Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másná is egy rémálom az altatás?

Másná is egy rémálom az altatás?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem boldogulok 10,5 hós babámmal. Kb. 2 hónappal ezelőttig nem olt semmi gond, azóta egy rémálom az altatás. Leteszem a kiságyba, ezres fordulatra kapcsol, hasra fordul, kúszik, felül, dobog a lábával és emellé még nyesszeg is (nem sír, hanem olyan hiszti szerű). Azóta 40 perc egy elalvás (előtte olyan 15 volt). Kikészít. Adjatok tanácsot, akinek ilyen örök mozgó volt mit csinált?

Énekelek neki, simogatom.


2010. dec. 3. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Pont most dühöngünk egy barátnőmmel Skypon.

Se az övé, se az enyém nem akar aludni, kikészít.

Két és fél éves, kb fél éve csinálja, nem sír, dünnyög magában, feláll, rázza az ágyat, sikítozik, kiakaszt.

Éjszaka már a leesésgátlós ágyban alszik, de délután muszáj vagyok a rácsosba tenni, mert abból még ki is kel, és sétálgat a szobában, egy hang nélkül.


Nem tudok tanácsot adni, ne haragudj, egyszerűen nem tudom, h mit kellene vele csinálni, sosem kapkodtam ki, tudja, h hisztivel nem éri el, h kivegyem, de mikor nem alszik el, este hatra már kibírhatatlanul hisztis.


Fel a fejjel, én hagyom az ágyban kínlódni, van amikor bejön, és végül elalszik....

2010. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is szoktam hagyni hisztizni, ki csak akkor veszem, ha már "túlfáradt", kb hetente egyszer. Ha kijövök a szobából, akkor már ál is felfele, amúgy csak fekve nyeszereg.
2010. dec. 3. 13:32
 3/7 anonim ***** válasza:

szia, ez általános dolog, hogy amikor elkezdenek érdemben mozogni, kúszni mászni, felállni járni, akkor az sokkal érdekesebb, mint az alvás. ez ellen nincs mit tenni, ki kell bekkelni. én anno annyit tettem, hogy lefekvéskor hagytam kicsit még tombolni kiságyban 8(amikor már járt, akkor a szobában), olyan fél órát, és amikor már láttam, hogy nagyon álmos, akkor irány a fekvés (mondjuk mi együtt aludutnk, és ha nem akart megmaradni mellettem, akkor volt hogy lefogtam, és mondtam neki hogy alszunk, nem mászunk, ha nagyon bedühödött és hisztizett, akkor vmi nagyon kedvenc dallal elcsitítottam...aztán elmúlt ez az időszak is. de éjjel is sokat ébredt emiatt.

volt olyan is, hogy nem volt semmi csak ébren akart maradni....ez már később, hogy kinyílt a csipája. először harcoltam, de nem ért semmit. réjöttem, hogy már nem jó az, ha fürdés után egyből fekvés van. így azt csinlom, hogy fürdik 7kor, aztán játék közösen kb. 20:10-ig. majd ágyba, elalszik van hogy könnyebben van hogy nehezebben, és mire kezdődik a barátok közt, addigra durmol. :)))

sztem 2,5 éves már merő hisztiből nem akar csak aludni. ott egyértelművé kell tenni, hogy mi az ábra. ha alvás van, alvás van. pár alkalom után rájönnek jó esetben, hogy nem érdemes küzdeni. ..

ja, most jut eszembe, hogy amikor voltez a járás miatti nem alvás nálunk, nagyon duhös voltam, egy napra konkrtan emlékszem...dühömben leraktam a földre, hogy akkor menj! de villanyt nem kapcsoaltm. oda se neki! ide oda rohangált az ágy meg a radiátor között! a padló dobogott a talpa alatt...ránéztem, és kínomban elröhögtem magam. olyan édes volt, ahogy ott ment mint a mérgezett egér! le is fotóztam...ma már ha ránézek ezekre a képekre, csak mosolygok...de rég volt, istenem, pedig csak 1 éve volt éppen. :)))

kitartást majd jobb lesz! (aztán rosszabb) :)))

2 éves kislány anyukája

2010. dec. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen,11 hónapos kisfiam van,az esti altatás kb.45-60 perc.Ahogy leteszem felül,feláll,pörög,és,ha véletlenül el is fekszik,akkor meg "szenved",forog jobbra-balra.Borzalmas estéink vannak,de remélem lessz ez jobb is.Türelem,kitartás!jobb tanácsom nincsen.
2010. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a dúrva, hogy neki ezek a mozgások nem is újdonságok. 6 hósan mászott, 7 hósan stabian állt, olyan 8,5 hósan meg megkergült. ÁÁÁÁ. Néha már majdnem sírva jövök ki a szobájából. Igyekszem kitartani :)
2010. dec. 3. 14:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Eltelt egy fél óra a válaszom óta, és még mindig szórakozik velem...

Háromszor voltam bent, most legutoljára megfenyegettem, h legközelebb nagyon fogok kiabálni, ha be kell menjek.

Komolyan, ez a legrosszabb az egész napból, ilyenkor számolom a heteket, h mikor megy oviba....

2010. dec. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az jött be, h lerakom ha felül akkor sem nyúlok hozzá, hanem elköszönök tőle és kijövök a szobából. Általában pár perc alatt elalszik. Most 10,5 hónapos és 9 hónapos koráig ringatva aludt el. szóval nálunk ez nagy eredmény.

Kitartás egyszer lesz jobb is!

2010. dec. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!