Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves fiamat hogyan tudnám...

1,5 éves fiamat hogyan tudnám egyedül elalvásra tanítani?

Figyelt kérdés
Születése óta nagyon rossz alvó még egyetlen éjszakát sem aludt át. Minimum 3X felébred egy éjszaka. 8 körül fektetem le aztán ébred éjfél hajnal 3 és 5 körül minél közelebb a reggel annál nehezebb vissza altatni van hogy egy órát is ringatom, már nagyon fáradt vagyok. Mostanában kézben sem akar vissza aludni csak feszeng ha vissza teszem az ágyába ott meg csak ordít akár 1 órán keresztül is. Ha valaki jár ilyen cipőben kérem segítsen!!!
2010. dec. 26. 20:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Igen, mi is így vagyunk, de sajnos a megoldást én sem tudom, csak leírom nálunk hogy van. Elalszik a kiságyban, de ott kell ülni mellette amíg el nem alszik, aztán 23-24 óra között felébred minden éjjel, és addig ordít amíg magam mellé nem veszem. Én próbáltam már kicsit sírni hagyni, mert nem tudok vele aludni (rám fekszik, keresztben fekszik, stb) de nem értem el vele semmit, a végén ki kellett vennem, annyira sírt. Szóval mi már kb 1 hónapja így alszunk. Próbáltuk már azt is hogy a nagyágyon aludt el, de akkor is felébred és mivel nem vagyok mellett kijön a szobából, és rángat be magával. Nálunk korábban nem volt ilyen, és én nemrég olvastam a kismamblogon, hogy a szeparációs szorongás másfél éves korban újra előjön, szóval én ennek tudom be, mert napközben is ilyen, nem marad el fél percre sem magában. Szóval kitartás! :)
2010. dec. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szia... ma már fáradt vagyok, de holnap leírom én hogy csináltam.

Nekem is 1,5 évesem van.

2010. dec. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már nagyon nehéz a rossz szokásokat javítani, de nem lehetetlen. Adsz neki este enni ha felébred? Ne adj neki enni, max teát. Adj neki cumit, macit az ágyba. Simi a fejre, jó éjszakát, rteggel találkozunk. Sötétben alszik? Ha igen, tegyél neki éjszakai fényt a konnektorba.
2010. dec. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
7%
sehogy. Ennyi idősen már berögzültek a szokások. Ezt elcseszted de emberesen....
2010. dec. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Szia!Ez engem is érdekelne,várom a 22:18 válaszát!Köszi!


(bocsánat,hogy nem a kérdésre írtam,de én is hasonló cipőben járok!

2010. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Éjjel csak teát kap ha felébred van cumija és alvós rongya amik vele vannak nincs teljesen sötét, az ö szobájában van az akvárium és azt nem kapcsolom le éjjelre így az világít kellemes félhomály van tőle.

Várom a további hasznos tanácsokat

2010. dec. 28. 17:27
 7/23 anonim ***** válasza:
A fiam 10 hónapos és ugyanígy vagyunk, én is várom a választ...
2010. dec. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Szia.En mar tobbszor probaltam hogy egyedul aludjon el 1,5 eves kisfiam es a kovetkezo modszer bevalt,de csak amig ujra beteg nem lett.Most megint a regi modszer szerint alszik, ami a nagyagyon mellettunk valo altatas.uj modszer ami segitett: eloszor a kisagy mellett alltunk,majd egyre kintebb alltunk varva hogy elaludjon.Ahanyszor felallt annyiszor visszafektettuk.Ez eleg ember probalo,de nekunk bejott.Sokszor akar 30-40perc volt az altatas.Kb 2-3x kikeredzkedett,olyankor felvettuk,kis simi,es visszatettuk.Kb 1 honap utan nappal mar egyedul aludt kisagyban,persze 2x kivettuk olelgetni es aztan vissza.Este inkabb az ajtoban alltunk,olyankor jobban kellett h lasson minket is.Kb 2 hete beteg volt es nemhogy az uj modszerrel,a regivel sem aludt el.Az autoval jartunk ejjeleket h aludjon o is es mi is mert sirt nagyon.Nah azota ujra sir ha betesszuk kisagyba.Foggalmam sincs hogy fog aludni egyedul,pedig jon a kisteso es SOS jo lenne.Januarban kap matracot,hogy ne kelljen hajolgatnom terhesen a kisagyba,remelem ugy majd jobban elalszik bar ismerve....Egyebkent o is ejjel is felkel tobbszor es a mi agyunkba landol,majd en visszateszem.MAr csak 1x kel fel tejet innni es neha atalussza az ejjelt.Kitartas,remelem segitettem.
2010. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

nem próbáltad még, hogy beviszed a kiságyat a hálószobádba?

nálunk az vált be, hogy ha éjjel kel, megnézi, hogy ott vagyok-e, aztán alszik tovább.


a másik a tápi. tudom, senki nem ajánlja, hogy éjjel etessük de nálunk az van, hogy ha látom, hogy nem tud elaludni, csak nyűglődik akkor odaadom neki, hisz ha éhes, úgysem fog visszaaludni.


én azt mondom próbáld meg ezeket, hisz az ellenkezője sajnos nem vált be :(

2010. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem bevált a leteszem-felveszem módszer. Először egy percenként, aztán kétpercenként, aztán hárompercenként mentem be hozzá, de csak annyi ideig vettem kézbe, míg meg nem nyugodott, aztán visszatettem. Légy erős, és ezt csináld éjszaka is. Az első alkalomnál kb 1 óra kell, hogy elaludjon, de ez egyre csökkenni fog, és kb 1,5-2 hét alatt megtanul aludni. Persze minden gyerek más, de ez többnyire be szokott válni.

Sok sikert!

2010. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!