Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tud rendesen büfizni?

Miért nem tud rendesen büfizni?

Figyelt kérdés

Van amikor fél óráig is a vállamon van, vagy döntött tartásból kiegyenesítem, hasra fektetem( ilyenkor hisztizik szegény,mert nem esik neki jól a hasonfekvés...) de 10 alkalomból csak 1* vagy 2* büfizik. természetesen fáj a pocakja, pukizik, de sokat erőlködik két kajcsi között és emiatt sír is.

Tudnátok praktikákat mondani, hogyan büfiztessem?

5 hetesek vagyunk.

köszi!


2009. jan. 26. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
eszik espumisant? mert az én manóm attól nem tudott büfizni.
2009. jan. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a védőnőm azt mondta, hogy 5-10 percnél ne tartson tovább a büfiztetés, mert a babának kényelmetlen a testhelyzet. Az elején nekem is nehezen ment, de ha nem volt semmi büfi kb 10 percig, akkor leraktam és oldalra fordítottam ,azt jobban elviselte, mint a hason fekvést. Aztán ha esetleg még bukott akkor ki tudott jönni.

Mi most 7 hetesek vagyunk, mostmár könnyen megy. Felemelem és már jön is ki. A napokban olvastam ezen az oldalon egy olyat, hogy amikor büfiztetnek a baba hátát felfelé simogatják így segítík, hogy elöbb kijöjjön a levegő. Most én is ezt csinálom ls tényleg segít neki.

Üdv

2009. jan. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi.

espumisan, infacol nem segít sajna. én is egyébként (ha a vállamon van)felfelé simizem a kis hátát.

a baj az, ha büfi nélkül rakom le, egy óra múlva fájni kezd a pocikája... :(

2009. jan. 26. 11:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Mivel a babád már betöltötte az egy hónapot, kipróbálhatjátok az angol vizet, hátha ez segít, az én babám ettől büfizett jobban. Én felváltva büfiztetem: hol a vállamra rakom, mikor pedig az ölemben feltámasztom és úgy simogatom a kis hátát. Ha egy darabig az egyik módon nem jön ki a büfi, akkor megváltoztatom a helyzetét a másikra. Általában amint elhelyezem a másik pozitúrába, már jön is kifele:) Nekünk csak ezek váltak be.

12 hetesek

2009. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, (nem írtam ezt se) de az angol vizet is kipróbáltuk, most hagytuk abba, mert kicsípte a babuci popóját. Azt vettem észre, hogy segített egy picit a hasfájás elmulasztásában, de büfi ettől sem volt. Marad a türelem.....

:)

köszi!

2009. jan. 26. 12:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 2 hónapos koráig nem tudott büfizni, hiába próbáltunk ki minden praktikát. 2 hónaposan egyszer csak magától elkezdte, és azóta nagyon könnyen megy. most 4 hónapos.
2009. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!