Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan gonosznak érzem magam....

Olyan gonosznak érzem magam. Az vagyok? 14 hetes a kisfiúnk és rengetegszer kel fel éjszaka...

Figyelt kérdés
14 hetes a kisfiúnk és rengetegszer kel fel éjszaka.Ma 7 órakor fürdettünk utána egy órát szopizott(mind a két cicit)és elaludt.Betettem a kiságyba és öt perc múlva felébredt.2 napja vettem észre hogyha erélyesebben rászólok hogy "NA MOSTMÁR ELÉG LEGYEN,ALVÁS VAN,JÓ ÉJSZAKÁT"és hasrarakom elalszik,de ha nem is alszik el egyből meg sem mer szegény nyikkanni.Utána totál lelkifurdim van,de már annyira fáradt vagyok,hogy sokszor 2 órába telik mire eltudok aludni.Sajnálom szegényt.Nagyon gonosz vagyok?Lelkileg nem fog megsérülni?
2009. jan. 16. 20:33
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Egyből hasrateszem.De próbáltam már háton,betakarva,kevésbé betakarva.Az az érdekes hogy 2 hós kora körül 2 hétig volt olyan éjszaka hogy 1-szer v 2-szer kelt csak.Akkor is hason aludt.Próbáltuk az együttalvást is de teljes kudarc volt:(
2009. jan. 16. 21:21
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

A 21:08-ast megkönnyeztem!! Annyira szépet írtál, igazad van. Tényleg olyan édes, amikor éjszaka felsírdogál és odamész megsimogatni, kedvesen beszélsz hozzá és oldalra fordul, nyújtja kezét felém és mosolyog, majd becsukja a csöpp szemét és alszik tovább.... De van, hogy én is türelmetlen vagyok.

A kérdezőnek: én amikor még ilyen idős volt addig tettem vissza cicire, míg szépen el nem aludt, volt hogy 2 órát is szopizott, és már csak dudlizta, de neki akkor erre volt szüksége. Próbáld meg, hogy hagyod rajta dudlizni, egészen addig, amíg el nem engedi ő saját maga. Ez egy ötlet, hátha nálatok is beválik.

A másik, hogy nem lehet, hogy büfiznie kell? Hasra tedd szerintem, úgy fog jót aludni, mert hanyatt felébreszti saját magát, azzal, hogy kapálózik a kis kezével!

Kitartás! Neki csak Rád, az anyukájára van szüksége és még nagyon sokáig így lesz ez! Te vagy számára a minden!!

2009. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Hasra teszem,és van hogy éjszaka szopizik 1,5 -2 órát.Néha nem tudom hogy elég-e a tejem.De úgy gondoltam hogy amíg nappal kibírja a 3 órát 2 etetés között addig nem akarom tápszerezni.Ja és azon a válaszon én is bekönnyeztem és 100%-an igaza van!Nagyon jó anyuka lehetsz!
2009. jan. 16. 21:49
 24/33 anonim ***** válasza:
86%

Én sem értem, hogy miért ez a lepontozás. Szerintem, ha az lenne a kérdés, hogy mennyi az idő, még azt is lepontozná valaki.

Na megyek és felpontozok mindenkit :)

(engem meg pontozzatok le, mert egyáltalán nem tudtam segíteni)

2009. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
84%
azért felpontoztalak:)
2009. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne emeld fel a hangod vele! Ha nyöszörög vagy sír, ne szólj rá, azért teszi, mert szüksége van rád. Amikor az én kisfiam ezt csinálja, tudom, engem akar, és a világért sem tagadnám meg tőle. Sosem emelem meg a hangom vele, pedig sokszor úgy érzem mindjárt pattan a húr. Te se tedd, mert ezeknek a kis csöppségeknek nagyon érzékeny a lelkük.
2009. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
72%
köszi:)
2009. jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg le tudod mérni, h. mennyit eszik este/éjjel? Mert estére nem biztos, h. ugyanannyi tejed van mint napközben. Ezt eleinte én dem hittem el, de a védőnő tanácsára szereztem egy babamérleget, és brutális volt az eredmény. Míg délelőtt 200-250 ml tejem van, estére jó ha 50 ml-t ki tud szopizni. Gőzöm sincs, miért van ekkora különbség, de ez van. Uh. este inkább pótolok, hogy ne éhezzen szegénykém.
2009. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes. Én is néha rákiabálok a babámra, de észre sem veszi, nem is érdekli, vagy még jobban rázendít. Szóval ő nem ijed meg egyáltalán. De használni nem szokott az biztos. Te hogy csinálod?

Nálunk most volt a héten, hogy este letettem, nem aludt. Bármit csináltam, ordított, egyre jobban. Fél 3-ig csinálta, a férjem már leköltözött a nappaliba, hogy tudjon aludni. Már én is kiabáltam vele, de csak még jobban sírt. Aztán végül magam mellé vettem az ágyba, úgy aludt el, hogy átöleltem. Másnap 39 fokos láza volt, kiderült, hogy mandulagyulladás. Hát utána én is úgy, de úgy szégyelltem magam! Szóval nálatok is biztos van valami probléma, azt kell megkeresni, és ne gondolj arra, hogy neked milyen rossz, hanem arra, hogy szegényke rosszul érzi magát, és tőled vár segítséget. Néha ez nem könnyű, de amikor gyereket vállal az ember, erre számítani kell.

2009. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tudom, hogy nem vígasztal, de gondolj arra, hogy nem vagy egyedül. Nagyon sok baba nem alussza át az éjszakát, és rengetegszer fölébred. Az enyém is. Rettentő fáradt vagyok. És amikor ezt elpanaszoltam a Nővéremnek (2 gyereke van) Ő erre azt mondta, hogy "Örülj neki, hogy felkelhetsz hozzá!". Azóta mindig ez jut az eszembe, és így sokkal könnyebb. Minden nézőpont kérdése! Leírhatatlan belegondolni, hogy mennyire ránk vannak utalva, és mi vagyunk nekik a MINDEN! Én ezekre gondolok, és így sokkal könnyebb!

Kitartást és sok örömet kívánok!

2009. jan. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!