Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egészségesek-e a vegetáriánus...

Egészségesek-e a vegetáriánus babák? Tényleg kisebbek, fejletlenebbek, sokat betegeskednek?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok érdekelnek elsősorban, nem vélemények.
2009. jan. 7. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Az én lányom 9 hónapos és még nem evett húst. Nem is fog legalább 1 éves koráig. Utána is csak heti 1-2x maximum. Semmi baja, beteg se volt még, meg sincs fázva. Már áll, lassan megy, 70cm és 8,5kg. Pont normális. Nem sovány, jó izmos. Nem akarom vegetáriánusnak nevelni, de a mindennapos húsfogyasztás túlzás szerintem. Mi sem eszünk sok husit. Anyukám egyátalán nem, és semmi baja. Rendszeresen jár ellenörzésre egy homeopátiás+belgyógyász doktornőhöz. Ő mesélte, hogy egy gyerek először kapott antibiotikumot mert beteg lett és az első alkalom után már allergiás reakció jelent meg nála. (normális esetben csak a második alkalommal alakul ki az allergiás reakció) Csakhogy a baba kapott sok pulykahusit, és a pulykákat bizony antibiotikummal kezelik, hogy nagyobbak legyenek és egészségesek maradjanak. Ez átmegy a húsába, amit mi szépen megeszünk... Meg ott van a máj mint méregtelenítő szerv. Azt mondják milyen jó a babának. Hát, egy csomó méreganyag ott rakódik le. Szóval azt tuti nem adnám a gyereknek. Le lehet pontozni nyugodtan, ez akkor is az én véleményem marad. Persze mindenki csinálja saját belátása szerint.
2009. jan. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Én védőnőként úgy gondolom semmilyen alternatív étrend nem jó egy egészséges kisgyermeknek.


Az előző válaszoló írta, hogy egyéves korig nem ad húst. Ez rendjén is van, de addig is komplettálni kell állati fehérjével az ételeket (sajt, tojás, túró, tejföl, joghurt).


Szóját 6 éves korig nem szabad adni, mert allergizál!


Mindennap szerintem sem kell húst fogyasztani, de mindennap kell állati eredetű fehérjét fogyasztani.

A máj különösen ajálható, ugyan méregtelenít, de egyaltalában nem rakódnak le benne méreg anyagok, viszont sok hasznos anyag csak abban van.


Szerintem kerülendő étel nincs, csak kerülendő mennyiség! :)

2009. jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Férjem több mint 2 éve nem eszik húst, szeretné, ha a babánk sem enne. Én eszem husit, de max. 1 héten 1-2x. Házi csirkéink vannak fagyasztva, hála Apukámnak. Tegnap adtam a Picurnak először melle husit, 9 hónapos, 10kg. Én is azt gondolom, a mennyiség a fontos. Bevállalni pedig egyáltalán nem merem, hogy ne adjak neki husit, pont a fehérje miatt. Kedves első, az más kérdés, hogy egy felnőtt ember, aki már nyilván nem fejlődik, nem eszik húst.
2009. jan. 7. 14:16
 4/5 anonim válasza:
87%

Igen, egészségesebbek. Ezt 3 gyermek után mondhatom, ahol a 3. vegetáriánus, és orvosi kartonjaikat megtekintve ez egyértelmű!


Én magam az asztmámat, és a súlyos pollenallergiámat tudom jól karbantartani gyógyszer nélkül, viszonylag kevés fehérjét tartalmazó étrenden!


2 dolgon érdemes elgondolkozni:


1. A betegségek hány százalékát okozza a túlzott fehérjefogyasztás?

Például hány csontritkulásos beteg van? - a fehérje feldolgozása kálciumot von el a szervezettől, ez is egy következmény, hiszen sok kálciumot fogyasztunk (pl tej)


2. A szója allergizál. És a tej? Vagy a gazdasági érdekek miatt erről inkább elfeledkezünk?

(Érdemes a csokiszeletek és a felvágottak összetételét figyelni, ha nem akar szóját enni)

2009. jan. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Arra még mindig nem kaptam választ, hogy azok a babák, akik nem esznek húst, fejletlenebbek-e, kisebbek-e, ebből kifolyólag betegesebbek-e?
2009. jan. 15. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!