Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba mellett hogyan telik...

A baba mellett hogyan telik egy napotok, van rajta kívül időtök, erőtök magatokra, más dolgokra is?

Figyelt kérdés
Nekem nincs segítségem, a férjem pedig késő este jön haza. Körülöttem a kismamák csak úgy pörögnek, mindenféléket csinálnak, közben a babájukkal a 4 közelben lakó nagyszülő közül van vki. Én bénának érzem magam, mert nem tudok sehova elmenni, a babán kívül semmi érdekesen nem tudok csinálni, mert kifáradok és a babával eljárkálás meg elég korlátozott ( nem tudok vezetni). Fél éves a pindurka. Mit csinálok rosszul? Hogyan változtassak ezen?
2009. jan. 5. 13:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves lovagló anyuka!

Én nem szólok le senkit, de hidd el vannak olyan babák akik nem alszanak egész nap!!! Nekem volt olyan hogy még hajat se tudtam mosni, nem hogy még lovagolni.

Minden baba más! Én örülök neki hogy a tiéd ilyen jól viselkedik.

14.06-os anyuka

2009. jan. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tapasztalatom alapján minél nagyobb lesz a babád, annál könnyebben telnek majd a napjaitok, akár segítség nélkül is. (Párom este ér haza, Anyukám 7végenként 'befogható'.) Amikor fél éves volt a kislányom (tavaly február), én sem tudtam még sok mindent csinálni mellette, nem maradt egyedül, a lakásunk mérete pedig nem engedi meg, hogy hurcoljam magam után a járókát mindenhová. Így maradt az, hogy akkor csináltam a dolgom, amikor aludt vagy volt itthon más is, aki vigyázott rá. Ebben az időszakban valóban még minden a baba körül forog.

Most 16 hós a kismanóm, mindent együtt csinálunk, segít még a takarításban is a maga módján, és engem nagyon szórakoztat, ha együtt megyünk pl. egy egyszerű sétára is, mert úgy tud örülni az új dolgoknak, ld. hóesés most.

Szóval a helyzet csak javulni fog, addig meg kitartás, én is jártam olyan cipőben mint te, és most tervezzük a második babát, ergo van életkedvem!

2009. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

Ja!

Én az olyan anyukákat "szólok le" akik több időt töltenek szépségszalonokba magukkal foglalkozva, mint a gyerekkel!

14.06-os anyuka

2009. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ok, visszaszívtam, bocsi!:-)
2009. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

Én vagyok az úgynevezett szépségszalonos válaszoló. Körmöshöz havi egyszer járok, az 1 óra. Fodrász kéthavonta ez szintén 1 óra. Uszoda hetente 3 óra. Akárhogy is nézzük , ez összesen 4 óra hossza. De amúgy nálunk a nap 24 órából áll, azt hittem másoknál is. De akkor lehet, hogy nálatok sokkal rövidebb.

És nagyon megkérlek, te se szólj le engem ismeretlenül, főleg, úgy hogy fogalmad sincs mennyi időt töltök a babámmal. Remélem azért nem az irigység szól belőled.

Hm.. igazán érdemes volt ideírni segítő szándékkal.

