Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ki számít "rossz"...

Szerintetek ki számít "rossz" gyereknek?

Figyelt kérdés
másfél-kétéves korban
2010. nov. 14. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
senki.a rossz gyerek nem itt kezdődik.az hogy rosszalkodik,vagy számodra nem szeretem dolgokat csinál az még nem jelenti hogy rossz gyerek.Nekem az ovodában az óvónő azt mondta hogy a rossz gyerek az aki ha valami nem jót csinál és fegyelmezésre,helyreigazításra,rá szólásra semmilyen módon nem reagál,vagy épp jobban csinálja.náluk ez a rossz gyerek definíciója.
2010. nov. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Aki mindenért hisztizik,nem érti,hogy "nem szabad"
2010. nov. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Másfél kétéves korban a hiszti az nem "rossz"-at jelent! Próbáld meg, hogy fedezed föl a világot, de még beszédben nem tudod érvényesíteni magad! Mi mást csinálna. Hogy értené, hogy nem szabad, ha nem tudja mi az, és ő úgy szeretné. Az csak adott pillanatban nekünk szülőknek okoz esetleg bosszúságot, és ezért rávágjuk, hogy "rossz".Pedig ez a velejárója.És már jön is a dackorszak, akkor az még"rossz"abb? nem! Másfél kétéves korban nincs még rossz gyerek.esetleg rossz szülő (aki esetleg rosszul nevel). Ez az én privát véleményem. Persze mások vagyunk.
2010. nov. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az a rossz, aki kezelhetetlen, és csak azért is azt csinálja. Az más, ha az akaratát érvényesíti. Strandon láttam olyan kisfiút, aki köpködött, "leh_lyézte" az apját, egyszerűen nem tudott viselkedni. Na, őt már rossznak nevezném. De vannak mozgékonyak is, ilyenek az én 20 hónapos fiaim, egész nap rohannak, fürdés után még futnak 5 kört a nappaliban :) De ha vmit kérek tőlük, azt teljesítik. Tudni kell a hisztit is kezelni, és figyelmen kívül hagyni. :)
2010. nov. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
És vajon az apja mit lépett erre?? Szerintem ez nevelés kérdése, meg persze a környezet hatása. Vajon honnan vette a bátorságot? Lehet, hogy az se tett volna ilyet, és nem lenne "rossz" ha következetesen lenne nevelve. 3dik voltam :) Nekem is van itt a közelben ilyen leányzó. Az ejnye bejnyén kívűl sose kap mást, hát persze, hogy nem lehet bírni. Minden rosszat csinálhat, minden megvan engedve neki. :( De ez a szülő hibája
2010. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Rossz gyerek nincs, csak rossz szülő, aki nem tud nevelni. A szülők ráhagynak eleinte mindent a gyerekre, aztán mikor lehülyézi a gyerek a saját apját, akkor lehet elcsattan egy két nyakleves, holott nem a gyerek a hibás!!! Ha egy óvónő meg azt mondja,h. van rossz gyerek, azt azonnal ki kéne rúgni. Én óvónőnek tanulok jelen pillanatban, és az első szabályunk, h. a gyereket maximáliksan tisztelni, feltétel nélkül szeretni kell. Aki itt elbukik, és nem tudja szeretni valamelyik gyereket, az nem való óvónőnek.

Tehát mégegyszer mondom, nincs rossz gyerek, max eleven.

2010. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:)
2010. nov. 14. 19:54
 8/13 anonim ***** válasza:
Senki!!! Maximum eleven, akaratos, makacs, elkényeztetett gyerek van. Nagyon sok múlik a gyermek veleszületett temperamentumán, a többi viszont nevelés kérdése...
2010. nov. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
1,5 - 2 évesen nincs rossz gyerek. Az angolok ezt a kort kibirhatatlan 2 evesek koranak hivjak. Nem veletlenül.
2010. nov. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekesek a válaszok. Én azt gondolom, hogy igenis van rossz gyerek, még akkor is, ha a szülő hibája. Akármennyire is a szülő nevelte rosszul, a gyerek rossz lett. És attól még, hogy egy óvónő azt mondja, hogy rossz a gyerek, szerintem szeretheti és megfelelhet a most oktatott elvárásoknak. Azért homokba sem kell dugni szerintem a fejünket. Pláne óvónőként.


Szerintem az a gyerek, aki ok nélkül verekszik, rúgdossa, köpködi a szüleit, igenis rossz. Illetve ahogy már előttem is írják, ha soha nem reagál a tiltásra, kérésekre, stb, akkor szerintem rossz. És az is, aki mindig direkt tiltott dolgokat csinál (felmászik asztalra, leugrik a szekrényről, stb - mert ilyeneket már olvastam itt).

Legalábbis, ha az én fiam ilyen lenne, rossz gyereknek gondolnám.

2010. nov. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!