Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan gonosznak érzem magam....

Olyan gonosznak érzem magam. Az vagyok? 14 hetes a kisfiúnk és rengetegszer kel fel éjszaka...

Figyelt kérdés
14 hetes a kisfiúnk és rengetegszer kel fel éjszaka.Ma 7 órakor fürdettünk utána egy órát szopizott(mind a két cicit)és elaludt.Betettem a kiságyba és öt perc múlva felébredt.2 napja vettem észre hogyha erélyesebben rászólok hogy "NA MOSTMÁR ELÉG LEGYEN,ALVÁS VAN,JÓ ÉJSZAKÁT"és hasrarakom elalszik,de ha nem is alszik el egyből meg sem mer szegény nyikkanni.Utána totál lelkifurdim van,de már annyira fáradt vagyok,hogy sokszor 2 órába telik mire eltudok aludni.Sajnálom szegényt.Nagyon gonosz vagyok?Lelkileg nem fog megsérülni?
2009. jan. 16. 20:33
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
88%
hasznos v nem hasznos a válasz, amit olvasol. TUTI, HOGY AKI LEPONTOZOTT, AZ KIABÁL MINDEN NAP A GYEREKÉVEL:)) na most jól kigonoszkodtam magam:))
2009. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálam ez nem jött be,6 hós a kislányom,és sokszor már nagyon fáradt,de nem aludna el semmiképp sem,és ha nagyon fáradt vagyok van hogy én is kicsit hangosabban szólok rá,tudjátok mit csinál,kinevet a drága,és igaza van,olyankor én is egyből elmosolyodok,és kiveszem az ágyából,kicsit még lekötöm valamivel vagy csak beszélek hozzá,és később rakom le aludni,könnyebb neki elaludni.

Én azt mondom,próbáld ki,hogy ha vissza is ébred,ne erőltesd újra az elalvást ha nem megy,hanem próbálj kicsit még a közelében maradni,mesélni,énekelni,vagy csak simogatni.

Boldog babázást!

2009. jan. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Én nem pontozok le senkit.Főleg hogy én sem vagyok egy mintaanya.
2009. jan. 16. 21:05
 14/33 anonim ***** válasza:
48%

Szegény baba. - Még a javulás útjára térhtesz mert lelkifurdalásod van, és amiatt sem tudsz békésen elaludni mert tudat alatt bánt hogy így bántál azzal akinek TE vagy a mindene. A kicsid tőled vár mindent és csak rád számít, és mikor erélyesen rászólsz és szegényke összekupurodva csendesen megszeppenve hason fekszik akkor már tudja hogy nem sietsz a segítségére és feladta hogy hozzád forduljon.

Próbáld egy kicsit kipihenni magadat, kérj segítséget a családtagjaidtól, mert a babád igenis meg fog sérülni lelkileg ha magára hagyva érzi magát, te pedig szépen becsúszol a szülés utáni depresszióba és évek múlva is fájni fog a szíved. Meg kell találnod a módját hogy feltöltődj!

Két gyerekem van, nálam is hamar felmegy a pumpa, de mikor úgy érzem hogy rögtön felrobbanok, akkor mindig eszembe jut hogy akinek nem jön össze a baba, vagy halva született az mindent megtenne akkor ha a babája sírna, százszor is ugorna hogy segítsen rajta. És ez mélyenszántó. Így én is mire odahajolok "hatvanhatodszorra" éjjel a kiságyhoz mosolyogva látom hogy a kicsim abbahagyta a sírást és boldog mosollyal örül hogy anya máris itt van. És magamhoz ölelem és elfelejtem hogy másfél éve egyetlen éjszakát se aludtam végig mert éjjel is szoptatok.

Lazíts egy kicsit, nyugodj meg, ha nem megy kérj szakembertől segítséget mert lehet hogy máris a depresszió kopogtat nálad.

2009. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok és a gonoszkodó:)

hülyeség, hogy nem vagy mintaanya, ne gondolkodj ezen... ha néha rászólsz, az nem a világ, csak tényleg ne vidd túlzásba, bár az is igaz, hogy engem is kinevet a manó, ha türelmetlen vagyok, és igaza van, nevetünk és összebújunk. így sokkal jobb, de ha neki is szar napja van, akkor nehezebb a békülés:))

2009. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadónak.nagyon álmos,sír ha felkel.Hiába simogatom,ringatom,dúdolok neki semmi nem használt.És 2 napja véletlenül rászóltam és használt.De nem ehhez fogom szoktatni az biztos.
2009. jan. 16. 21:08
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam a 15 percenként ébredős.

Az én lányomra ha rászólok, szabály szerűen megsértődik-olyan arcot vág, v. olyan arccal kezd sírdogálni, hogy egyből elkap a nevetés.

Mondjuk én éjjel nem szoktam rászólni, lassan már annyira fáradt vagyok, hogy ahhoz sincs erőm, inkább magam mellé veszem átölelem...úgy sem alszunk, de legalább nem kiabál.


Nappal szoktam, főleg délután-egész nap olyan hangerővel kiabál (hisztikor pláne)..de most próbálgatja a hangját...néha azt hiszem beszakad a dobhártyám...

Na, nap végén már bizony rászólok-olyankor jön a sértődés, sírás..de volt már precedens kinevetésre is.

2009. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia, egy kicsit más: próbáltad hogy rögtön az elején hasra rakod le a kisfiadat? Lehet hogy az jobb a pocijának és mindjárt könnyebben elalszik. Az én kisfiam már nem különösebben hasfájós, de pl. az esti evés után nagyon alaposan ki kell böfiztetnem, mert ha csak egy pici buborékot érez, no alvás. Plusz babateát is kap ilyenkor és szépen megnyugszanak a belecskéi.
2009. jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
86%
Itt most egy pici babáról van szó, egy 14 hetes csöppségről aki még nem tudja mi is az a hiszti, aki csak egyszerűen az anyukáját akarja.
2009. jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
66%
Senki nem mondta, hogy az Ő babája hisztizik.
2009. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!