Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba mellett hogyan telik...

A baba mellett hogyan telik egy napotok, van rajta kívül időtök, erőtök magatokra, más dolgokra is?

Figyelt kérdés
Nekem nincs segítségem, a férjem pedig késő este jön haza. Körülöttem a kismamák csak úgy pörögnek, mindenféléket csinálnak, közben a babájukkal a 4 közelben lakó nagyszülő közül van vki. Én bénának érzem magam, mert nem tudok sehova elmenni, a babán kívül semmi érdekesen nem tudok csinálni, mert kifáradok és a babával eljárkálás meg elég korlátozott ( nem tudok vezetni). Fél éves a pindurka. Mit csinálok rosszul? Hogyan változtassak ezen?
2009. jan. 5. 13:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
szia nem vagy rossz ne hidd de mindenki máshogy csinálja...:)Sztem szervezés kérdése az egész ha fél éves a babád s van napirendje akkor magadra is kell lennie időnek..
2009. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

szia én is így vagyok, ahogy te, csak én 2-vel, és 4 éve.

nem tudom, hogy tudsz-e változtatni, nekem nem sikerült. Most már a lányom ovis, még nehezebb a dolog, hozni-vinni... katasztrófa a reggelünk. Kitartás!Ez van, ezt kell szeretni.


Próbálj meg lemenni esetleg játszótérre, vagy ha van a közeledben park, és ismerkedj más anyukákkal is.

Ki tudja? Talán még olyan is akad, akivel barátnők lesztek, és néha napján 1-2 órát bevállal a piciddel még elintézed a dolgod.

2009. jan. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy anyukám tud vigyázni a picire, igaz, csak este, és hétvégén. A férjem , csak hétvégén van itthon. Nekem ilyenkor jut időm manikűrösre, fodrász, uszoda, barátnők... Ha nem lenne segítségem, akkor persze sokkal nehezebben oldanám meg, úgyhgoy ne hibáztasd magad nem csinálsz rosszul semmit. Viszont, ha van a babádnak beállt napirendje, akkor kell, hogy legyen magadra is időd. Pl.én vásárolni, ügyintézni viszem magammal, mikor a baba alszik akkor dekupázsolok, szabok varrok, vagy egyéb hobbimmal foglalkozom, rengeteget olvasok, a takarítást meg ott egye meg a fene.. majd csak sorra kerül az is, de nem az a legfontosabb...
2009. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnálom hogy nincs segítséged. Pedig szánj időt magadra is!!!! Nekem van segítségem, bár kikapcsolódás már az is ha boltba megyek. Amikor pedig lenne időm magamra örülök hogy ha pihenhetek. Hát azért én kiváncsi lennék azokra a pörgős kismamákra!!! Nem sokat lehetnek akkor a gyerekükkel ha ennyi mindenre van idejük.

Te nem csinálsz rosszul semmit csak a körülmények "áldozata" vagy.

11 hetes kislány anyukája

2009. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Szia, szervezés kérdése az egész. Nekem sincs segítségem, nekem is későig dolgozik a párom, de nekem mindenre jut idő. Igaz, az én 5 hónapos lánykám nem sírós baba. Egy hetes korában már mindenfelé vittem, így nem okoz gondot neki ha bárhová megyünk. Sportolok (amíg lovagolok, addig ő a babakocsiban alszik), barátnőkkel találkozunk, akik szintén kisbabásak, nagyokat sétálunk, vagy elmegyünk egymáshoz, a gyerekek játszanak, mi teázgatunk, dumcsizunk. Ma délután pl. szánkózni megyünk nemsokára, mert végre van hó!:-)) A házimunkát megcsinálom, amíg a pici alszik, főzni szoktam előre is, hogy csak ki kelljen olvasztani. De ha épp ébren van a kisasszony, akkor a konyhaasztalra teszem a pihenőszékében és énekelek, mondókázok neki, amíg főzök. Az udvari teendőket meg úgy szoktam (kertesben lakunk) hogy belerakom a picit hordozókendőbe.

Fel a fejjel, alakítsatok ki a babával egy mindkettőtöknek megfelelő napirendet, és bátran merj vele ide-oda menni, a félével már nem olyan pici. Sok örömöt nektek!

2009. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A gondunk ott keződik, hogy őkelme nem alszik. Én többet aludnék, mint ő. Nappal ha alszik 20 percet az már örömünnep, reggel fél 6kor meg már fenn van, de este 1/2kor ismég játszik. :O) Nálam furin alakult, mert kiderült, hogy azok, akiket barátnak hittem, nem azok, így egyedül maradtam. :o( kicsit színesebbét lenne jó tenni az életem
2009. jan. 5. 14:13
 7/18 anonim ***** válasza:
30%
Kedves 14.06-os válaszoló! Ne szólj le ismeretlenül senkit. Fogalmad sincs, ki mennyit van a gyerekével. Én pl. folyamatosan, mégis mindenre van lehetőségem. A gyerek nem teher, vele nem nehezebb, hanem teljesebb az élet! Mindent lehet együtt csinálni. Ha akarnám, segítene anyukám, de nem is akarom. Nekem ne mondja senki, hogy a babák nem szoktak aludni. Szoktak. Naponta több órát. Ha az alatt nincs meg a házimunka, az elég ciki. Szinte nincs olyan, amit ne lehetne babával. Én voltam a lovaglós válaszoló, nekem még az is belefér. A picit is felteszem a pónijára rndszeresen. itthon is nagyokat játszunk délutánonként, meg megyünk mindenfelé. Aztán mikorra apája hazaér, a gyerkőc egy élményekkel teli nap után pancsizik, szopizik, alszik. Este 7-től, legkésőbb fél 8-tól már csak a páromra és magamra kell koncentrálnom. Legalábbis a következő szopiig (az 10 körül van).:-))
2009. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ha Te azt mondod, hogy itt az egyik hozzászóló ne szóljon le senkit, akkor Te miért merészeled ismeretlenül azt állítani, hogy hazudok?????
2009. jan. 5. 14:18
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ismét a lovaglós válaszoló vagyok. Próbáld meg figyelni a picid bioritmusát. Nekünk is voltak gondok egy időben, mert nem jöttem rá, hogy nem jókor akarom elaltatni este a babócát. A túl fáradt baba meg ugye pont olyan nehezen alszik, mint a nem fáradt. Nézd meg, mikor van estefelé az az időpont, amikor a legálmosabbnak tűnik. Ehhez az időhöz alakítsd az esti fürcsit, úgy, hogy mire álmos lenne, már túl legyen egy nagy pancsizáson. Nem tudom, szoptatsz-e, ha igen, szoptass fekve és hagyd, hogy cicin bealudjon. Gyújts egy mécsest, amibe tegyél levendula illóolajat és pici vizet. A levendula csodásan nyugtat, csak vigyázz, te is könnyen bealszol tőle.
2009. jan. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Még véletlenül se állítottam, hogy hazudsz. A kommentedet csak azután olvastam, hogy elküldtem a hozzászólásomat. Valószínűleg egy időben írtunk. nem akartalak megbántani, eszembe se jut ilyesmi.
2009. jan. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!