Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érezted már úgy, hogy nem...

Érezted már úgy, hogy nem kellett volna szülnöd, hogy alkalmatlan vagy Anyának?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 14:52
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
74%

Elfogyóban van a türelmem, nem a kicsihez, csak úgy.

Néha sikítva futnék ki a világból.

Imádom a kicsi fiam, és most csak a fáradtság "beszél" belőlem.


De per pill sajnos "megbántam", a második terhesség vége nekem most púpocska, plusz tél van.

2010. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
100%
15:08-as és 15:10-es vagyok. Rólunk is mindenki azt látja, mint egy amerikai filmben. Minden szép, jó, tökéletes, :) Na jó ,nagyrészt ez így is van, de amikor néha kiborultam, azt nem osztottam meg a családommal és a barátaimmal. :)
2010. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
13%

1. vagyok. 2,5 éves a fiam, szóval volt itt már fogzás, dackorszak, de nem gondoltam még arra, h miért szültem meg... és nem hinném, h megjátszanám magam. nem mondom, néha nehéz, főleg segítség nélkül, de ezért hordtam a szívem alatt 9 hónapig és ezért szültem meg. az természetes, h időnként jön a kétségbeesés, v a düh, hha hetekig tart vmi, de ezek a gondolatok, amikről a kérdező írt nekem kicsit durvák...

1.

2010. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
100%
15:14-es, nem vagyunk egyformák. Én azt nem éreztem soha, hogy "nem kellett volna szülnöm", de azt, hogy "alkalmatlan vagyok anyának", azt már éreztem néhányszor. Mi ebben a durva?
2010. dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:

Én is imádom, nem csinálnám vissza, nem tudnám elképzelni nélküle már az életemet, de sokat gondolok arra, hogy biztos van ilyen, hogy egyszerűen az ember "alkalmatlan" az anyaszerepre, ösztönösen mintha hiányozna belőlem valami.

Első gyerek, kettőt terveztünk,de biztos hogy nem lesz másik....

2010. dec. 13. 15:17
 16/61 anonim ***** válasza:
67%
nem az alkalmatlanság érzése az, az nem más, csak pillanatnyi kétségbeesés. de h miért szültem meg a gyerekemet, miért nem dolgozom "felhőtlenül" és élem a megszokott életem? nekem durva, mert tényleg nem vagyunk egyformák...
2010. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a kicsi??? Mert lehet, h most még a nagyon nehéz korszakotok van? (a legeleje, az első 6 hét nekem amellett hogy gyönyörű volt, de nagyon fárasztó és fájdalmas is volt - a szoptatás, a mellemen lévő sebek miatt).
2010. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
100%
Háát, nézd, lehet, hogy mégis kezdődő depresszióról van szó a kérdezőnél, nem szabad elítélni emiatt senkit, hisz imádja a gyermekét. (Détár Enikő jut erről mindig eszembe, nagyon durvákat nyilatkozott, miután utólag bevallotta a szülés utáni depresszióját, és mert róla nyilatkozni). Ettől még ugyanúgy szereti a kisfiát, de ez lehet betegség a kérdezőnél (is).
2010. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
76%
Nem,egészen ma reggelig(van egy 28hónapos és egy 5hetes kisfiam)mikor a férjem ijedten ébresztgetett hogy mi van velem,mert a kisbabám fél órája(!!!)üvöltve sír MELLETTEM,és én aludtam.A szervezetem gondolom úgy döntött pihennem kell!Potyogtak a könnyeim hogy hova lettek a pisszenésre is ugró anyai ösztöneim?!Egyébként pedig nem éreztem magam kimerültnek. :) De már minden ok,jól vagyok :)
2010. dec. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
67%
félreértettél, én nem ítélem el egyáltalán, és természetesen tisztában vagyok vele, h létezik depresszió és sok hormonális dolog is, ami befolyásol egy édesanyát. csak a tudat durva, h létezik az, h vki visszacsinálná az egészet. és nem a kérdezőre gondolok, mert írta, h szereti a gyermekét.
2010. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!