Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kapott babátok értelmetlen,...

Kapott babátok értelmetlen, felesleges dolgot karácsonyra?

Figyelt kérdés
Nálnuk sajnos igen,pedig direkt megkérdezték,mit "szeretne" és én el is mondtam.Nem került volna sokba,nem ezen van a hangsúly.Két könyvet kapott anyóséktól (a gagyi fajtából) pedig itthon már tele van velük minden szekrény.Nagyon szereti a babám a könyveket szerencsére,de direkt mondtam,hogy most egy darabig nem kell több,majd kicsit később,mert nem férünk és sokszor csak gyűri (nem keménylaposak). Ráadásul kb 10 éves korára lesz ott,hogy értse ezeket a könyveket.Csalódott vagyok,mert szerettem volna ha olyat kap,amivel már most is tud játszani:(
2010. dec. 25. 16:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
47%

Mégis te kötekedsz utolsó válaszoló!!

És igenis azt sugallja a kérdező egész írása, hogy nem örül a kapott ajándéknak. Holott nem is neki kell örülni, hanem a gyereknek.

Na meg ott a 'gagyi' szócska, ez meg az ajándék értékéről szól. Hiába pontoztatok le, nagyon sok gyerek van az országban, akiknek meleg étel sem jut ilyenkor, gagyi ajándékokról pedig álmodni sem mernek. Úgyhogy kedves mindenki, ezt tartsátok szem előtt, mielőtt az ajándékokat és azok által az ajándékozókat minősítitek.

2010. dec. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
az én anyósom meg nem is kiváncsi sem a fiára sem az unokáira.idén semmit sem kaptak.régebben ruhát vett nekik.4 gyerek van.de mindegyiknek legalább 3 mérettel nagyobbat.
2010. dec. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%

Na nehogy már ezzel a plátói-világmegváltó szentbeszéddel akarjátok megnevelni a kérdezőt..Ennyi erővel adjuk oda a gyerek játékait inkább a Máltai Szeretetszolgálatnak,meg ne is együnk-igyunk karácsonykor,mert a 3. világban rengeteg ember éhezik,mi meg itt karácsonykor dorbézolunk..Ugyanmár.Igenis vannak emberek,akik nem tudnak ajándékozni,mert nem nyújt örömet nekik.Nem az ajándék értékével van a baj,hanem inkább mögöttesen azzal,hogy miért nem fordítottak figyelmet az unokájukra,teljesen megértem a csalódottságot.Gyakorlatilag vettek neki x összegért valamit,odaadták,oszt' csókolom.Az ajándékozást általában a szeretet motiválja,ha valakit szeretünk,még kis pénzből is tudunk neki venni olyan ajándékot,amiről tudjuk hogy nagyon fog neki örülni,ehhez viszont a legtöbb esetben (agy)munka és utánjárás szükségeltetik,amihez sokan már lusták,mert nincs meg a kellő érzelmi töltet hozzá.

Kérdező,én a helyedben meghirdetném valahol őket,esetleg csere-berére,majd én szerzek örömet a gyerekemnek,ha a nagyszülőknek nem sikerült.

2010. dec. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%

Nekem semmi bajom a kérdéseddel és a problémáddal. Megértelek, és jogos a "csalódottságod".Annál is inkább, mert gyerekről van szó. Ha egy felnőtt kap valamit, aminek nem tudja hasznát venni, vagy nem tetszik, az ajándékozó kedvéért jó arcot vág a dolgokhoz. De egy gyereknek nehéz megmagyarázni, hogy jó-jó, kaptál valamit, de ez neked most még nem való, eltesszük még pár évig...

(A 2,5 éves lányom olyan playmobilokat kapott, amik 4 évesnek valók. Apró darabokat tartalmaz, ráadásul van egy kúszó-mászó, mindet megkóstoló 9 hónapos öccse. A játékot persze el kell tennem, majd pár év múlva jó lesz.

Szuper jó játék a Playmobil, nem értelmetlen vagy felesleges, de nem mostanra való. Na, ezt hogy magyarázzam meg a 2,5 évesemnek?)

2010. dec. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
44%
Az apósoméktól ma kapta meg az ajándékokat, egy csilingelő tologatós lepkét, aminek egyből leesett 3 apró része, úgyhogy szét kellett szedni neki, hogy ne legyen veszélyes, de így már sajnos nem használható, meg kapott egy kismotort. A fiam tegnap töltötte a 10. hónapot és álldogálni tud csak. Ezt a motort még legalább fél évig semmire se fogja tudni használni. Eltesszük, de hihetetlen, hogy 2 ajándékból egyel se tudjon játszani, ez szomorú :P
2010. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
64%
Tudjátok én megértem a nagyszülőket is!nem könnyű korban megfelelelő játékot venni!ha még nem jó neki,rakd el v rakasd el a mamáéknál későbbre!nem hinném,h direktbe csinálták vna!tudjuk h a nagyszülőknek néha kár beszélni:)legközelebb kérj pénzt és te megveszed ami kell!örüljünk annak ami van,annak,hogy mégha feleslegesnek tűnő ajándékot is vesznek,de velünk vannak a nagyszülők.Ne bánkódj emiatt nem akartak rosszat!
2010. dec. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
30%

Ezt baromira nem értem, elmesélem, hogy mi történt ma, hogy a gyerekem 2 veszélyes játékot kapott a nagyszülőktől és lepontoznak? Ez miajóisten?

Írjátok már oda, hogy mi a baj azzal, hogy nem szeretem, hogyha a nagyszülők veszélyes játékot vesznek????

2010. dec. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
27%

Hát Karácsony napján elég sajátosan pontoztok!!!!

Ha valaki kifogásolni meri az ajándékokat az máris egy iddióta, vagy mi?!?!

A 60 meg a 36 százalékosok semmi rosszat nem írtak.


Olvastam a cikket a gyermekéhezésről a nlc-n, engem is nagyon megviselt, de hadd ne legyen bűntudatom amiatt, hogy (még) tudok mit venni a fiamnak, és a nagyszülei, keresztszülei is!

2010. dec. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Szégyellheti magát az aki így lepontozott minket. Nincs jobb dolgod?
2010. dec. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Atyaisten,most látom hogy mi megy itt...Karácsony van lányok! Nem pontoztam senkit semerre.Tudom,hogy sokan éheznek karácsonykor is és hogy meg kell becsülni mindent.Nem dobtam a kukába,nekünk is volt kiskoromban olyan karácsonyunk,hogy zokni nem sok,annyi ajándék nem volt.De ha megkérdezi,hogy mit szeretne kapni és én elmondom,készülök rá,mennyire fog örülni a babám,aztán véletlenül sem azt kap,hát igen,csalódok picit.Persze nem vagyok hülye,lelkesen mutattam a gyereknek,hogy milyen szép ez a könyv,de egyből arra gondoltam,hogy miért kérdezi,ha nem érdekli?Semmi bajom amúgy anyósékkal,sokat köszönhetünk nekik (nem anyagilag),de valahogy az unokájukkal nem találják a közös hangot.Valaki megjegyezte,hogy azt írtam,gagyi.Igen,tudom,hogy van akinek ilyen sem jut,de akkor ha 2 ezer forintot szán rá,akkor vegyen egy rendes könyvet (pl minden napra egy mese,grimm mesék,77 magyar népmese,ezek gondolom mindenkinek ismerősek),ne kettőt a piaci árustól,amiben se eleje se vége történetek vannak.
2010. dec. 26. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!