Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Na most akkor mi az igazság?...

Na most akkor mi az igazság? Fogkrémes kérdés!

Figyelt kérdés

Kisfiam 14 hónapos, nem tudja még kiköpni a fogkrémet. Nenedentet vettem neki, ezt szereti. De fogyóban van, és a közelünkben sehol sincs DM (máshol meg sajna nem nagyon lehet kapni).

Fluoridos fogkrémet most akkor lehet nekik adni, vagy nem? Azt olvastam, hogy nem tesz jót, de akkor barátnőm kisfiának miért ajánlotta a fogdokijuk az Elmex gyerekfogkrémet? Abban is van aminfluorid.

Van itt olyan anyuka, aki fluoridos fogkrémet használ, és lát valami negatív dolgot a pici fogán? Csíkozódás, besárgulás, stb...


2010. dec. 8. 08:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én valahonnan úgy tudom, hogy a fluorid nem a fogacskáikra káros, hanem lenyelés esetén (túlzott adagban) a szervezetre. Mondom lövésem sincs, hogy honnan vettem, de bennem ez él a dologról.
2010. dec. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Más mennyiség van a gyerek fogkrémben,

mint a felnőttben! Vegyél gabi fogkrémet. Vagy addig fogkrém nélkül mossd a fogát!

2010. dec. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A Gabi gyerekfogkrém is fluoridos...
2010. dec. 8. 08:47
 4/17 anonim ***** válasza:

A fogainak jót tesz a fluorid, azért nem ajánlják, mert lenyelve nagyobb mennyiség nem egészséges (ahogy előttem is írták).

Amíg nem köpi ki a fogkrémet, addig ne adj neki fluorosat.

2010. dec. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az első válaszra reagálva: na igen, én is így tudom. És pont azt olvastam, hogy ha a gyerek más forrásból (pl. ivóvízből) megkapja a szervezetének szükséges fluorid-mennyiséget, akkor fluoridmentes fogkrémet kell venni neki. Kisfiam csapvizet iszik, szóval biztos fluoridhoz is hozzájut más forrásból...
2010. dec. 8. 08:48
 6/17 anonim ***** válasza:
14 hónapos korban már szüksége van a fogaknak a fluoridra. Nyugodtan vegyél fluoridos fogkrémet, amennyit lenyel belőle nem lesz baja. Nagyon kis mennyiségben tartalmaz. Nekünk fogorvos mondta. 1 éves korától kisfiamnak Colgate Smily-al mosom a fogait.
2010. dec. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Azért vagyok tanácstalan ezzel kapcsolatban, mert a Nenedentre rá is van írva, hogy nem baj, ha a baba nem tudja kiköpni, mert fluorid-mentes.

De ha ez akkora probléma, akkor miért gyártanak csak fluoridos fogkrémeket? A Gabi, az Elmex, a Chicco mind-mind tartalmaz fluoridot.

2010. dec. 8. 08:51
 8/17 anonim ***** válasza:
a fiam 8 hónapos korától baby elmex fogkrémet használ. nincs semmi baja. gondolom a fiadnak is olyan babafogkeféje van, amire be van rajzolva, h mennyi fogkrém kell rá. hát kb 1 negyed borsószem. nem ettől lesz beteg, az biztos:)
2010. dec. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8:52-es vagyok. 31 hónapos lesz a fiam, azt elfelejtettem.
2010. dec. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Glister gyerekfogkefét használunk (amway termék), és csak az a gondom ezzel kapcsolatban, hogy apa fürdet és mos vele fogat esténként. El tudjátok képzelni, hogy mennyit nyom a gyerek fogkeféjére, ha egy tubus nenedent elfogyott 3 hónap alatt??

Ezentúl inkább én fogom felügyelni a fogmosást, azt hiszem...

2010. dec. 8. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!