Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves korban elválasztott...

1,5 éves korban elválasztott babának adtatok az anyatej pótlóként tápszert, babatejet?

Figyelt kérdés
Néhány napja álltunk le az esti szopival, már csak reggel ciczik. Tejem szinte semmi, úgyhogy ez sem lesz már sokáig. Eddig nem kapott inni csak vizet.
2010. nov. 17. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellene neki tápszer, nagyon szuper hogy idáig szoptattad. Légyszives szerezd be Ferencsik István: Gyermekeink táplálása c. könyvet, igazán tanulhatnának belőle a védőnénik, és a doktorbácsik. A gyermeknek legalább egyéves koráig szopnia illik, ez nálad megvolt, és utána lehet a zöldségek közül a legkönnyebbeket bevezetni, mint pl. a sárgarépa, sütőtök, zeller, krumpli, ... gyümölcsöket, kivéve az apró magvasakat, azokat csak 2 éves kor körül. És ezekre az óvatosságokra azért van szükség, mert még nem alakult ki teljesen az immunrendszerük, ha tul gyorsan vezetünk be húst pl. vagy erősebben füszerezett ételeket, akkor a kis fejletlen immunrendszerük rosszul is reagálhat, és még allergia is kialakulhat. Ne siess el semmit, szép lassan, egyenként vezess be uj dolgokat, figyelmesen vizsgáld a hatásukat, és törekedj a bio zöldségek megvásárlására, mert azokban legalább méreganyagok nincsenek. A vitamintartalma sajnos már a bionak is csekély, ezért már most pótolhatod számára a létfontosságu vitaminokat, ásványokat. Ha érdekel hogy mi mit használunk, akkor irj privát e-mailt, segitek szivesen.
2010. nov. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak 7 hónapos koráig kapott kizárólag anyatejet, mára már mindent eszik, amit mi. De nem akartam megfosztani sem az anyatejtől, sem a cicizéstől (cumizni sosem cumizott), így 13 hónapos korától a napi 4-5x étkezés mellett, megmaradt a reggeli és a lefekvés előtti szopi. De már alig van tejem, így lassan befejezzük a cicizést.
2010. nov. 17. 19:39
 3/6 anonim ***** válasza:
én 11,5 hónaposan választottam el,mert már elhanyagolható volt a tej mennyisége.Két hétig tápszert,utána tejitalt kapott.tehéntejet még nem adtam neki,14 hónapos
2010. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, és még most is azt kap. 18 hónapos.
2010. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, úgy értettem, hogy egyelőre nem is tervezem, hogy tejet adjak neki.
2010. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20 hónapig szopott, azóta tápszert adok neki. Illetve junior gyerekital a neve, az nem tudom melyik kategória, de nem tehén tej.
2010. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!