Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mielőtt megszületett a babátok...

Mielőtt megszületett a babátok (vagy születése után) készítettetek napirendet?

Figyelt kérdés
Ha nem készítettetek, azzal nem volt probléma?
2010. dec. 13. 14:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem. nem az a lényeg, h mikor eszik, alszik... ezeket majd ő beállítja magának. ami nekik fontos, h tudja, h mi mi után következik.
2010. dec. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
:)) ezt nem lehet készíteni. A gyerek igényeitől (ből) fog kialakulni a napirend. :)
2010. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Dehogy,egyiknél sem!Miért lett volna probléma?Inkább abból lett volna,ha van,és eltér attól.Ami tök természetes,hiszen nincs bennük óra,hanem az ösztöneik szerint élnek.
2010. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert minden babakönyv javasolja a napirend készítést. Mert akkor sokkal nyugodtabb lesz a gyermek, nem szabad engedni, hogy ő irányítson.

Szerintetek?

2010. dec. 13. 15:23
 5/13 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem szabad hagyni, hogy ő irányítson? HOgy magyarázod meg egy 2 hetes csecsemőnek, hogy most még nem kap enni, majd 20 perc múlva, mert ezt mondja a napirend? Vagy ha éppen jól elaludt, akkor felébreszteni, mert most evés következik? Melyik könyv ez? Na mindegy, nekem ez furcsa.

Soha nem készítettem napirendet, nem kellett, nagyon jól működik a babák belső órája :)

Sógornőm az első babája születésekor készített ilyet, sőt még mérleget is vettek hogy tudják mikor, mennyit evett. Az eremény: frusztrált anyuka (nem eszik, nem annyit eszik, nem akor eszik, stb) nyugtalan, sírós baba. Második babánál hagyta, hogy alakuljanak maguktól a dolgok. Eremény: vidám, magabiztos anyuka, kiegyensúlyozott, mosolygós baba :)

2010. dec. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat!!!!! visszaolvastam a válaszomat, a "kirohanásom" nem neked szólt!!!!!! Csak ez a napirendes, táblázatos téma.....
2010. dec. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hülyeség ez a napirend-erőltetés. persze, kell a rendszer, de nem percre pontosan.


Anyák generációi cseszték el a szoptatást azzal, hogy háromóránként tették mellre a kicsit. Nem számított, hogy a kicsi két óra múlva volt éhes és rekedtre sírta magát, aztán amikor eljött az etetés ideje, már fáradt volt a sírástól és nem szopott...


Ez a kirohanás sem nem ellened volt, kedves kérdező. Kell a rendszer a baba életében, de szerintem az a legjobb, ha reagálunk a babára, a baba igényeire, és akkor etetjük, amikor éhes, akkor altatjuk, amikor álmos stb. Egyébként maga lenne a katasztrófa.


Nálunk nem volt napirend kezdettől fogva. Eleve beletelt vagy 6-8 hétbe, mire a fiam kezdett éjjel többet aludni, és nappal kevesebbet. Igény szerint szoptattam, hogy ne nyomjam el a természetes éhségérzetét, hogy ne akkor egyen, amikor "kell", amikor eljött az ideje. Amit viszont kezdettől fogva fontosnak tartottam, az az esti rituálé: fürdetés, szopi, lefektetés, alvás. Ez mindig ugyanúgy van, kb ugyanakkor, és biztonságot ad a fiamnak, tudja, hogy most alvás következik. Ugyanúgy a nappali alvásnak is megvan a maga rituáléja: cumi a szájba, bekatargatom, macirongy a fejére, redőny lehúz, sólámpa bekapcsol, és ő már tudja, hogy most alvás következik. Ha tényleg álmos, akkor 2 percen belül elalszik, ha viszont nem, akkor azonnal sírva fakad, és tudom, hogy hiába is altatnám...


Kb féléves korára alakult ki a saját napirendje, hogy mikor kel, mikor éhezik meg, mikor játszik, mikor álmosodik el és alszik napközben.

2010. dec. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Semmi gond a kirohanással. :) Csak érdeklődő vagyok.

Igazából kaptam könyveket, amik azt írják, célszerű kialakítani a babák napirendjét, hogy a baba tisztában legyen azzal, mi fog következni, ezáltal biztonságban érezze magát. Ha nem így van, nyugtalan lesz, mert azt sem fogja tudni, most épp aludni kell vagy enni.


És amikor sír, mi fogjuk tudni, miért sír, ha tudjuk, éppen hol tartunk a napirendben. (azért sír, mert fáradt, vagy éhes, vagy unatkozik stb.)


persze nem kell percre pontos napirendet készíteni, nem is ezt írja a könyv. Csak jól követkehtő legyen a folyamat. Tehát, etetés, fennlét, alvás, majd saját magam, aztán etetés, fennlét, alvás, saját magam.


Én még csak ismerkedek, nekem még a hasamban a csöppség. :)

2010. dec. 13. 16:46
 9/13 A kérdező kommentje:

Meg körülöttem nem sok kisgyermekes anyuka van, de azoknak a 99%-a panaszkodik, hogy mennyire nehéz és rossz volt, amíg a baba pici volt és évekig nem aludt és sokat sírt, emiatt ők kikészültek. Zombikká váltak.


Másik oldalról meg az idősebbek (anyukáink) azt vallják, ők könyvet használtak segítségül és mindennek megvolt a pontos ideje, (persze nem rugalmasan) és emiatt nem volt sírós vagy álmatlan a baba.


Most ezt tanulmányozom.

2010. dec. 13. 16:55
 10/13 A kérdező kommentje:
2010. dec. 13. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!