Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos fiam miért nem...

13 hónapos fiam miért nem eszik rendesen?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt semmi baj!Ebéd, reggeli, vacsora, szépen beültettem az etetőszékbe és evett, most nem kell neki a kaja.Időközben rájöttem ha játék és menés közben etetem eszik, na de hát így mégsem szeretném, hogy ezt szokja meg.Amúgy 1 hete kezdett el menni és azóta le sem áll, lehet, hogy emiatt van?De akkor meddig tart így ez a "sétálós" evés?
2010. nov. 16. 10:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Ilyen hibába én is beleestem! :) A fiam elég rossz evő már a kezdetek óta. Illetve azt mondanám, hogy ő sokszor evett kicsi adagokat. Mikor 1 évesen a dokinéni meghallotta, hogy ő napi 5 alkalommal eszik, majd lefordult a székről. Szerinte a cicizés miatt, mert még szopizott (bár igazán nem értettem akkor sem, mivel ha összeszámoljuk, akkor reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi ez 5 evés). Szóval az ő mennyisége max. egy fél bébiüveg mennyiségű kaja volt. Rájöttem, hogy ő unja magát 10 percig ülni, mindig felállt, ment tovább. Én meg gondolván, hogy megpróbálom tovább etetni, a kis tányérkámmal a kezemben mentem utána... Egy idő után rájöttem, hogy ez így nagy baromság, mert csak magamat hergelem. Amúgy már 2 éves múlt és még mindig nagyon keveseket eszik, de már nem rohangálok utána, ameddig eszik, annyit kap! :) Ettől még nagyon jól fejlődik. A babákat nem lehet tömni, csak annyit esznek, amennyi jól esik, utána úgysem tudsz mit csinálni. Az elindulás bezavarhatta az étkezését, mint minden új dolog, vagy a front, vagy a fogai, vagy mindig van valami. A lényeg, hogy ne idegesítsd magad, ha éhes lesz, úgyis enni fog!!! Csak lazán vedd a dolgot!
2010. nov. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!