Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tapasztalatotok kell...

Mi a tapasztalatotok kell büfiztetni vagy nem? Nekem nélküle bukik.Ez a cikk felnyomta a vérnyomásom.Hány fiatal anyuka döl be majd ennek? Még a kórházban énsem büfiztettem,bukott is,itthon is,torkába is ment... Lent a cikk..

Figyelt kérdés
[link]
ápr. 19. 00:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

"Dr Pamela Douglas írja: „A kutatásokból tudom, hogy a babák – még ha etetési gyakorlati gondok vannak is – nem nyelnek nagy mennyiségű levegőt szoptatás vagy a cumisüvegezés közben, bár gyakran ezt állítja mindenki”.


Jó neki, hogy a kutatásokból tudja... én meg tapasztalatból tudom, hogy ha a babámat nem büfiztetem, akkor utána kínlódni fog addig, amíg fel nem veszem és függőlegesen nem tartom legalább 10 percig. Kíváncsi vagyok, hogy a kutatásai szerint hogy kerül a gyerekbe annyi levegő, amitől etetés után néha akkorát büfög, hogy belezeng a ház. Tudom, vannak babák, akik jól elvannak büfiztetés nélkül, de ez sajnos nem igaz mindenkire.

ápr. 19. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Pont így gondolom énis
ápr. 19. 03:23
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pl sosem büfiztettem a kisfiam. Mindig elaludt szopi közben, így békén hagytam.

6 hónapos koráig kétszer bukta vissza a tejet, azt is játék közben.

ápr. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

#3. Nalunk is ugyanígy volt.

Szerintem babafüggő.

ápr. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

A nagyobbik lányomat nem bufiztettem, sosem bukott.

Most a kisebb szokott néha, őt kell azért.

Egyébként nem egy cikk alapján döntöm el mit csinálok, inkább adok a háziorvos és a védőnő szavára más témában is. Ezenkívül én látom mi kell a gyerekemnek, akármit írhatnak.

Nem kell ezen kiakadni.

ápr. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Babafüggő. Az enyém talán 3x bukott, de azt is úgy, hogy abban a pillanatban ahogy a vállamra tettem, hogy visszavigyem az ágyába, nem kellett (és nem is lehetett) büfiztetni. Ha arra várok akkor sose teszem le, egyszerűen nem nyelt levegőt szoptatás közben, nem volt mit felbüfizni. Más baba meg ha nincs büfiztetve bukik vagy a hasa fáj. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem törvényszerű, hogy büfiztetni kell. Ahogy az sem, hogy cumit kell adni. Az enyém utálta, nem vagyok "cumi ellenes", próbáltuk, utálta. Más baba meg ha nem kap cumit kitör a világháború, annyira igényli. Ezer ilyen példa van, hogy nem minden baba igényli ugyan azt, a büfiztetést sem.
ápr. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az egyik bukott, őt 20 percig is kellet függőlegesben tartani. A másik meg simán bealudt mellettem fekve és maradt is úgy, mert ha bármit változtattam rajta, mondjuk leraktam az ágyába 10 perc múlva kelt (és 3 hónap után feladtam meg a derekam is). De sosem bukott, szerintem azért is mert kevesebbet evett többször, meg jobb volt a gyomra záróizma. A nagyobbikom most kamaszként is csuklik, ha bezabál, és hát hajlamos is rá.
ápr. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tápszeres gyerekemben még úgy is alig maradt kaja, ha folyamatosan függőlegesen volt. Refluxos volt, szinte megállt a kanál is a tápszerben, mégis úszott még a lakás is. És még így is nehezen gyarapodott.

Anyatejes gyerekemet soha nem kellett büfiztetni, egy csepp se jött ki belőle.

ápr. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes volt. Akkor bukott a legtöbbet ha büfiztetni próbáltuk, ha valami nyomta a pocakját. Így keveset büfiztettük. Simán elaludt cicin és úgy is maradt.
ápr. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

ez totál babafüggő.

Fiamat pl 1x sem böfiztettem, életében nem bukott.

Lányomat ha 1 órán keresztül böfiztettem is képes volt még függőleges helyzetben is bukni 2x kajánként.

ápr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!