Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, ha a gyerekorvos...

Mit tehetnék, ha a gyerekorvosunk szinte mindig tök bunkó, és arrogánsan, lekezelően beszél velünk?

Figyelt kérdés

Vagyis ezt még elviselném, bár sajnos elég sokat találkozunk vele, de sajnos sok ilyen ember van :(

A probléma az, hogy nem hagyja, hogy végigmondjam, amit szeretnék, hanem közbevág és rendszerint kioktat.

Ma pl. azért telefonáltam le, hogy mivel náthás lett a kisfiam, így holnapi 15 hós oltást lemondanám és kérnék új időpontot, meg recepteket is szerettem volna kérni.

Márc. 1. 12.15. időpont volt a legkorábbi, mire mondtam, hogy az nem jó, mert max. délben már alszik a kicsi, van-e a köv. héten. Válasz: "igen, ugyanúgy 12.15, akkor legyen a márc. 1, viszonthallásra" és letette a telefont!

Hát köpni-nyelni nem tudtam, úgy kiakadtam!

Az egy dolog, hogy az időpont nem jó, de hogy rám teszi a telefont, na ez már sok nekem!

És ez már sajnos a sokadik ilyen megnyilvánulása. Pedig én aztán nem vagyok egy meghunyászkodó típus, simán megmondanám neki, hogy legyen szíves végighallgatni, de ez a nő állandóan belém fojtja a szót, így még erre sincs alkalmam!

Most arra gondoltam, hogy holnap reggel lemegyek a tanácsadásra és személyesen kérek egy számunkra is megfelelő időpontot, meg persze a recepteket és ha szívózik, akkor kiosztom, persze csak finoman, de annál határozottabban! :))

Mit gondoltok erről?

Az a gáz, hogy ez egy kisváros és csak 2 gyerekorvos van és a másik még rosszabb, egyszer úgy megszorította a nagyfiam karját, hogy belilult a helye :(

Sajnos a régi dokinéni, akihez tartoztunk, tavaly nyugdíjba ment, pedig ő nagyon kedves volt, nagyon szerettük!

Köszi a válaszokat és bocsi, hogy ilyen hosszú lett! :)


2011. febr. 14. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szomszéd kisváros orvosához átvinném a gyerekem...
2011. febr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát én biztosan otthagynám.Szabad orvosválasztás van.

Csak én könnyen beszélek,mert itt Pesten 1000 orvos van.

De nálatok?A másik még idiótább!


4 gyerkőc anyukája

2011. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Én a helyedben úgy kiosztanám, hogy a gatya kigyulladna rajta, mert az ilyen köcsögök csak abból értenek, és ha látják, hogy nem hunyászkodsz meg akkor vissza vesznek az arcukból, és utána tudnak normálisan beszélni az emberrel. Vagy kérd meg a párodat, hogy ő beszéljen ilyen esetben a dokival, mert érdekes mód csak nőkkel szoktak bunkóskodni.
2011. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy éppen tele volt betegekkel, én nem volt ideje veled egyezkedni.

Egyébként a mi orvosunknak két nap van tanácsadó rendelése, mindkétszer olyan időpontban, ami nem valami jó nekünk. Mit tudok csinálni?

persze, hogy nekünk kell alkalmazkodni.


Kiosztod? Szerintem csak magatoknak ártasz vele. Ha valami kérdésed van a gyerekkel kapcsolatban, persze ne hagyd magad, hallgasd meg a dokit, aztán térj vissza a problémádhoz, ha kell ötször...

2011. febr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Én a helyedben úgy kiosztanám, hogy a gatya kigyulladna rajta, mert az ilyen köcsögök csak abból értenek"


Hát ez baromi bölcs dolog lenne. Hátha a "köcsög " orvos legközelebb még barátságtalanabb lenne az amúgy is nyűgös, beteg gyerekkel...

