Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar beindulni a tejem....

Nem akar beindulni a tejem. Egy hetes a babám és félek tudom-e majd szoptatni?

Figyelt kérdés

Egy hete szültem. Péntekre bedagadtak a melleim, de borzasztó kevés tejem lett, kénytelen voltam adni mást is neki. Eleinte nem is nagyon fogadta el a cicit, azzal mostmár szerencsére nincsen gond, de nem jön csak nagyon kevés. Mennyit szokott szopizni egy ekkora baba egyszerre?

Kérlek segítsen aki csak tud!


2009. jan. 11. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minél többet rakd cicire, és ha lehet ne adj neki túl sok mást mellé. Be fog indulni, idő és kitartás kérdése!!!! Nagyon nagyon biztatni szeretnélek, vannak tartalékai, küzd a tejedért bátran. Nem szeretnék fanatikusnak tűnni, de ugyan ezt jártam végig. nekem másfél hét volt, azóta is szoptatok! 10 hónapos a babám, 6 hónapos koráig kizárólag tejes volt.
2009. jan. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Neked is a 0-áról jött vissza? Igazából nem tudom van-e remény, ezért lenne nagyon fontos nekem valaki tanácsa, aki volt így. A terv non stop ágyban lenni és cicizni. Ezek szerint tényleg van remény?
2009. jan. 11. 20:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ha jól emlékszem ilyenkor kb. 20-30 ml körül esznek.

Tedd minnél többet cicire és ne stresszeld magad, mert azzal nem segítesz. Igyál nagyon sok folyadékot.

2009. jan. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. Jó a terv! :) a tejnek 40 nap kell, hogy tutira ne lehessen beindítani, visszahozni, tehát hogy elapadjon. Mondom, én 1,5 hétig voltam így. Sokan lehet emiatt lepontoznak, de nálam kardinális kérdés volt hogy nem tápláltam teljesen jól lakatásig mással, csak épp hogy ha nagyon éhes volt.
2009. jan. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jah még valami: laktoherb tea, meg homeos bogyó. Ricinus communitis, ch5. napi 5ször 5 golyó. Evés után legalább teljen el 1 óra mire beveszed, és még fél óráig ne egyél utána se. Ízesített italok, fogkrém szintén ne legyen ebben az időben. Én éjjel mikor felkeltem akkor is vettem be. Ja és nem szabad kézzel megfogni, a kupak eltekerésével jön ki a golyó és öntsd a szádba.
2009. jan. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy a homeós bogyó hasson, nem szabad semmi aromást fogyasztai, se beszívni. Tehát sem mentolos rágót, a teát is inkább hagyjad, ha aromás növények vannak benne. LESZ tejed, a baba pedig jól kibírja, mert fel an készülve. Pihenj, amennyit bírsz, sőt még többet, állandóan szoptasd és ne add fel. Minél kevesebbet adj a babának a tejen kívül. Nézd meg: www.lll.hu itt vannak telefonszámok, szakszerű segítséget kapsz, minél hamarabb. Ne stresszelj, lazulj el és addig gondold, hogy csurog a tejed, míg tényleg úgy lesz. ÚGY lesz, hidd el, már indul is, figyeld csak! :DDD
2009. jan. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szia! tudok ajanlani egy oldalt, amit feltetlenul olvass el...szinte minden benne van a szoptatasrol:

[link]

illetve adnek meg egy linket. Egy online szoptatasi tanacsado, irhatsz neki nyugodtan, nagyon aranyos es segitokesz, es persze ingyenes:

[link]

2009. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az en babam kb 2 hetes koraig felorankent volt a cicin, valoszinuleg azert is, mert nekem sem volt meg eleg tejem, es ettol jol beindult a tejelvalasztas. Ezt tudom en is tanacsolni neked: egyel rendesen, igyal legalabb 4 liter vizet naponta, pihenj minnel tobbet, es mar az elso nyikkanasra is tegyed cicire a babad. En annak idejen megijedtem, hogy majd ez mindig mar igy lesz, allandoan a cicin fog logni? ..de aztan hamarosan attert a 3 orankenti evesre, es ekkor mar a tejcsivel is minden ok volt.

Sok sikert kivanok, es ne add fel!!! Fo az akarat es a kitartas (ha feladtam volna, mar joparszor apadt volna el a tejem)!!!

2009. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi összes választ! Nagyon bízom még, és hála Nektek most újra van erőm hozzá, úgy érzem tényleg érdemes.
2009. jan. 11. 22:02
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás én is azt tudom javasolni amit atöbbiek nekem az 5. napig egy csepp tejem sem volt.még csk előtej sem. én szedtem :elevitet, ricinus communins5ch, urtica urrens5ch, és kipróbáltam a more milk tablettát ami nagyot lendített a dolgon igaz 7000 ft , de megérte.ja és stressz ellen pedig vehetsz be sedatif p tablettát ha nagyon kivagy.

kitartás biztos menni fog csak ne görcsölj. Jó babázást neked:o)

2009. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!