Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ordít, ha kimegyek a...

Miért ordít, ha kimegyek a szobából? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Első reflexből mindenki szeparációs szorongásra gondolhat, mert 8 hónapos, viszont én nem vagyok ebben biztos.

A nappali és a konyha között ugyanis kb. 3-4 méter van, plusz a biztonsági rács. Ha kimegyek a nappaliból, a gyerek ordít a rács mögött ülve, ANNAK ELLENÉRE, hogy lát engem a konyhában, tudja nézni, hogy mit csinálok. Ha bemegyek a nappaliba, akkor semmi gond, eljátszik szépen nyugodtan egyedül is. Csak hát nem főzhetek, mosogathatok stb. a szobában! Előfordul, hogy egy órán át is képes sírni, amikor főzök. :( Azt sem tehetem meg, hogy akkor csinálom, amikor alszik, mert kicsi a lakás, a szobája a konyha mellett van és az edénycsörgésre felébred.

Sokszor van, hogy kijöhet hozzám a konyhába, ha éppen nem főzök, nem megy a sütő, szóval nincs veszélyben és nincs láb alatt sem. Már arra is gondoltam, hogy ahhoz kellene szoktatni, hogy SOHA nem kúszhat ki a konyhába, és akkor talán egy idő után elfelejti, hogy olyan opció is létezik, hogy ő is odajön.

Szerintetek hogy lehet ezt kezelni, és mi ez egyáltalán?


2010. nov. 23. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igenis szeparációs szorongás. Azt mondod, eljátszik egyedül a nappaliban, tudsz tőle tenni-venni. Ugyanezt a konyhában is meg tudjátok csinálni. Hamar megtanulja, hogy forró a sütő, stb. és egy-két edénnyel, fedővel, fakanállal nagyon jól el tud játszani, amíg elkészül a kaja.
2010. nov. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs előre is, hogy nem tudok tanácsot adni, csak azt szeretném mondani, hogy együtt érzek veled. Nekünk is kicsi a lakásunk, és a konyhából nyílik a nappali. Én sem tudok mosogatni, míg ő alszik, mert behallatszik a szobájába, de a főzést megoldom. Kicsit ugyan lassabb, mert próbálok halk lenni. Az enyém ugyan nem ordít, de ha sokáig nyöszörög, akkor végső esetben beültetem a etetőszékbe, odahúzom a mosogató mellé és úgy mosogatok.
2010. nov. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, én sem szeretem, ha a konyhában a földön matat, mert hiába takarítok fel, a konyha kövezete soha nem olyan tiszta, mint a szobáé, és hideg is. Ja, és nagyon kicsi a konyhánk.
2010. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! Sajnos nem játszhat a konyhában, mert csak kúszik mindenhová, nem ül meg a fenekén. Próbáltam már, akkor az úgy nézett ki, hogy 30 másodpercenként kézmosás és a gyerek arrébbpakolása. Nem kivitelezhető. :(
2010. nov. 23. 10:59
 5/6 anonim ***** válasza:

nálunk is ugyanez a helyzet. Ha csak az ajtó közelébe megyek már akkor visit. Én se sokmindent tudok csinálni ha alszik mert kicsi a lakás és mindent lehet hallani.

Nálunk annyiban rosszabb a helyzet, hogy nekem gyakran oda kell ülnöm mellé, mert nem elég ha egy légtérben vagyunk. Kitartást neked is. Szerintem ezt csak az idő oldja meg!

2010. nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálunk is ez a helyzet. Ráadásul csak az apjával és velem marad. Nekem könnyítés, hogy a szülők megfőznek, vagy hozatunk ebédet. 1-2 hónap és jobb lesz. Este mindíg lyebben alsanak, próbálj akkor főzni!
2010. nov. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!