Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyermekes anyukák! Szerint...

Többgyermekes anyukák! Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség a tesók közt?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék még egy babát, még idén (ha nagyon belehúzunk), mire megszületne a pici, a nagy pont másfél éves lenne. Mondják, hogy az első másfél év nagyon kemény lesz. Ti milyen nehézségekbe ütköztetek? És mi az előnye, ha két pici gyereket vállalsz?
2011. febr. 17. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
nem sok hogy tudjanak együtt játszani nekünk 3 év volt a tökéletes de mindenki másként gondolja..
2011. febr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkor vallald igy ha lesz segitseged.Sem neked sem a gyerekeknek nem jo ez a nagyon pici korkulonbseg.Az igaz hogy osszenonek de az hogy milyen testverek lesznek nem csak a pici korkulonbseg fuggvenye hanem nagyban fugg a gyermek temperamentumatol is.


Egy masfel evesnek meg nagyon szuksege van anyara.

De termeszetesen ez a ti dontesetek(.De ket gyerek nem ketszer annyi munka hanem sokkal sokkal tobb.En a helyetekben meg varnek.)



4 gyerekes anyuka

2011. febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk 9 év van, lehet ez egy kicsit sok,(bár szerintem nem), de 5-6 évnél kevesebbet soha nem akartam volna.


nekem most a kicsi 2 éves lesz, de még ő is kicsi, belegondolok, hogy ha mondjuk egy ekkora mellett lenne egy féléves, nem tudom, mit csinálnék.


Az egyik kicsi, másik pici felállás valahogy nem csábító.

2011. febr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 4 gyerekem van.Két lány és két kisfiú.

Az első három között 2,5 év van,így szinte együtt cseperedtek.Viszont a hatmadik és a negyedik között 7 év a korkülönbség.

Most így néznek ki:13,10,7 és 14 hónapos.

Szerintem jól időzitettem őket.S a nagyobb is már sokat segít a kicsinél.Attól függ hány éves vagy!Én 21 voltam az elsőnél s most 34 vagyok!


Minden jót!

2011. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
23 vagyok, a kisfiam 9 hónapos, de már alig várom a következő babót. Úgy néz ki, hogy páromnak bejön egy jobban fizető meló, akkor ki tudunk venni egy nagyobb lakást, és jöhet a kistesó:)
2011. febr. 17. 10:10
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem ne hallgass másokra, ez csak a te döntésed, a gyerekek szempontjából a legjobb a kicsi korkülönbség, 1-2 év, mert így mindent együtt fognak tudni csinálni, és valóban az első időszakot leszámítva még neked is könyebb lesz, mert jól el lesznek együtt. De tény, hogy, ha a magad oldaláról nézed, akkor ideálisabb a 3-4 év különbség, mert úgy nem olyan nehéz velük az elején, de nálam is a gyerek lesz a fontosabb és nem az én önző érdekeim!
2011. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem onzes az ha nagyobb a korkulonbseg.Nagyon nehez ket kicsi gyereknek egyszerre megfelelni,es ha nem vagy eleg turelmes,a gyerek karat is lathatja a kicsi korkulonbsegnek.

Termeszetesen mindemellett pozitiv oldala is van a kis korkulonbsegnek.

A termeszet is igyekszik ugy alakitani hogy ha lehet ne legyen baba nagyon hamar a masik utan.

Persze kivetelek vannak.


4 gyerekes anyuka

2011. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!