2009. jan. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Teljesen együttérzek a kérdezővel, sokan szerencsések és vagy sokan veszik körül, vagy jobb körülmények között élik napjaikat. Mindegyik természetesen irigylésreméltó az olyan anyukák szemében, akik csak ritkán élvezik a szabadságot. Csak azt tudom javasolni a kérdezőnek, amit uebben a cipőben járva kértem én is a férjemtől, hogy kéthetente látogassunk haza szüleimhez, hogy néha levegőt vegyek én is. Vagy csak aludjam ki magam! :) Ha megtehetitek, ti is járjatok többet a nagyszülőkhöz, aztán, pár év és ... Na addig is kitartááást Nekünk!!!
2009. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
Na már megint ez a marakodás!:( Én ahelyett, hogy ítélkeznék igyekszem a kérdésedre válaszolni úgy, hogy leírom a körülményeinket és azt hogy hogyan telnek a napjaink: Tehát. A férjem váltó műszakban 12 órázik. Egyik nap reggel ötkor megy és este fél nyolckor ér haza, a másik nap du. ötkor megy és másnap reggel fél nyolckor ér haza. A harmadik nap elvileg pihenő de elég gyakran kell bemennie nyolc órázni. És utána elölről kezdődik a körforgás. Hétvége, ünnep nincs. Rokonaink nincsenek. Ill. anyós van de vele nem beszélek és nem tartom vele a kapcsolatot. Tehát segítség nulla! Az egészségemmel is problémák vannak de a párom fantasztikus férj és apa. Mindenben besegít, a kislányunkat ugyan úgy el tudja látni ahogyan én és meg is teszi ha kell. Most hogy a babánk már kúszik-mászik és nagyon aktív baba kicsit átalakultak a dolgok. Most 8 hónapos. Öt hónaposan kezdődött a fogzás nála. Az éjjelekkel nincs gond öt hetes kora óta végig alussza és tápszeres. Van egy napi rutinunk amit mi alakítottunk ki úgy hogy a baba igényeit tartottuk szem előtt. Persze ez mindíg úgy változik ahogyan ő növekedik. Jelenleg reggel nyolckor reggelizik tápszert, 11-kor tejpép, 14-kor főzelék, 17-kor gyümölcs vagy babajoghurt esetleg mindkettő, fél 8-kor fürdés, 8-kor Sinlac majd alvás. El kell mondanom, hogy nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott a babánk de tudom nem mindenki ilyen szerencsés. Én úgy oldom meg a dolgokat, hogy azon a napon amikor a férjem pihenős, akkor csinálok itthon mindent amit tudok, takarítás, vasalás (bár a vasalás van hogy estére marad és közben TV-zek amikor a babó már alszik). Bevásárolni is ilyenkor szoktunk de azt a párom intézi. Ő elmegy és megveszi amit kell. Nekem sincs jogsim. Amikor egyedül vagyok egész nap a babámmal akkor viszont "semmit" nem csinálok, kizárólag vele vagykok. Játszunk, sétálunk, és mivel nagyon aktív így most már két percenként hozom el egyik másik helyről. Két szobás panelben lakunk, tehát nincs járóka és kevés a hely. Nagyon hamar elmászik a picurka. Mindíg a sarkában kell lennem. És igen itt sokan írták, hogy az öt-hat hónapos babájuk még milyen sokat alszik. Ez nálunk is így volt egészen addig amíg meg nem tanult kúszni, mászni. Azóta világ felfedezésben van és egész nap nem alszik vagy ha mégis az is 10-20 perc egyhuzamban. Már a felállással is próbálkozik és ha nem sikerül neki bizony eltörik a mécses. Amikor a réjem éjszakából jön haza akkor viszont mivel neki is pihenésre van szüksége így akkor is én vagyok a másik szobában a kislányunkkal. Van amikor este tízkor állok neki főzni hogy másnapra friss és meleg ételt tudjon vinni a párom. Magammal akkor foglalkozom ha a párom itthon van vagy kihasználom azt a kevés időt amikor elalszik a babám. Egy hajmosás belefér. A barátnőimmel mail-ban, telefonon tartom a kapcsolatot, és ők ezt úgy hálálják meg, hogy elég sűrűn meglátogatnak. Akkor is van időm a dolgokra hiszen ők imádnak babázni. Tehát minden percet kihasználok amit lehet és akkor amikor lehet. Így pihenésre is jut időm. Kiegyensúlyozott vagyok. A babánkat mindenhova visszük magunkkal, ő egy igazi mobil bébi:) Fodrászhoz két-három havonta járok. Direkt megnövesztettem a hajamat így ha nincs időm akkor megszárad magától és nem kell vacakolnom a hajszárítással, formázással. Én is járok műkörmöshöz. Ez úgy működik, hogy a férjem szabadnapjára kérek időt. A babót felöltöztetjük, ők elvisznek kocsival, majd hazajönnek. Amikor elkészülök akkor ugyan ez a téma. Jönnek értem. Egyedül akkor kértünk segítséget amikor kivizsgálásokra kellett járnom. A barátnőm volt olyan kedves és itthon maradt a babánkkal, mert egészségügyi intézménybe nem vagyok hajlandó vinni a gyerekemet. A lányunk születésétől úgy lett szoktatva, hogy bárkinek a kezében elvan, barátságos baba. A kolléganőim minden nap látják, szeretgetik mert velünk szemben van a lépcsőházban az iroda. Átmegyünk minden nap pár percre. Ez is kikapcsolódás. A babó meg élvezi hogy ott sokan vannak. Tehát csak azt tudom neked tanácsolni, hogy te is próbálj meg egy rendszert vinni a baba életébe mert akkor neked is könnyebb lesz az idődet beosztani. És előttem írta valaki, hogy a takarítás nem fontos. Hát én ezt nem így gondolom. Nálam miníg rend és tisztaság van. Kell a gyereknek a kosz, de azért nem mindegy hogy egy hetes kosz ragad rá, vagy két napos. Főleg amikor már kúszik a földön. Van amikor este nyolc után mosok fel és porszívózok ki, de akkor is megcsinálom. Én fontosnak tartom hogy a gyerek már kiskorától a rendet és tisztaságot szokja meg, mert akkor az lesz neki is a természetes és rosszul fogja érzeni magát a kuplerájos koszos környezetben. Legalábbis engem is így nevelt az anyukám és én is ehhez vagyok szokva. Sok sikert kívánok neked és ne keseredj el. Adj időt magatoknak és meglátod sikerülni fog!
2009. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem a főzés marad ki az életemből. Az én lányom egy percet sincs el egyedül. Az első 3 hónapban semmit nem aludt napközben, de most sem viszi túlzásba (7 hónapos). Egyszerűen csak várom, hogy majd mászik, majd totyog, aztán jól leköti magát (ha szerencsém van) addig meg esszük a rendelt kaját...
2009. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!