Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MIt csináljak, ha a majdnem 3...

MIt csináljak, ha a majdnem 3 hós babám utál hason, ( mert nem lát), és ezért nem is emeli a fejét?

Figyelt kérdés

Aggódom nagyon ,mert a doki mindig kérdezi, hogy emeli e a fejét, de mivel nem tudom hasra fektetni 2 percnél tovább hát azt kell mondjam hogy nem. Amúgy meg minden rendben vele, erős és jó húsban van.

Az összefügg hogy emeli e a fejét, és hogy átfordul? Nem tudom , először hasról hátra vagy fordítva fordulnak. ?


2009. jan. 15. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg mindent a maga idejében ha a doki kérdezi nyugodtan mondd,hogy még nem.Mi 4és fél hósak vagyunk 3és fél hósan fordult át oldalról a hátára.És akkor emelte is a fejét mi sem szerettünk hason feküdni még egy percig sem.Most már imád és a hasáról elfordul a hátára.Majd minden jön a maga idejében ne izgulj.Én színes tárgyakat tettem elé és azokat nézegeti.És egy jótanács kaja elött tedd hasra és elösször a pocakodra ne a kiságyba vagy a földre.Ugy szeretni fogja.Remélem tudtam segíteni.Üdv Jó babázást.
2009. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A fejemeléssel minden összefügg :) Ez az első lépés a forgáshoz is.

Tedd őt fokozatosan hasra. Ez azt jelenti, hogy pl ma tedd őt 2xfél percre hasra az ágyra és ülj le elé "bohózkodni" egy játékkal (a fejetek egy szintmen legyen). Holnap legyen ez 3x fél per, 3. nap 3x háromnegyed perc, 4. nap 3x1 perc és így tovább :)

Ahogy egyre többet van hason, úgy erősödik a háta és ahogy erősödik a háta, úgy szereti majd meg a hasonfekvést.

Van, hogy azonnal ordítanak, ha letesszük őket hasra, ilyenkor ne erőltesd, próbáld meg fél óra múlva mégegyszer :)


Ha ez sem megy, akkor feküdj hanyatt az ágyon, legyen a mellkasod kb 20 fokos dőlésszögben és tedd őt a mellkasodra! (minél nagyobb a dőlésszög annál könnyebb neki megemelni a fejét)

2009. jan. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj! Az én lányom most lesz 5 hónapos és egy pár hete jutottam el vele odáig, hogy pár percig megvan hason szépen emeli a fejér majd elunja magát és elkezd sirni. Én elötte hiába eröltettem egyszerűen már akkor sirni kezdett amikor hasra próbáltam forditani. Különben háton fekve is már egész szépen megemeli a fejét és oldalra is elfordul és még ott is eléggé hátra tudja csapni a fejét. Ök ilyenek.
2009. jan. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy a forgással még bőven ráér, az átlag 3 és 6 hó között fordul meg és tök mindegy merre, amerre neki tetszik :)
2009. jan. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is utált hason lenni,ha hátáról átfordult hasra rögtön vissza kellett forditani,mert orditott.Aztán ugy 4 hónapos kora körül ha hasra fordult ugy is maradt,úgy látszik megtetszett neki mai napig úgy alszik(most 9 hónapos).Ne aggódj majd neki is megtetszik az a póz és hason fog nézegetni egész nap.
2009. jan. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

szia! ugyanez a szitu nálunk is és a fiam szintén 3 hónapos.

nekem az vált be, hogy magamhoz ölelem és dőlök vele szép lassan hátra. közben ő észrevétlenül tornázik.

este pedig fürdés előtt rakom hasra, amikor nincs tele a poci és látja magát a fürdőszoba tükörben :)

kitartást! a nagy ütemben gyarapodó babáknál előfordul, hogy a nyaki izom erősödése nem azonnal követi a súlyemelkedést. de utóléri, nyugi!

2009. jan. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!