Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A herpeszes nagytesó belenyúlt...

A herpeszes nagytesó belenyúlt a 2 hónapos kicsi szájába... Volt a babádnak piciként herpesze? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Halálra idegeskedem magam... Nagyon figyelek arra, hogy mindig tiszta kézzel nyújjunk a kicsi dolgaihoz, nem is puszilgatjuk (csak én néha a tarkóját vagy a nagytesó a lábát). Másból sem áll a napon, minthogy a 3 évesemet kontrolláljam, hogy ne piszkálja a kicsit. Sajnálom szegényt, mert csak szeretgetné (csak nagyon erősen), de folyamatosan rá kell szólnom... Ma kivételesen hagytam, hogy a kis törzsét is megsimogassa (nem mosott előtte kezet mondjuk, csak olyan szeretettel jött), erre belekapott a szájába a kicsinek... Egy fokkal nyugodtabb lennék, ha lenne nekem herpes antitestem (de nincsen, megnézettem), vagy ha a 3 évesem kezei nem lennének 0-24-ben a szájában. Baba korában alig vett a szájába valamit, mostanában meg minden játékát szopogatja... Gondolom most is nyálas kézzel nyúlt a kicsi szájába...

Ezt az esetet követően pár órával később megjelent a nagyobbik lányomon élete első herpesze (1000%, hogy az).


Biztosan elkapta a kicsi, de nagyon izgulok miatta, mert azt olvastam, hogy ilyen kicsiknél sokszor tragikus. Légyszi ne gyertek az "úgyis minden rendben lesz"-szel, mert ilyet nem tudbat fixre az ember.


A te babádnak volt már piciként herpesze? Hogy viselte?



máj. 12. 23:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem volt még eddig soha herpeszem, antitestem sincsen, mert terhesség alatt nézték nekem "csomagban".
máj. 13. 17:14
 12/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nincsenek cukorból, de a nagy annyira durva. Csak szeretetből, de majd összeroppant még minket is. A szivem szakad meg, de tényleg, mert annyira imádják egymást. Még. Tudom, hogy sajnos ezzel árthatok a családi kapcsolatoknak. Simogatni engedném én (a fejét és kezét akkor sem egy 3 évesnek), vagyis azt engedem is, de mindig megszorítja. Minden egyes alkalommal. Hiaba mutatom és mondom neki, hogy kell. Apja nem túlféltős, de őt is millioszor rászólt már. Terhesen is véletlenül mindig a hasamban landolt, bár az más azért.


Kompenzálásként a kezébe szoktam adni a kicsit vagy "pacisat" játszunk, úgy, hogy a kicsit a hátára ültetem és mindig elmondom neki, hogy büszke vagyok rá, szeretem őt, ahogyan a huga is és ő neki a példaképe. Ez rögzült benne, mert magàtól is ezzel büszkélkedik.


De most, hogy herpeszes és tényleg egész nap a szajában van a keze + minden tárgy, amit elér, hogyan lehetnék nyugodt? Én nem tudok átadni a picinek antitestet, mert nekem sincs még. (Pedig 14 év alatt sokszor úgy csókolóztam a férjemmel, hogy herpesze volt, sosem érdekelt...)

máj. 14. 12:00
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A herpesz hajlamon múlik. Ha hajlamos vagy rá, teljesen mindegy, hogy mit teszel, el fogod kapni. Ha nem vagy rá hajlamos (ha 14 évig nem kaptad el a herpeszes férjedtől, akkor nem vagy), akkor nem fogod elkapni.

Ugyanez igaz a picire. Nem tudod mindentől megvédeni. A nagyobb az oviból is hazahoz mindent, ez a többgyerekes családoknál egyszerűen ilyen.

máj. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
4-es: Nem mondták még, hogy valami gond lenne a reflexével, lehet ez örökletes az én részemről, ha megölelem őt én is legszivesebben erővel tenném, csak visszafogom magam, mind a ketten elég mélyérzésűek vagyunk. A szájába kicsiként nem vett kb semmit, csak mióta sokat van gyerekek között azóta csinaljs ezt. Köszönöm szépen azert. Megnezem!
máj. 14. 12:19
 15/19 A kérdező kommentje:

Írtatok sokan, hogy túlreagálom. Na, de ilyenkor ti ezt hogyan kezelnétek?


