Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mielőtt megszületett a babátok...

Mielőtt megszületett a babátok (vagy születése után) készítettetek napirendet?

Figyelt kérdés
Ha nem készítettetek, azzal nem volt probléma?
2010. dec. 13. 14:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
én szoptatok, de a suttogó szerinti napirendet tartom. 2,5 hós a babám, és a kezdetektől fogva ezt csináljuk. Nem hagyom üvölteni, ha éhes, van, hogy 2,5, van, hogy 4 óra múlva eszik, de a sorrend mindig állandó. Ezért általában tudom, hogy ha 1 óra múlva sír, akkor nem éhes, hanem más baja van.A szigorú napirend nem jó, de a rugalmas, babához igazított, szerintem nagyon hasznos, mert itt tudom hagyni a férjemre pár órára, én is ki tudok kapcsolódni, stb.Soha nem kellett 1 óra múlva újra etetni. Mérlegem is volt, szerettem tudni mennyit eszik, és ha kevesebbet evett, akkor próbáltam még kínálni neki. Ha eleget, akkor hagytam nézelődni. Nekem bevált. Én azt nem tudom elképzelni, hogy egész nap a cicin legyen, mert össze-vissza eszik.De mindenkinek mások az igényei.
2010. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"És amikor sír, mi fogjuk tudni, miért sír, ha tudjuk, éppen hol tartunk a napirendben. (azért sír, mert fáradt, vagy éhes, vagy unatkozik stb.)"


Én nem a napirendből tudom, hogy most éppen mi bántja a babámat. Hanem egyrészt igyekszem figyelni a jelzéseire és megkülönböztetni a testbeszédét, a nyöszörgéseit, a sírását, másrészt ha ebből nem jövök rá azonnal, akkor végigpróbálok mindent, és valami majdcsak bejön. Pl nagyjából tudom, hogy délelőtt szokott kakilni és a kakis pelus nagyon zavarja, de előfordul délután is, ami ugye "nincs a napirendben". :-)


A sokat síró babák anyukáinak mind-mind a kezébe nyomnék egy-egy hordozókendőt. Megváltást jelenthet. Főleg a második gyerek kelengyéjének lenne kötelező része. A csípőficam megelőzése mellett segít a hasfájáson, javítja az egyensúlyérzéket, kiválóan lehet benne altatni a gyereket. Mindkét kezed szabadon marad a házimunkára és/vagy a másik gyerekre, és közben a pici nem sír, hanem vagy nézelődik, hogy mit csinálsz, vagy alszik. :-) És csönd van.

2010. dec. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ó, milliószor átgondoltam, csak nem úgy lett.

És volt ám napirendünk, csak vagy fél évig nem vettem észre :-)

Viccet félretéve: az első hetek azzal teltek, hogy ismerkedünk a lányommal. Próbáltam rájönni, mikor mit akar, mi a gond. Ha kevés lett a tejem óránként szoptattam, aztán újra beállt 2,5-3 órára.

A bázis eleinte az esti fürdés ideje volt. Aztán a reggeli szoptatás is beállt azonos időpontra.

Kicsit könnyebb, amikor már elkezded a hozzátáplálást, mert ott minden étkezés egy támpont lesz a napirendben.

Igyekszem rugalmas lenni, muszáj is, mert elég jövős-menős família vagyunk, de azért vannak pontok, amikből nem engedek. Igazából az egyes dolgok sorrendje ad biztonságérzetet a gyereknek, legalábbis én így tapasztaltam. Az mindegy, hogy fél nyolckor vagy nyolckor van az alvás ideje, de ha nagyjából azonos időre teszed, akkor észreveszed majd, hogy a gyerek beáll rá és álmosodik, meg készül a fürdőszobába, stb...

Az igény szerinti szoptatással vigyázz, nem szabad túlzásba esni, hogy félóránként mellre teszed, meg minden nyikkanásra, de ha éhes vagy kevés a tej neki (pl. növekedési ugrásnál), akkor ez lehet a megoldás. Nagyon finoman lehet terelni a babát valamerre, de nem drasztikusan, és nagyon kell figyelni a jelzéseire.

A könyveket pedig azt tanácsolom, hogy kritikus szemmel olvasd.

Tracy Hogg és Gina Ford is más elveket követ, mint ami itthon megszokott, és ott fontos is a szigorú napirend, hiszen az anyák gyorsan visszamennek dolgozni. Vannak jó ötletek a könyvben, de a teljes betartásukkal azért óvatosan.

2010. dec. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!