2011. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is nekünk kell alkalmazkodni a gyerekorvoshoz, aki sajnos a leglehetetlenebb időpontra hív bennünket, de mást nem tehetünk. Havi egyszer jön ki, és ez dél körül van. Minden baba nyűgös, éhes, aludna. Én a helyedben nem osztanám ki, nem szólnék a férjemnek sem, hogy ő tegye. Kidühöngeném magam, vinném a gyereket az időpontra, és minimálisra csökkenteném a beszédet a dokival, hátha észbekap, hogy valami nem stimmel.
2011. febr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is kiakadtam volna rajta, de igazán nem tud az ember mit tenni.

Mi is most ebben a cipőben vagyunk, két helyettes védőnővel, heti 1 napot vannak és mindkettő ugyanaznap.

El tudjátok képzelni, hogy ez hogy néz ki?! Én eddig nem tudtam. 9-10-ig adják az oltások,voltunk ott vagy 12-14-en 2 hónapostól másfél évesig. 10-11-ig terhesgondozás, 11-re jön ki a nődoki a legközelebbi kórházból. Mindenki 20 négyzetméteren, ahol a pelenkázók is ott vannak, kinn -6 fok volt.

Szóval vagy lenyeled a gyerek érdekében vagy orvost váltasz, de a kötelező oltást szerintem akkor is ő adja be. Bár ebben nem vagyok biztos.

2011. febr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Kedves 15:41 pont az ilyenek miatt, mint te, engednek maguknak ennyi mindent az ilyen orvosok, mert nehogy szóljunk bármiért is mert legközelebb akkor mi lesz. Én úgy gondolom, egy orvos nem lehet ilyen, mert rossz kedve van, vagy fáradt, vagy csak kiakasztották, akkor a következő emberrel bunkóskodik. Ha egy kicsit is értelmes lenne, azt mondta volna az anyukának, hogy tudja mit jöjjön 11-re, mivel egy oltást beadni nem tart semeddig.
2011. febr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem idegesíteném magam a helyedbe.Vidd át másik orvoshoz, akár tényleg a szomszéd faluba, városba.

Nekünk is ilyen dokink volt.Levittem a gyereket hogy taknya-nyála egybe van és csúnyán köhög.Meg se nézte, mert ha nincs láza akkor nem tud vele mit kezdeni.Hozzá teszem nem lázas típus a kisfiam.Fogtam magam, eljöttem és felhívtam a szomszéd városban rendelő gyerekorvost hogy vihetem-e hozzá a gyereket és mondta hogy nyugodtan másnap vigyem le és elintézi ő a karton átkérést stb.

2011. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyikre zöldet nyomtam!


Ha most először tette volna ezt, akkor valóban csak kidühöngeném magam, nyelnék egyet és kész (ahogy eddig is tettem) és elkönyvelném azzal, hogy biztos sietett, mert sokan voltak stb.

De volt már olyan pl, hogy lázas beteg volt a kicsi, be volt gyulladva a füle. Felírt egy fülcseppet, amit szemre és lehet használni és a leírásában 3 féle adagolás szerepel attól függően, hogy a fül melyik része gyulladt. Letelefonáltam, hogy szíveskedjen már közölni, hogy akkor milyen fülgyulladása van a kicsinek és hogy cseppentsek a fülébe, mire kiosztott, hogy ő megmondta, hogy ... és olvassam el a tájékoztatót és akkor is lerakta a telefont. Persze latinul mondta a betegség nevét, már nem emlékszem a kifejezésre, rá google-ztam, de így sem ugrik be. Nagy nehezen sikerült csak kiderítenem, hogy középfülgyulladásról van szó.


Na mind1, muszáj lesz holnap reggel lemennem a receptek miatt, akkor megpróbálok kérni egy jó időpontot és ha megint bunkó lesz, akkor viszont kénytelen leszek finoman kiosztani. Rengetegen utálják amúgy, emiatt sokan át is mentek a másik gyerekorvoshoz, de szerintem egykutya a kettő.

Ja és a hab a tortán, hogy még mindig nem tudta megjegyezni a gyerekek nevét, pedig sajnos elég sokat járunk hozzá és a kicsi ráadásul tejfehérje allergiás is, tehát van ún. "ismertető jele" :)))


Jaj, úgy hiányzik a régi gyerekorvos, vele sosem fordulhatott volna elő ilyen!

2011. febr. 14. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!