Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Először hagyom hosszabb időre...

Először hagyom hosszabb időre egyedül a kutyusom. Lesz ebből probléma? (lent)

Figyelt kérdés
Nem attól félek, hogy szétszedi a házat, vagy ilyesmi. Mások lesznek vele egy hétig, akik nem igazán foglalkoznak azzal, hogyan kell rendesen bánni egy kutyával, vagyis csak dédelgetik, olyasmit is megengednek neki, amit én nem, habár nem hibáztatom őket, mert nagyon aranyos kutyáról van szó. :) Mentségükre legyen mondva, hogy igyekeznek. :D Az lenne a kérdésem pontosan, hogy ha én vagyok a gazdája (szóval a falkavezér), akkor az általam kiépített szabályokat elfelejti-e, ha a rokonok esetleg mégis engednek a könyörgő tekintetének vacsinál és a játszadozásának, vagy mikor megint találkozunk majd, ugyanúgy tudni fogja-e, hogy "én vagyok a főnök". Vagy kezdhetem elölről?
2010. okt. 13. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A "jót" (ami Neked viszont rossz) nagyon könnyű megszokni... (pl: asztalnál koldulás) 1-2 alkalom elég hozzá, ha visszajöttél akkor Neked rengeteg időbe és energiába fog kerülni, hogy visszaszoktasd a szabályokhoz.

(Bár ha szerencséd van akkor elég "okos" hozzá, hogy csak az ideiglenes gazdiknál csinálja ezeket a "rossz szokásokat".)

2010. okt. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tényleg GAZDÁJA vagy és vezetője, akkor max 1-2-szer bepróbálkozik, te azt lerendezed, és visszaáll minden a helyére. Tehát valamennyire előlről kell kezdened, de sokkal gyorsabban fog menni, mint először :)
2010. okt. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
de még mennyire! Én egyszer hagytam valakinél a kutyám,pár napra, addigra szobatiszta volt és elég engedelmes, na azután megint bepisilt, visszapofázott nekem( ugatott ra rászóltam) meg iylenek. Visszaállt a rend egy idő után, de máskor nem szivesen hagyom senkivel.
2010. okt. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!