Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos kisfiam újabban...

4,5 hónapos kisfiam újabban az oldalára fordulva szeret aludni. Háton alszik el, de előbb-utóbb az oldalára fordul álmában. Vissza kell fordítani?

Figyelt kérdés
Már fordul hátról hasra (ébren) de egy idő után sírni kezd, mert hason nem szeret lenni.
2009. jan. 16. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne fordítsd vissza, ez a legjobb alvási póz! Így ha jön egy kis büfi vagy valami, szépen kifolyik. Nekem a gyrekorvos kezdettől ezt ajánlotta, hogy így fektessem. Amíg nem tudott magától forogni, addig átfordítottam a másik oldalára is, hogy ne mindig ugyanúgy aludjon, most már, hogy forog, rábízom.:-)
2009. jan. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne forgasd álmában, ha oldalra tudott fordulni, vissza is tud. A mi babánk is így alszik kb négy kónapos kora óta. És váltogatja is az oldalakat. Neki kényelmes így, ne aggódj. Élvezd kicsit a "szabadidőd".
2009. jan. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

SZia!

Az én lányom sem szeretett hason feküdni. Amig teljesen el nem aludt, addig oldalfekvésben picit dünnyögött magában, majd egyszer csak csend lett, mert elaludt. Majd egyszer egy éjjel arra ébredtem, hogy hason fekszik, két keze maga mellett teljesen kinyújtva, nyitott szájjal nagyon jót alszik.

Azóta igy alszik éjjel, de napközben csak ül, néha hanyatt fekszik, de ha véletlenül hasra kerül csak kiabál. Azt még hozzáteszem, hogy 2 hete kezdett el mászni, de néha kicsúszik a térde alól a talaj és hasra kerül.

Üdv. 10 hónapos

2009. jan. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Felesleges megfordítanod. Hamarosan már úgyis úgy alszik, ahogy ő akar... Nálunk legalábbis így van. A lányom 6 hónapos koráig hason aludt (nagyon jól), de mióta forogni tud, azóta háton, oldalt, keresztben, fejjel lefelé, felfelé... stb... és emiatt persze gyakran megébred. Hiába teszem le hason, már pördül is át. Ha meg már végre elaludt, isten ments, hogy felébresszem!! :) Ha így is jól alszik, akkor hagyd!
2009. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!