Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kapott babátok értelmetlen,...

Kapott babátok értelmetlen, felesleges dolgot karácsonyra?

Figyelt kérdés
Nálnuk sajnos igen,pedig direkt megkérdezték,mit "szeretne" és én el is mondtam.Nem került volna sokba,nem ezen van a hangsúly.Két könyvet kapott anyóséktól (a gagyi fajtából) pedig itthon már tele van velük minden szekrény.Nagyon szereti a babám a könyveket szerencsére,de direkt mondtam,hogy most egy darabig nem kell több,majd kicsit később,mert nem férünk és sokszor csak gyűri (nem keménylaposak). Ráadásul kb 10 éves korára lesz ott,hogy értse ezeket a könyveket.Csalódott vagyok,mert szerettem volna ha olyat kap,amivel már most is tud játszani:(
2010. dec. 25. 16:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a mai világban örülni kéne bárminek amit kapnak a gyerekek, mert sok családban akárhogy szeretnének adni, még "gagyi könyvre" sem futja...
2010. dec. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

nálunk is, mondhatni, de nem is foglalkozom vele, ami olyan, elteszem későbbre.

mi biztosan olyat vettünk neki, amivel most tud nagyon jót játszani!

2010. dec. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem hal Istennek ertelmes dolgokat kapott. Olyan nem is, ami mar megvan neki. Aki nem tudta mit vegyen, attol vasarlasi utalvany kapott. Mamaektol meg mindig penzt kap, amit beteszunk a bankszamlajara.
2010. dec. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem a pénzről van szó,írtam is,hogy nem került volna többe,mint az a két könyv (bár marha sok pénzük van) és legalább láthatták volna játszani vele.Nyilván nem fogom kidobni,elteszem későbbre,c sak így is kicsi a lakás és már annyi mindent rakosgatok ilyenek miatt.
2010. dec. 25. 16:44
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Becsüljünk meg mindent, amink van. Elsővel egyet értek. Sok családban szaloncukorra sem telik. Az ilyen kérdések elég bosszantók! Karácsony van! Szeretet a fontos, nem az ajándék. Örülj annak, hogy együtt a család. (és ha neked mégis olyan fontos az ajándék, készíts te valami hasznosat a gyerekednek, az nem pénz kérdése!!!)
2010. dec. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
59%

Még nem, mondjuk én nov. elején írtam körlevelet a családnak, hogy mi az amire szükségünk lenne, és max. 1 db/család legyen.

Évek óta próbáljuk racionalizálni az ajándékozást, hogy ne kapjunk feleleges tepsiket meg gyertyatartókat. Gyerekeknek főleg ruhanemű, pelenka, felnőtteknek csoki, kávé pia és kész. Idén remélem sikerül, hogy leginkább egymással foglalkozzunk az ünnepen.

2010. dec. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
persze értelek,és gondolom meg is becsülöd,anyukádéktól nem kapott valami mást,vagy ti esetleg valamit olyant amivel most tud játszani?nálunk hála csak olyan játékot kapott ami meg lett beszélve,pont ezért,ők annyira nem ismerik mi érdekli,mi az amivel máshol szívesen eljátszik stb,ők ezt be is tartják,nem értem,az unokáért.de remélem azért nem okozott ez a két könyv ekkora csalódást,nem hagyd elrontani az ünnepet.
2010. dec. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos nálunk is így volt.A 3 éves lányom anyósom első karácsonyi ajándékaként babáknak való vonatot kapott.Ez felesleges volt.Eddig soha semmit nem kapott ez sem hiányzott volna!
2010. dec. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
43%
Szia! Szerencsére mi nem kaptunk felesleges dolgokat.:)
2010. dec. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%

Pont ezen dolgok elkerülése érdekében mindenkinek megmontam minek örülne a fiam, és nagy örömömre be is

tartották a mamák.


OFF: nem arrol van szó, hogy a kérdező nem örül, de ha megkérdezik akkor miért nem lehet azt venni, és miért kell olyan dologkra költeni a pénzt ami nem aktuális még a gyereknek. Nem értem miért kell kötekedni, ilyenkor karácsonykor. Akkor lehetne egy 1 évesnek iskolatáskát is venni, mert úgyis jó lesz...Meg nem a pénzről volt szó...na mindegy csak ezt most nem tudtam megállni:-)


Kellemes KArácsonyt Mindenkinek !

2010. dec. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!