Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Összesen hány db cumisüveget...

Összesen hány db cumisüveget vegyek?

Figyelt kérdés
Dr. Spock azt írja a könyvében, hogy ha tápszeres lesz a baba, akkor min. 9 db cumisüveg is kell a tápszeradagokhoz. Szeretnék szoptatni, de azért ha nem sikerül, ilyenre is fel kell készülni.
2008. jan. 19. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Szia!

Én 3 cumisüveget használtam. Egy volt az itatós, 2 az etetős, a fiam tápszeres volt a születése utáni 3-dik héttől, szerintem felesleges 9 cumisüveg, a tápszert mindig frissen kell készíteni a babának.

2008. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

nekem azt tanácsolták, hogy 3 minimum legyen. Egy a tejnek, vagy tápszernek, egy a teának és egy a gyümölcslének.

Találtam a neten egy árban is korrekt összeállítást. Lehet elsőre drágállani fogod, de ha pl azt nézed, hogy aztán a csőrös pohár variáció eléréséhez csak egy gumibetétet kell venni és a cumisüvegből máris varázsitató lesz. És ez csak egy kiegészítő és egy kombinálási lehetőség.

Én összehasonlítottam azt hogy hogy járnék ha ezelet darabonként venném meg. Mindenképp így jó. És szerintem elfér egy újszülöttnél ez a készlet. Akár szopik akár nem egy idő után már nem fog. És akkor csak arra lesz szükség..

2008. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

bocsi a második reakciót én írtam, csak lemaradt a link...

[link]

mégegyszer bocsi! Amúgyis hasznos oldal cserébe ajánlok mégegyet.

[link]

itt minden hónapban más-más babkocsik vannak leárazva nem kevés összeggel olcsóbb. Estenként 20000Ft-al is.

Jó vásárlást!

2008. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

EGYET SEM!!! SZOPTASS! HA HISZEL BENNE, MEG TUDOD CSINÁLNI!!!

A lányom elmúlt fél éves, 8 db cumisüveget kaptunk, mióta megszületett, és mind a szekrény tetején porosodik. Ahogy megszületik egy csöppség, akár rögtön meg tudod itatni pohárból. Persze én sem hittem el, de megmutatták a kórházban hogyan kell. Türelem kell hozzá, nem szabad sürgetni! Az én lányom még csak ciciből és pohárból ivott és nem is fogja tudni, mi az a cumisüveg! Persze piszok kényelmes megoldás lenne a szájába nyomni a cumisüveget, de a gyerekvállalás nem a kényelemről szól!

A lényeg, hogy a pohár szája kicsit kifelé pöndörödjön. Tudod, mint a régi fajta kávés csészék.

Eleinte nagyon mohón ivott pohárból a lányom, de megtanulta/megtanultuk hogyan kell.Mostmár szebben iszik, mint némelyik felnőtt.

Az már csak a hab a tortán, mennyit árthat a cumisüveg a kibújó fogacskáknak!

SOK SIKERT A POHÁRBÓL ITATÁSHOZ!!!!!

Üdv! Mia

2008. jan. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Csatlakozom a 4. válaszolóhoz, előre ne vegyél cumisüveget, pláne ne 9-et :) Írtad, hogy elsősorban szoptatni akarsz, akkor biztos sikerülni is fog, miért költenél egy csomó pénzt feleslegesen? Ha netán úgy adódna, hogy kell, akkor is még bőven ráérsz akkor megvenni.
2008. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Na azért nagy hülyeség, hogy ne vegyél cumisüveget, mert bizony kellhet. Nekem annyira sebes volt a mellbimbóm az elején, hogy nem tudtam szoptatni rendesen, hanem fejnem kellett és cumisüvegből kapott anyatejet a fiam két hétig. És utána már tudott rendesen szopni, azóta is szopizik, nem szokott az üveghez, sőt, múlt pénteken el kellett intéznem valamit, ezért anyukám lefejt tejjel próbálta megetetni este, hát nagyon nem tetszett neki a cumisüveg. Szerintem három elég, mert teát azért nem árt neki adni, akkor sem, ha igény szerint szoptatsz, mert néha bizony lehet, hogy csak szomjas, és nem lehet félóránként szoptatni, az azért túlzás lenne. Azért jó, ha több cumisüveged van, mert akkor nem kell olyan gyakran kifőzni őket. Az én fiam amúgy nagyon jól tudja, hogy a cumisüvegből a tea jön, olyankor nincs is cirkusz, a tej meg a ciciből jön, na és a sárgarépa-lé meg a kanálból/pohárból. Mind a három természetes neki, nem értem, miért ne kaphatna cumisüvegből is inni.

Ha a szoptatás nem jön össze - ami elég ritka eset, ha kitartó vagy, általában sikerül -, ráérsz akkor gondoskodni plusz cumisüvegekről. Persze előfordulhat, hogy kell pótlás, nálunk néha kellett, amikor hirtelen megnőtt az étvágya, és mégsem lett tápszeres baba, na meg azért nem is kéne úgycsinálni egyeseknek, mintha a tápszer méreg lenne.

2008. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Nekem a cumisüveg volt az első amit megvettünk,ráadásul négyet,na ebből kettőt használunk,pedig szopizik a kisfiam. Én sem tudtam lesz-e tejem,de a biztonság kedvéért jó ha van.Hallgass magadra és legfeljebb anyukádra,én nem olvastam semmi könyvet és nagyon boldog anyuka vagyok!
2008. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Minden fejben dől el!!!!!!

Amiben hiszünk azt meg tudjuk csinálni! Fel sem kellene merülni egy anyában, hogy nem tud szoptatni! Ha nem megfelelő a mirigyállomány legtöbbször az már a várandósság alatt kiderül, ha minden rendben akkor pedig csak elhatározás és kitartás kell hozzá! A sebes mell nem akadálya a szoptatásnak. Nekem is az volt, valóban fájdalmas max 1 percig szoptatni vele, mert utána teljesen lezsibbad, fejni egy ilyen mellett sokkal fájdalmasabb, mert nem úgy termelődnek azok a bizonyos hormonok, mint amikor látod közben a babádat.

Ha elfogadod a tanácsomat előre semmi esetre sem vegyél cumisüveget, bimbóvédőt, cumit stb... Ezek a dolgok mind megzavarhatják a szopást és valamit helyrehozni sokkal nehezebb, mint eleve jól csinálni! Ha mégis kellene ilyesmi, már szinte minden vegyesboltban be tudod szerezni néhány perc kell csak hozzá!

2008. jan. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!