Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan osztjátok be az időt...

Hogyan osztjátok be az időt kisgyerekek mellett?

Figyelt kérdés
A lányom 3 éves,de még nem megy oviba,kisfiam 6 hetes és nappal kicsit hasfájósabb,keveset alszik,alíg marad időm két szoptatás alatt,főzni,mosogatni,teregetni stb.És ami a legfontosabb a kislányom is igényli a foglalkozást,néha a mama elviszi,de ő mégse anya!Én meg estére tiszta dili vagyok,,körbenézek a lakásban,hogy tiszta fáradt vagyok,és nem álltam meg egész nap és mégsincs rend!Most meg itt a kert is!Van amikor még éjfélkor mosogatok,meg egy órakor zuhanyzok,de nem tudok minen nap addíg fennt maradni!Félek hogy nem pihenek eleget,rámegy a tejcsi,nem tudok szoptatni.Két gyerekkel már kemény!Ti hogy tudtok mindent megcsinálni?
2010. ápr. 25. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nagy segitség a férjem, aki mellett házimunkát tulajdonképpen nem kell csinálnom, max főzni, ha épp van kedvem. A másik nagy segitség, hogy amit lehetett, kiváltottunk automata megoldással: mosogatógép és száritógéünk is van, rengeteg időt és vizet, penészedést spórolunk meg velük. A következő nagy segitség: jön egy lány takaritani szombatonként. Tudom, hogy ez drága, de az idő, amit te töltesz ilyenekkel is jó lenne másra. Mi addig nagyszülőknél, vagy kirándulunk, hihetetlen könnyebbség.

Hozzátenném: főállásban dolgozom, 1 éves gyerek mellett. Tehát nagyon fontos, hogy ha vele lehetek, ne a háztartással kelljen foglalkoznom... :(

2010. ápr. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nikcsi ***** válasza:

Szia!


Ket fiam 17 es 2 honaposak. Hat nem egyszeru, de megoldhato.

Reggel ellatom oket ebredes utan, reggeli, peluscsere, feloltozes. Akkor a pici meg azonnal visszalszik, a nagyobb pedig meg jol eljatszik, gyorsan elmosogatok, rendberakom a konyhat, berakom a mosast, letusolok. Aztan ebedelnek, jatszunk egy kicsit, alszik a nagyobb, akkor a picivel jatszom, majd o is bealszik. Akkor szoktam ebedelni, egy kicsit netezni, vagy eppen kitakaritom a furdot, ilyesmik. Delutan setalunk egyet, kozben uzsonna mindkettonek, aztan otthon a nagy tevezik egy kicsit, a pici alszik, akkor megint tudok vmit csinalni. Sokszor ugy szoktam hogy a nagy jon velem mindenhova, ugymond segit nekem pakolni, torolgetni stb. Vacsora a nagynak, aztan furdik a pici, o is vacsizik, leteszem aludni. Fel 8 korul furdik a nagy, aztan o is megkapja a tejet, esti mese majd alvas. Ha minden jol megy akkor 8 es fel 9 kozott alszik mindketto igy meg utana tudok fozni masnapra, vasalni, netezni, megnezni egy filmet parommal. (o 11-21-ig dolgozik) Kb. igy zajlanak napjaink, nekunk nagyon bejott a rugalmas napirend, igy nagyjabol jut idom mindenre.

2010. ápr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7 hetes. Hasfájásra mit próbáltál eddig? A levegő sem használ alvás szempontjából a kicsinek napközben?
2010. ápr. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem kár, hogy nem megy oviba a nagyobb. Nálunk úgy volt és akkor nem volt gond, neki meg sokkal jobb a gyerekekkel játszani, mint otthon arra várni, hogy rá kerüljön a sor.
2010. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát látom ti ügyesebbek vagytok,még belekell jönnöm!A nagylányom elég beteges,ill.sokszor,így jobb ha még kicsit erősödik,ráadásul nincs közelben ovi.A hsfájásra eddíg még az espumisant és a babateát próbáltam,mert a szelekkel van gond,nagyon mohón eszik,és sok levegőt nyel,pedig közben is bűfizik.Most is arra várok,addíg tudok kicsit ideülni,amíg ölben van,ha leteszem aztán spuri munka.
2010. ápr. 26. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!