Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatej/tápszer kérdés....

Anyatej/tápszer kérdés. Melyikből mennyit?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdések lesznek a következők:

az tápszer laktatóbb mint az anyatej?

az anyatej és a tápszer mennyisége azonos?

ezt úgy értem,hogy ha egy anyatejes baba 120 milit eszik meg akkor tápszerből is 120 mili kell neki?120 mili tej 120 mili tápszernek felel meg?

lányom eddig pótlásként kapott tápszer,de egyre jobban apad a tejem.

köszönöm szépen előre is a válaszokat.


2010. nov. 11. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nem próbáltad többször cicire tenni, hátha van visszaút?


amúgy szerintem laktatóbb atápszer, illetve jobban telít, az anyatej könyebben emésztődik

2010. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A tápszer nehezebben emészthető, mint az anyatej, ezért tovább dolgozik rajta a baba gyomra, emésztőrendszere. Van, aki ezt tévesen úgy értelmezi, hogy a tápszer laktatóbb, pedig csak nehezebb.


A babám anyatejes (üvegből kapja lefejve), és ahogy olvasgatom a tápszeres anyukák beírásait, tápszerből többet szoktak adni, mint én tejből, hogy jóllakjon a babájuk. Pedig nagy és hosszú baba a kisfiam, 7 hósan 72 centi és 8 kg, szóval nem egy kisétkű véznaság...

2010. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2010. nov. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Talán, ha nem tápszereznéd, hanem helyette gyakrabban szoptatnád, nem apadna egyre jobban a tejed.

A tej ugyanis nem két szoptatás közt, hanem szoptatás közben termelődik. Minél több inger éri a mellet (azaz minél többször van cicin a baba), annál többször megy infó az agyba, hogy termelődjenek a tejért felelős hormonok.

2010. nov. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 11. 20:12
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
az anyatej sokkal egészségesebb... ha apad a tejed, próbálj sok vizet inni, úgy hallottam, hogy az segit, de nem tudom...
2010. nov. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
20:11-es...van egyfajta stílusod!
2010. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, könnyen beszél az, akinek nem volt még ilyen problémája.

Szép, szép, hogy tegyük minél gyakrabban mellre, meg nehogy adjunk tápszert a gyereknek, de ez a valóságban nem mindig ilyen egyszerű. Az, hogy a tej kezd elapadni, sok minden mástól is lehet...


No de a lényeg: a szakkönyvek a tejet és tápszert azonos mennyiségekkel kezelik, szóval egyik sem mondja, hogy tápszerből kevesebb kell, mint anyatejből. Viszont az tény, hogy a tápszer nehezebben emészthető, tehát tovább tart a jóllakottság érzése a babának.

Én ugyanolyan cipőben jártam, mint te, és azt tanácsolom, hogy tápszerből is annyit adj, amennyit tejből enne a pici, aztán meglátod, hogy van-e nála változás. Pl. többet bukik vissza, nem bír megenni annyi tápot stb. Figyelni kell a baba jelzéseire és tudni fogod, hogy többet vagy kevesebbet adj neki :)

(Persze így utólag már én is könnyen beszélek, akkoriban nagyon sokat agonizáltam rajta, hogy mennyit adjak, nehogy túl kevés legyen, nehogy túletessem...)

2010. nov. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

hát igen 20.11 es nagyon korrekt,intelligens írás volt...

utolsónak köszönöm szépen a hasznos választ,való igaz hogy aki ebben a cipőben jár az tudja igazán hogy milyen is valójában ha az ember mindent megtesz és mégis semmi.köszi mégegyszer a válaszokat.

2010. nov. 11. 21:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen problémáim voltak, csinálhattam én akármit nem volt elég tejem és kész, ami volt az is olyan nehezen ürült, hogy mindenki csodálkozott rajta. Aztán négy hónaposan meg egyszerűen nem volt hajlandó többet szopni. Én annyi tápszert adtam a lányomnak amennyit kért, Általában annyit evett amia dobozon rajta van, hogy egy adagja, volt hogy többet és volt, hogy kevesebbet.Összesen kétszer bukta vissza a tápszert.

Tudom, hogy mindenki azt mondja, hogy tartsuk be a három órát és hogy ne adagoljuk túl, de ez nehéz ha ordít a gyerek...egy évesen olyan hosszú és vékony volt a lányom, hogy kivizsgálásra küldtek, három hónapos korától volt, hogy havi 80 grammot hízott. Én bizton állíthatom, hogy tuti hízlalja el a gyerekét aki tápszert ad neki. Ennek ellenéree szoptatáspárti vagyok és már előre félek, hogy a második baba sem fog rendesen szopni:-(

2010. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!