Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikészülök. Hogy vegyem rá...

Kikészülök. Hogy vegyem rá hogy éjjel ALUDNI kell?

Figyelt kérdés
7 hónapos angyalkám egyre rosszabb alvó. Este 7-8 között teszem le, 10 után indul a menet. 1-2 óránként kel, és csak szopira alszik vissza. Mostanában megspékeli azzal, hogy hajnalban 1-1,5 órát kukorékol, ordít ha nem foglalkozunk vele, végül cicin elalszik. A baj, hogy van egy 2.5 éves nővére és őt sem akarnánk kikészíteni.
2011. jan. 13. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Szia,

este adj tartalmasabb vacsorát neki, pl. tejpép, fürdés előtt, utána szopi és gy tedd le aludni.

Próbáld ki, h nem mész be hozzá minden kis hangra, hanem csak ha már 5-10 perce sír.

A 2-3 éves gyerek nem ébred olyan könnyen ha fáradt és jól alszik.

Az én gyerekeim között 2év3hó van, sohasem ébredt fel a nagy, ha a pici sirt. Nálunk a tartalmasabb vacsi hozta a megoldást.

2011. jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 RéPe válasza:
64%
A kislányom 6 hónapos és ugyanezeket a "tüneteket" produkálja. Amikor 2,3-ig aludt, azt mondták, majd ha nő, alszik tovább.. Most már visszasírom azt az időt :) Szerintem a meggyőződés és a "mit diktál a szív" számít. Barátnőm kisfia 2 éves, u.ezt csinálta, ma már végigalussza az éjszakát, semmit nem tett, ha sírt, odavette, szoptatta, 2 évig sokszor négyen (ott is van egy 4 éves tesó) aludtak a nagyágyban. Átmeneti időszak. Ha Te úgy gondolod, hogy nem akarod ezt vagy nem bírod, ajánlom a Suttogó című könyvet! Nagyon részletesen leír mindent. Az első gyerekemnél nagyon tudatos és következetes voltam, külön szoba, csak ott altattam..stb., ő se aludt jobban, sokáig kelt éjszakánként, most a kicsinél magunk közé veszem, szoptatom, ő se alszik jobban se közöttünk, se a kiságyban. Szerintem gyereke válogatja. Én elfogadtam ezt az állapotot és nem is érzem úgy, hogy kikészülök tőle. Majd jobb lesz. Ha Te tényleg így érzel, olvasd az ajánlott könyvet és következetesen tanítsd meg a babát egyedül aludni!
2011. jan. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled. Az én lányom is ezt csinálja születése óta. Már 5 hónapos. Bár ő, ha sikerül visszaállítani nappali üzemmódba, 12 órát alszik éjjel ébredés nélkül. Most éppen éjszakázunk. Én ilyenkor magára hagyom a sötétben, hadd játsszon, egyedül unalmas, előbb elalszik. Ha sír, felveszem, amikor megnyugodott visszateszem. Kb. egyhét alatt rájön, nincs értelme éjjel felkelni, mert sötét van, senki nem játszik vele, jobb ilyenkor aludni. Aztán néhány hétig minden jó....
2011. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Természetesen azt ellenőrzöm nem éhes-e, de soha nem azért ébred, mert hiába kínálom nem eszik, játszik a kajával :(
2011. jan. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Apa menjen oda hozzá, adjon neki vizet, meg cumikát.

Anya=cici a gyerek számára.


Velünk is ez volt, 1 hónapot szenvedtünk. Végül apa ment oda, és egyből visszaaludt. Már a következő éjjel fel sem ébredt :) (csak mi, megszokásból)

2011. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!