A nagynak elmondtam szépen 1000x, hogy nem puszilgatjuk a kicsit, ne fogdossa herpesze van, kórházba kerülget tőle, ne nyomja oda a száját semmihez, ne túrkáljon benne, ne nyomkodja a kicsit, mert fáj neki stb.


Előbb szoptattam, odaugrott a nagy, megnyomorgatta a lábát, közben mondtam, hogy ne, erre látom, hogy közelít felé a fejével. Mondom: "Ne nyomd hozzá az arcod, mert herpeszed van." Reakciója: "Ez nem herpesz." Majd megpuszilta a kicsit...


Imádom, szeretem őt, de az élet semmilyen területén nem fogad szót... Az oviban mondjuk igen, de se a szüleinek, se a nagyszüleinek nem...

máj. 14. 20:00
 16/19 anonim ***** válasza:
Ennél, amit most csinálsz, bármi jobb. Nekem a kicsi fél éves, a nagy 2 éves múlt. Éppen lázas beteg. Abszolút nem érti, hogy mi az, hogy a vírus terjed, meg hogy elkapja a kicsi, nem tudja mi az a kórokozó, meg a betegség. Ugyanúgy puszilgatja, ölelgeti, és mivel már az első puszinál eldőlt ez a dolog, meg ugye amúgy is együtt élünk, teljesen felesleges 1000x veszekedni vele. Nem várhatod el egy 3 évestől, hogy ebben tudatos legyen. (Nálunk mindenki herpeszes, szóval ugyanez vonatkozik a herpeszre is.) Egy család vagyunk, ha egyikünk beteg, többnyire végigmegy mindenkin. Nem kivétel a kisbaba sem, nem zárjuk el egy szobába, mert szerintem életszerűtlen. De annál, amit te csinálsz, szerintem még az is sokkal jobb, hogy akkor a kicsit elzárod. Nem fogod tudni megvédeni a betegségektől sem most, sem később. Vagy elfogadod ezt, vagy úgy élitek a családi életeteket, hogy mindig van közöttetek egy "leprás", aki messziről kerüljön mindenkit.
máj. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Tipikusan az a szülő vagy , ahová ha megérkezik a kisteso, a nagy le van szarva, csak a kicsi körül forog a világ.

Mire nagyok lesznek miattad nem lesz jó kapcsolatuk, kerülni fogják egymást messziről.

Tapasztalat.

máj. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Próbálom ezt elkerülni, ezért magammal is küzdök nap, mint nap. A baba születése után is próbálom a nagyobbal a fix megszokott együtt csinált dolgokat folytatni, pont ezért. Én fürdetem, velem alszik, én viszem orvoshoz. Voltunk már betegek, de nem különültünk el, mert egy háztartáson belül szerintem oly mindegy, a gyerekek egy szobában aludtak ugyanúgy, csak annyit kérzem, hogy aki beteg ne hajoljon a gyerek arcába, én sem tettem. A herpesz viszont szerintem más kategória, az nincs benne a levegőben és rengeteg baba belehal sajnos. (Sosem gondoltam volna, amíg nem olvastam utána.)
máj. 15. 09:35
 19/19 anonim ***** válasza:
Herpesz vírussal a lakosság majdnem 100%-a (!) fertőzött. Gondolj bele, ha halálos lenne, akkor ez vezető halálok lenne a babáknál. 4 éves kora előtt majdnem mindenki megfertőződik vele, nekem is mindkét gyermekem babakorában kapta meg. A gyerekorvos legyintett, hogy ez általában így van. Biztosan vannak babák, akik belehaltak, ahogy sok más egyéb betegségbe is. Nagyon túlgondolod.
máj. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!