Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 és fél hónapos kisláyom...

10 és fél hónapos kisláyom tegnap egyszercsak elválasztotta magát. Adjak neki tápszert?

Figyelt kérdés
Jön a foga, meg a tesó is (11.hét), de eddig reggel-este szopizott (is, majd reggelizett.. ). Szereti a tejtermékeket, meg tejpépet is kap, szerintetek elkezdjük a tápszert? Sosem kapott, és pohárból iszik. (ezt csak azért írom, hátha pohárból nem inna meg akkora mennyiséget).
2010. nov. 21. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Ne tápszert adj neki,ha eddig nem kapott,hanem rendes ételeket. Fokozatosan főzelékeket,kenyeret stb.
2010. nov. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
a tápszer egy éves korig javasolt. pohárból is lehet inni! lányom nemsokára egy éves és napi 250ml iszik meg. a dobozos tejben nincs semmi vitamin, a tápszert meg ellátják mindennel, nem hiába létezik...
2010. nov. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Természetesen már mindent eszik, kb. 1 hee nem is főzök külön, az csak ment a kukába. Azt eszi, amit i, reggelire szopi után evett szendvicskatonákat, délben főzelék, levesek, uzsonna vagy krémtúró vagy tejberizs, vacsora gyümi+Sinlac vagy tejpép, majd az, amit mi ettünk... :-) Búcsúzóul este szopi.

Szóval adnátok? Nem tudom, mért ódzkodom tőle ennyire... :-) Köszi, ha még írtok..

2010. nov. 21. 21:37
 4/12 anonim ***** válasza:
mi 9 és fél hónaposak vagyunk és hasonlóan jártam a kisfiammal, ő is elválasztotta magát pikk-pakk. én is dilemmáztam, mi legyen a tápszerrel, mert nem is ismeri... aztán arra jutottam, hogy reggel kap kb. 150-180 ml + kb. 50-60 ml kipréselt lefejt anyatejet, tízórai gyümölcs gabonapehellyel kiflicsücsök, ebéd főzelék, uzsi gyümölcs joghurttal keksszel, vacsi főzelék vagy tejpép vagy gyümölcsrizs és kap még kb. 100 ml tápszert, abból annyit iszik, amennyit elfogad. 1 éves korig mindenképp szüksége van kb. 500 ml anyatej vagy tápszeralapú étkezésre, legalábbis én így tudom, akkor is, ha már mindent eszik!
2010. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom is még hol szopik, hol nem, mikor milyenje van, 9 hónapos, az esti szopi mindig megvan, de a reggeli már sokszor nem. Én viszont nem adok neki tápszert, hanem rizstejet, nagyon szereti, és semmi baja tőle. Egyébként tejfehérje allergiás. Szerintem te fejni ne fejjed, én eddig sem mertem volna szoptatni a helyedben, mert a szoptatás közben oxitocin termelődik ami méhösszehúzódásokat okoz, így nő a vetélés esélye. Boldog babavárást.

Off:

Nem félsz a kis korkülönbségtől? Direkt akartátok így, vagy véletlen?

2010. nov. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért még próbálkozzál, reggel, este a legfontosabb, hátha van még esély.
2010. nov. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne próbálkozz. A másik baba többet ér mint a szoptatás. Mint írtam, elvetélhet tőle.
2010. nov. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kell a tej -vagyis helyette 1 éves korig a tápszer. Semmi baja nem lesz tőle, nyugi :)
2010. nov. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1 éves korig napi 4-5 dl anyatejet, vagy tejalapú folyadékot (tápszer, joghurt) kell a kicsiknek fogyasztani. Tehát szerintem kell adnod tápszert, min. 1x naponta.
2010. nov. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Igen, mi ezt abszolút így terveztük (orvos vagyok, butaság lenne visszamenni 1-2 évre, majd újabb szünet, meg a kislányom mellett jelenleg van energiám.. :-) ), azt az egyet kivéve, hogy egyéves koráig szoptattam volna a "nagyot". Ez ellen a nőgyógyászomnak sem volt kifogása-most sem lenne, de a kislányom ne kéri.

Próbálkozom, próbálkozom, de vagy be sem kapja a cicit, s máris elkezd sírni, vagy bekapja, beleharap(!) (ezt korábban nem csinálta), s ekkor kezd sírni....

Ha reggelire tejpépet kap mostantól, Ti akkor is javasoljátok a tápszert?

Mindenkinek még egyszer köszi, kedves volt Mindenki!!!

2010. nov. 22. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!