Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan bírjátok az állandó...

Hogyan bírjátok az állandó egyedüllétet a babával?

Figyelt kérdés

Nyolc és fél hónapos a kisfiam és gyakorlatilag egész héten kettesben vagyok vele. Reggel elmegy a párom és este jön haza. Újabban már hétvégén is dolgozik.

Család vidéken, a barátok teljesen elmaradtak amióta megszületett a fiam.

Nagyon nehéz így egyedül, sokszor már azt sem tudom milyen nap van annyira egyformák a napok.Így könnyen befordul az ember.

Szóval nagyon magányos vagyok. Akik ugyan ilyen helyzetben vannak azoktól kérnék tanácsot, ötletet hogyan lehet ezt átvészelni?


2010. dec. 11. 09:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%

Vegyél egy kicsi könnyű babakocsit amit letudsz cipelni.

Meg is őrültem volna ha csak akkor tudtunk volna lemenni ha valaki segít levinni a kicsit

2010. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!Hát látom te is hasonló cipőben jársz. Örülök, hogy írtad, hogy hasonló tapasztalatod van az anyukákkal mint nekem. Mert itt feljebb egy válaszoló már így ismeretlenül is megállapította, hogy velem van a baj. Nos, kedves 10:21 ha te ismeretlenül így gondolkodsz felőlem akkor miből gondolod, hogy mások nem lehetnek elutasítóak egy idegennel szemben?

Egyébként nem vagyok hazudós ember még a feltételezés is sértő,nem is értem miért bántasz...

2010. dec. 11. 10:34
 13/26 anonim ***** válasza:
72%
Az első gyerekem 4 hetes volt amikor elöször lementünk a játszótérre.kb 2-3 hónap után sok-sok ismerősöm lett akikkel jókat beszélgettünk, és soha de soha nem közösített ki senki senkit a bő 9 év alatt (kb ennyi évig minden nap lejártunk)
2010. dec. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem akartalak bántani,és nem gondolom hogy hazudsz,csak hihetetlen számomra amit írsz. Ilyet sose tapasztaltam
2010. dec. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát megnézem melyik anyuka van -1 fokban a játszótéren órákat.

Nem biztos, hogy ő a hibás, nem mindenkinek megy könnyen az ismerkedés, és sok ember magánakvaló.

Én veled érzek, nem a legtutibb, de mivel a barátok tényleg ritkulnak ha babád lesz, legalább cseten tartom velük a kapcsolatot. A séta is kecesebb télen, de azért minden nap meg kellene oldani valahogy, ha nem is beszélgetsz senkivel, megy az idő és elnézegettek mindketten.

2010. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy hihetetlen,nekem is nagyon rosszul esett, nem is értettem mi a baj. (Talán, hogy nem modern babakocsim van? Mert manapság nagyon könnyen ítélnek külsőségekből.) Nagyon bántott a dolog, de most már nem próbálkozom séta közben. Volt olyan is, hogy amikor a párom sétált a fiunkkal mondta, hogy beszélgetett egy anyukával, majd rá egy hétre amikor ketten voltunk már úgy csinált az anyuka mintha nem is merné meg a párom.

Szomorú de ez van.

Játszótérre még azért nem mentünk mert még egyedül ülni nem tud a kisfiam így nem igazán tudtunk volna mit csinálni.Csak úgy meg -gondoltam- nem megyek oda mert jóformán nagyobb babákkal vannak kinn.

De akkor most majd bemegyünk a játszótére amint kicsit jobb lesz az idő.

2010. dec. 11. 11:09
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem abban igazad van, hogy az emberek egyre furcsábbak, én is sok kismamát látok egyedül babakocsit tologatni, de ritka, ha szóba állnak az emberrel. De szerintem próbálkozz tovább, nekem is lettek kismama barátnőim, volt akit az utcán "szedtem fel", most rendszeresen együtt sétálunk. Ja, és akikkel együtt szültünk tartjuk a kapcsolatot, összejárunk, pedig valakivel nem is egy városban lakunk. De ha végképp nem marad semmi, írj nekem, én szívesen beszélgetek veled. Merrefelé laksz?
2010. dec. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem sem nagyon van társaságom, és hiába van sok kismama a környéken, sajnos ők sem ismerkednek, pedig én szoktam köszönni séta közben, de egy gyors "hello" után sietnek is tovább. Szóval megértelek. Hol laktok? Ha közel, mehetnénk együtt sétálni, játszótérre, vásárolni, játszóházba... Nekem is csak egy közeli kismama ismerősöm van, ezen az oldalon akadtunk össze, azóta tartjuk a kapcsolatot. A kisfiam 1 éves. Ha gondolod, írj privit. Üdv!:)
2010. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

-1 fokban simán kint lehet lenni.

fel kell öltözni jó meleg ruhába ami persze nem túl csinos de praktikus :)

2010. dec. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Elgondolkodtató amiket irtok.Mi a város szélén lakunk,annak a nagyon szélén.Bátran kijelentem tanyán.A tetőtéri ablakból látom az első szomszédunk házát.Nincs játszótér csak bent a városban,sem játszóház,sem pláza.Ha mi kimegyünk az utcára egy embert sem látunk,kocsit elmenni,évente 3szor.Apa reggel elmegy dolgozni,délután hazajön és megy is maszekolni.Este jön haza.A kocsi nála van.És nem érzem,hogy megbolondulok.Egy héten egyszer ha az idő engedi,bebuszozunk a városba mamához.Hétvégén bevásárolunk a tesco-ban vagy corában ekkor szokott a kicsim játszóházazni.Nagyon pörgős életet éltem,sokat barátnőztem csavarogtam.Most meg a kislányommal vagyok és egyetlen perc sem unalmas vele.Tehát én nem panaszkodom,sőt jól érzem magam.Dolgozhatok még eleget és lehetek társaságban annyit amennyit csak akarok.Ja és nem vagyok lusta vagy begyepesedett.Néha eljön hozzánk az egyik barátnőm is,de ez ritka.Néha néha mi is elmegyünk más babás kolléganőhőz,barátnőhőz.
2010. dec. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!