Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás előtt milyen...

15 hónapos oltás előtt milyen oltáskivezetőt adjak és milyen mennyiségben?

Figyelt kérdés
Eddig ilyet még nem használtunk, de most pont ünnepekre esne a láz.
2010. nov. 16. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem előtte semmit ne adj. ha belázasodna (mi pl. csak az egyik után lázasodtunk be), akkor Nurofen vagy Panadol vagy kúp, amit a doki felír, ha kéred. Ezeket lehet felváltva is adni, ha magas láza lenne, de nem hiszem, hogy gond lesz. Ne izgulj!!
2010. nov. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Félünk a láztól, mert a múltkor is már hűtőfürdőztettem.Na de most pont Karácsonykor?Rettegek.

Úgy tudom, hogy a 15 hós oltás után a babák nagy része belázasodik.Vagy mégsem?

2010. nov. 16. 22:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 8. és a 9. napon volt egy kis hőemelkedés, nem volt vészes.
2010. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Megnyugodtam.
2010. nov. 16. 22:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kapja babád az oltást? Csak mert ha nem szeretnéd, hogy ünnepre legyen láza, kérheted, hogy ünnep után kapja meg az oltást, mondjuk január elején. Az én lányom az oltás utáni 8. napon belázasodott. 3 napig volt 39 fokos láza. De nem minden baba lázasodik be tőle, lehet a te babád nem fog így reagálni rá.
2010. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam dec.15-én lesz 15 hónapos. És én is ettől féltem. Megkérdeztem a doktornőt, h nem lehet e hamarabb beadni, h ne pont az ünnepekre legyen lázas. Azt mondta h ha nem lesz beteg, akkor semmi akadálya, 1 héttel hamarabb beadja. Úgyh szerintem kérdezz rá te is az orvosnál, ez érthető indok.
2010. nov. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk soha semelyik oltásnál nem volt láz, sem hőemelkedés. Pedig mi a nem kötelezőket is beadattuk.

2 gyerekem van


Előre felesleges teletömni. Ha meg netán belázasodik, ott vannak a lázcsill. kúpok.

2010. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A 15 hós oltás után nekünk sem volt semmi bajunk (egyedül a 2 hónapos után volt enyhe láz).

Nekünk azt mondta a doki, hogy a 15 hós után általában a 10. nap környékén jelentkezhet egy kis láz, de nem olyan gyakori.

2010. nov. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi pont így vagyunk! Dec. 26.án lesz 15 hónapos a kislányom. Most voltunk dokinál és védőnőnél, és magától ajánlotta fel, hogy január elején adja be, mert utazunk el az ünnepek alatt! Kérdezz rá bátran szerintem!
2010. nov. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok!!Nálunk december közepe után már nem is oltanak pont emiatt!!ugyhogy mi is majd csak januárban megyünk a 15hós oltásra!:)
2010. nov. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!