Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érezted már úgy, hogy nem...

Érezted már úgy, hogy nem kellett volna szülnöd, hogy alkalmatlan vagy Anyának?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 14:52
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
Imádom, szeretem a fiam és nem adnám semmiért, de azért sajnos vannak rosszabb napjaink. Sokat vagyunk egyedül nincs segítség ezért minden egy kicsit fárasztóbb - kertes ház, állatok stb - a napokban néztem, ahogy békésen alszik és rendesen elszégyeltem magam, amiért nem mindig van "türelmem" hozzá. Neki is most jön a foga, próbál felállni, szóval pont abban a a korszakban van, amikor 200 %on igényli az embert. Ráadásul beteg is volt 1 hétig, 2-3 óránként kellett szívni az orrát. Néhány átalvatlan éjszaka után, sajnos nem mindig tudok olyan lenni, mint amilyennek elképzeltem magam, ha anya leszek. Ettől az érzéstől egy kicsit megijjedek, mert hogyan legyen kistestvér, ha 1 babával sem "bírok" félek, hogy kevés leszek. A férjemmel beszéltem erről, szerinte csak szokás szerint túlaggódom a dolgot, és semmi bajom nincs, csak kellene időt szakítani magunkra, mert kimerültem. Be kell látmon, hogy kell néha néhány óra kikapcsolódás a babától, mert ha egyedül ülsz vele otthon sok tud lenni a mindennapi gondok mellett. Aztán jön ismét az a rész, hogy ránézek a fiamra és... elszégellem magam, hogy egyátalán ilyen eszembe jut...
2010. dec. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 A kérdező kommentje:
Igen nem könnnyű, a legeslegnehezebb feladat Anyának lenni. És én ezt soha nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz lesz.
2010. dec. 15. 16:18
 53/61 anonim ***** válasza:
100%
Én az első fürdetésnél kaptam pánikrohamot, amikor csak sírt és sírt. Úgy vették ki a kezemből (anyukám is ott lakott egy hétig, és a párom se ment dolgozni az első héten). Nem értettem mi a baja, és sírtam, annyira tehetetlennek éreztem magam. Aztán rájöttem, hogy nálunk nem jön be a könyvek szerinti 36-37 fokos víz; kellemes langyosat igényelt. (Idő volt, mire megértettem, hogy a baba sírva beszél, és az, hogy sír, még nem tragédia, csak így közli az igényeit.) Majd napokig csak szoptattam, fejtem a mellem, tápszert csináltam, és néztem a babát. Néztem, és sírtam a boldogságtól. Aztán anyu hazament, a párom dolgozni. Rettentően féltem egyedül maradni, és minden nap rettegve vártam, hogy érjen haza a párom. Aztán jött a hasfájós korszak, később kiderült, hogy refluxos. 72 óra ébrenlét után felmerült bennem, hogy nem így képzeltem, hogy miért kellett ez. Aztán csak sírtam a bűntudattól, a párom meg velem kiabált, hogy hallgattassam már el a gyereket, mert aludnia kell, mert mindjárt kel dolgozni. 6 hetes volt, mikor összehangolódtunk, és végre megértettük egymást a kicsivel. 2 éjszakát töltöttünk kórházban, én az ágya mellett ültem; és ott valami megváltozott. Akkor már nem csak csodáltam, és szerettem a gyerekemet, hanem szerettem Őt. Tehát őt, saját magát. Néha én is kiabálok, de ő ezen jót nevet. És én is próbálom idejében észrevenni magam. De nem vele kiabálok, hanem a helyzettel, a vakvilágba. Rossz anyának nem érzem magam, bár eleinte volt ilyen is. De már bele jöttem én is, és ő is. :) Tudom, hogy jól bánok vele, és bár mondok neki olyat, hogy ha nem eszik normálisan, befejeztük az evést; de végül ez sosem történik meg. Mindig ő nyer. :) Szóval volt egy rossz pillanatom, amiért sokáig bűntudatom volt, és még van most is, ha eszembe jut; de már nem emésztem vele magam. Nem tudom lesz-e második baba. Szeretnék egy kislányt, de nem tudom, hogy akarunk-e osztozni időn és szereteten a fiammal. De azt majd az idő eldönti. Egyenlőre a fiamnak élek, és boldog vagyok. A párom is jól belerázódott az apa szerepbe.
2010. dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:

