Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nevelési probléma, ha egy...

Nevelési probléma, ha egy baba anyás, vagy nem szeret egyedül lenni?

Figyelt kérdés

Az én babám konkrétan 10 hós. Sokat vagyunk kettesben, nincs úgymond bezárva járókába, ráccsal leválasztva, jön-megy, illetve mászik a lakásban, ugye ott szeret lenni, ahol én is vagyok. Szerintem normális ez a helyzet, csak itt megkaptam a magamét, hogy zárjam be és elkapattam, talán még lehet javítani a helyzeten. Nálatok mi a helyzet? Én azt szeretném, ha egyenrangú családtagként néznénk rá, nem úgy hogy pl. uralkodjak felette, mert ő csak egy gyerek.

Itt olvastam már, hogy Ranschburg Jenőt idézték, hogy ha a szülő az első 3 évben alázatos a gyerekével, utána a gyerek is az lesz a szülőjével, én ezt próbálom követni. Persze nincs minden megengedve neki, ésszerű határok vannak.


2010. dec. 3. 22:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

De sok rokonlélek:) Én is nagyon régóta szimpatizálok Ranschburg tanításaival:) Nekünk ugyan van járókánk, de csak a helyet foglalja, mert ordít benne. Ha olyan dolgom van, (pl. konyhában tésztát szűrök stb..), akkor berakom a kiságyba egy zenélős mütymüttyel. Ha jól elvan, otthagyom. (Ezt már megtanultam:) De amint elege lesz, kiveszem, és ő is szabadon járkálhat, természetesen.

Azt hozzáteszem, h nagyszülőktől kaptuk a járókát... Próbálták beletenni az akkor még kisebb gyerkőcöt (rájuk hagytam félig-meddig), de nem jött nekik össze. Hihihihihi:) Amúgy ilyenkor megszoktam kérdezni, hogy 1. a férjemet is mindig a járókában "TArtották", ő nem akart mászkálni?2. Ő sosem mehetett a konyhába/ fürdőszobába? /A szurkálódós kérdéseim szituációfüggőek:)

Erre persze csak hümmögnek:D

2010. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
nekem még csak 7 hós, de nagyon rafinált, mindent megtesz hogy velünk legyen. De van hogy követeli az egyedüllétet a járókában. Ez akkor fordul elő, ha sok volt a vendég.
2010. dec. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!