Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is érzékenyen érint, ha...

Mást is érzékenyen érint, ha állandoan " hasonlitgatjak" a babajukat?

Figyelt kérdés

Nem tudom, miért, de engem nagyon-nagyon idegesitenek ezek az un. " bezzeg-anyukàk". Tudjàtok, azok , akikkel akàr a neten, (forumokban, chaten, itt-ott), vagy a valosagban -jatszotéren, orvosnal, barhol mashol talalkoztok,akik babaja hasonlo koru mint a tietek, és a sajat gyerekét dicsérve megprobalja "tullicitalni" a te gyereked, példa: " bezzeg nekunk mar x hosan 5 fogunk van, nektek meg csak egy, mi mar allunk, ti meg csak ultok még, a tied 8 hosan alig beszél, az enyém nemhogy folyékonyan szovegel, most adja le a nagydoktorijàt"és egyéb -néha tulzasnak minosulo-dicsekvések..

Tudom, hogy tokéletesen, gyonyoruen fejlodik a babam, de mégis egy kicsit rossz érzés..Tudom, mindenkinek a sajat gyereke a legokosabb, legszebb, de akkor is...

Màssal is van ez igy, vagy csak én veszem ennyire szivemre az ilyet?


2009. jan. 18. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én keresztgyerekkel kapcsolatban tudom mondani, hogy nagyon rosszul esett. DE! Ezeknek nem tudsz olyat mondani, amin ők ne tudnának túllőni. Szerintem nem kell velük foglalkozni. Hála istennek nem vagyunk egyformák, ahogy a gyerekek sem:)
2009. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb mondd azt, hogy "Az én gyerekemnek meg normális az anyukája, bibibi!" :)
2009. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem ilyen jellegű választ vársz: én a "másik oldalról" írok. Nem tartom magam bezzeg-anyukának egyáltalán, nem dicsekszem soha a gyerekkel. A gyerek gyorsan fejlődik, és fizikai okok miatt (hosszú szőke a haja, kés a szeme, van foga, stb.) idősebbnek látszik a koránál.


Nagyon sokszor éltem már meg kellemetlen szituációt, amikor hasonló korú gyerekekkel találkoztunk, és kiderült, hogy egyidősek a gyerekek. Többször előfordult, hogy pl. zenebölcsiben elkerült minket az anyuka, többet nem ült mellénk, vagy igen gyorsan otthagyott minket a beszélgetést megszakítva. Ez nekem is nagyon rosszul esik, most már mindent megteszek, hogy elkerüljem a "mennyi idős?" kérdést, és az összehasonlítgatást.


Én természetesnek tartom, hogy nagy különbségek vannak ebben a korban, és nem gondolom, hogy a jelenlegi fejlettségi állapot befolyásolná a végső fejlettséget. Én is nagy baba voltam, nyolcadikban mégis mindenki lenőtt, és a korai érésemnek sem tudtam örülni, mert mindig kilógtam a sorból.


Amúgy a másik oldalt is átélem rendszeresen, mert a családban az első számú unokatesó egy "kis zseni", és a nagyszülők állandóan hasonlítgatják a két gyereket. Messze laknak, és állandóan telefonálgatnak, hogy "Na, mit tud a kis csöppség? Mit tanult amióta nem beszéltünk? Mit mond? Hány foga van? stb..."


Engedd meg, hogy elmeséljek egy napokban történt beszélgetést apósommal:

Telefonon érdeklődött, hogy hogy "állunk", mire én elmeséltem nagy büszkén, hogy a gyerek négykézlábazik, és a szobát fedezi fel. Büszkélkedtem, hogy kombinál, mert ha nem tudja a kezében lévő formát bedobni a formabedobó lyukába, akkor a tetején lévő nagy lyukba dobja be, a lényeg, hogy bele menjen...

Erre a kérdés: és mit tud már mondani? Mire én elmeséltem, hogy egy kicsit visszafejlődött a beszédben, már nem próbálja mondani, hogy LÁMPA, mint pár hete, inkább a mozgásra koncentrál. Erre apósom biztosított affelől, hogy ez azért van, mert a gyerek a középfülgyulladása (ami már rég elmúlt, és nem is volt vészes) miatt nem hall. Mire én mondtam, hogy nincs baja a hallással, szereti a zenét hallgatni, mint eddig is.


És most jön a poén: Apósom kifejtette, hogy a gyerek nem INTERPERSZONÁLIS érdeklődésű, hanem magába forduló és technikai érdeklődésű, azért nem beszél. Mert bezzeg az unokanővére (aki irtózatosan verbális, három évesen hibátlanul beszél) mindig is a beszédet tartotta a legfontosabbnak...


KÖNYÖRGÖM!!! Miért kellene egy 10 hónapos gyereknek BESZÉLNI??? Én nagyon boldog vagyok a babámmal, és nagyon szeretem az unokanővérét, és nagyon szeretnek együtt lenni a gyerkek is, miért kell őket hasonlítgatni???


Két külön személyiség, két önálló emberke, a maga tempójában fedezi fel a világot, és tanul megbírkózni a hatalmas feladatokkal. Nem látom be, hogy miért kellene hasonlónak lenniük, vagy az egyik miért lenne JOBB attól, hogy GYORSABBAN fejlődik a LÁTHATÓ és MÉRHETŐ dolgokban???


Szóval ige, engem nagyon is idegesít és zavar az összehasonlítgatás, és igyekszem minden szituációban elkerülni. Majd versenyez a gyerek, ha ő akar.

2009. jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Apósom hasonlítgatja állandóan össze sógornőm kislányával a fiamat. Pedig nem lehet egy lapon említeni egy lányt meg egy fiút. Mi 4280g-al születtünk, ők meg 2 hónap múlva 2700g-al. Nagyon zavar, hogy mindig dícsérgeti a fiamat, és hasonlíthatja, főleg ha nem figyel. És persze van, hogy sógornőm előtte is hangoztatja. Imádom a sógornőmet, tudom milyen vacak érzés lehet. Én nem győzök apósomra szólni, hogy ne tegye. Teljesen más a két gyerek...
2009. jan. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a dolog mindig volt, van, és lesz. "Természetes" emberi tulajdonság, sajna. El kell tudni engedni a fülünk mellett.
2009. jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nemcsak neked, hanem maguknak is bizonygatjak..

egyik fulon be, a masikon ki..

a legrosszabb, hogy érett felnottek csinaljak..

nem noi "betegseg", ferfiban is ismerek eleget..

2009. jan. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Igen idegesítő, főleg ha a saját apja teszi ezt, hogy állandóan összehasonlítja az előző kapcsolatából származó gyerekével. Eddig csak abban vagyunk "nyerők", hogy szebb a mi fiunk, de a másik gyerkőc egy zseni volt már ebben a korban is. 6 hetes. Közöltem vele, hogy ha mégegyszer ezt meghallom, akkor jobb ha visszaköltözik, és neveli a zseni gyerekét, én meg nevelem a kis átlagos babámat. Idegenektől is idegesítő, hát még a saját apjától.
2009. jan. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!