Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történhet akkor, ha a baba...

Mi történhet akkor, ha a baba lázasan kapja meg az oltást?

Figyelt kérdés
10 hónapos kislányom tegnap kapott prevenar oltást. A szájában van egy fertőzés, aftás az ajka és a nyelve alja, be van gyulladva az ínye. De mivel eddig nem volt lázas, eézrt tegnap a dokinő beadta neki az oltást, a második prevenart. Ma reggelre a gyerek belázasodott, 37,5. Kapott egy germicid kúpot, de egy óra alatt nem csökkent a hőmérséklete. Nem tudom, hogy az oltástól vagy a betegséhtől lázas? Bár szerintem az oltástól, mert az előző prevenartól, meg többi oltásoktól sem lázasodott még be. Nem tudom mit tegyek! Ilyen alacsony láznál még nem akarok vele az orvoshoz szaladni, de nem tudom, hogy nem okoz -e komoly bajt, hogy oltást is kapott?
2009. jan. 20. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Hivd fel a doktornot, es kerdezd meg tole a telefonban.

Ezert ne menjetek el a rendelobe, de hogy megnyugodjal, nyugodtan hivjad fel!!!

Nezd meg mikor rendel ma, es a rendelobe keresd. Esetleg majd ha mesz hozza legkozelebb, kerd el tole a mobil szamat is, hiszen o a gyereknek az orvosa. A doktorno a gyerek utan kap penzt, annal jobb minel tobb betege van, ne aggodjal, hogy nem vagy privat betege.

Hivjad fel nyugodtan, szia!

2009. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Tuti az oltástól van barinőm kisfiának is így van épp, s eddig semelyiktől nem volt lázas...dokija mondta h ettől van.

De csörögj a tiédre azért

2009. jan. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. Az a baj, hogy ma már nem rendel és nem tudom a mobilját.

Mindenestre még várok, míg felkel, és ha nem megy lejjebb a láza, akkor telefonálok valahova.

2009. jan. 20. 11:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! A doktornő gondolom megvizsgálta a babád mielőtt beadta volna az oltást,akkor nem mondott semmit az inyére hogy irtad hogy bevan gyuladva?Mert az okozhat lázat ,de ha ettől függetlenul is beadta az még szerintem nem okoz gondott ha nem volt előtte beteg a babo. Nekunk eddig még nem volt aftánk de oltás után volt már lázas az enyém is,ha a germicid nem vitte le akkor adjál neki egy fél algopirint (ősszetőrve teában ) az tuti leviszi,Egyébbként nekunk régebben azt ajánlották hogy még az oltás után rőgtőn adjam be neki a kupot olyan megelőzés képpen és tényleg nem lett lázas utána,probáld ki legkőzelebb majd te is.


ui:Ha nem megy le a láza azért hivd fel a dokit,remélem tudtam segiteni

2009. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!