én is pont jókor olvastam ezt a kérdést,mert ma nagyon depis lettem

láttam a munkatársaim fényképeit ,hogy korizni voltak

sírtam..

tudom h., nekem 1000x több hogy vannak gyerekeim....de sz@r volt..

de bármit kibírok,csak betegek ne legyenek,mert abba belehalnék...

egy szó mint száz igen....de tudom később jobb lesz..

2010. dec. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:

Az Anyaság a legszebb de egyben a legnehezebb dolog egy nő életében!!

Ne legyen lekifurdalásod amiatt,hogy így érzel mert szerintem minden anya érez vagy érzett néha így(kivétel az az egy aki szuperanyu)Ilyenkor ha ezek az érzések rád törnek gondolj arra,hogy milyen lenne 40-50 évesen gyerek nélkül otthon ülni,vagy milyen lenne ha nem lenne egészséges(lásd azt az anyukát aki írta,hogy beteg a babája-kitartás neki!)akkor dupla annyi aggódás lenne benned és dupla annyi energiát emésztene fel!

Én kb 3-4 hónapos koráig éreztem azt,hogy vissza akarom kapni az előző életem(14 éves korom óta csak emberek között dolgoztam,11 évig voltunk együtt a baba születése előtt a férjemmel,sokat szórakoztunk,nyaraltunk stb...egyszóval hiányzott a régi életem!)De olyankor mindíg arra gondoltam,hogy mit ér a szórakozás a nyaralás stb..egy baba,egy gyerek sokkal többet ér!

Kitartás,hidd el lesz jobb is!

Ha a babód ilyen keveset alszik,adj neki homeós cuccot,itt ezen az oldalon olvastam,hogy a SEDATIF PC használ az alvászavaros babáknak,mert azért az tényleg kevés a napi 2X 20 perc,gondolom annyival nem piheni ki magát és egész nap nyűgös,te meg hulla fáradt vagy!

2010. dec. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
36%
Miért kell mindenhol leszupeanyuzni azt, akivel rendben vannak a dolgok? Én nem értem. Ha nekünk van problémánk, akkor másnak is legyen? Pf...
2010. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
46%
Istenem, nem erről van szó (utolsónak), nálunk is teljesen rendben vannak a dolgok, mégis érzem néha úgy, hogy de jó lenne egy kis szabadság, egy kicsi a régi életemből, amikor azt csináltam, amit csak akartam, akkor, amikor akartam. Ha Te nem érzel így néha, akkor nem vagy sem nő, sem ember, hazudsz magadnak és a külvilágnak is.
2010. dec. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
Már irtam korábban,de most elolvastam az azota irt kommenteket és egyébként is épp padlon vagyok. Babával semmi gond épp alszik :) , csak nemrég hivtak a munkahelyemről és eszembe jutott, hogy ilyenkor szoktunk menni karácsonyi vacsira... idén csak a férjem megy. Kicsit hiányzik, deitt van a baba és most tanult meg járni és édes ahogy totyog... Egyszóval imádom csak kellene egy kis szabadság néha!
2010. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
0%
sem nô, sem ember???? ez mar tenyleg mindennek a teteje, ami ezen az oldalon megy es ahogy magukat felnottnek mondo emberek gondolkodnak. nevetseges...
2010. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
Pont nekem is ma jutott eszembe,hogy ilyenkor voltak a nagy céges karácsonyi bulik...jajj de jók is voltak azok...ettünk,ittunk,vetélkedőztünk egy jó kis csapattal!No de az én babám szobájába is beköltözött álommanó,édesdeden alszik,voltunk ma sétálni a hóesésbe ami nagyon tetszett neki ahogy hullik a kis arcára a hó!Ez az első tele és az ő boldogsága bármilyen extra céges bulitól többet ér!
2010. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!