Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kanállal egyedül evés - hogy...

Kanállal egyedül evés - hogy kezdjünk neki?

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos. Én etetem kanállal is, és villával is. Hogy őszintén megmondjam: ez így kényelmes, mert pikk-pakk megvagyunk, nem kell előkét raknom a nyakába, mert gyönyörűen eszik (és nem is viseli el, ha véletlenül adok rá, akkor tépi le magáról). De szeretném egy kis önállóságra tanítani. Így viszont hogy álljunk neki? Előfordult, hogy odaadtam a kanalat a kezébe, de csak játszott vele, a kaja megy szanaszét, olyan sete-sután fogja, hogy nem igaz.

Szóval mit tanácsoltok? Várjak még vele, vagy éppen ideje, hogy elkezdjük? De akkor hogy álljak neki? Köszönöm előre is a tanácsaitokat és a tapasztalataitokat.


2011. jan. 5. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdjed már el tanítani.

A legegyszerűbben, hogy leültök együtt enni,szépen lassan egyél kanállal, hogy megtudja figyelni.Először játszik az evőeszközökkel, de lehet, hogy a 20. evésnél már próbálja utánozni, hogy te hogyan eszel, a 30. evésnél már sikerül egy falatot berakni a szájacskájába és így tovább.Hosszabb idő is lehet,de minden jön magától, csak egyetek együtt.

2011. jan. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szóval az együtt evés a kulcs... mert egyébként nagyon ügyesen megfigyel mindent, és próbál utánozni, illetve olyan dolgokat csinál pl, hogy ha a ruhaszárítót hajtom össze, már mutatja, hogy hová kell tenni, hol a helye, egyedül kidobja a pelust a kukába, stb.

Szóval az a lényeg, hogy meg tudja figyelni, mi hogyan csináljuk. Hááát, akkor bele fogok vágni hamarosan.

Köszönöm szépen! :))

2011. jan. 5. 09:13
 3/8 A kérdező kommentje:

Na, hát a helyzet a következő: két napja megtűri magán az előkét - én sem értem, hogy mi lelte. :)

Adok neki egy kanalat, de csak nyomkodja bele a kajába, aztán meg ütögeti a tálcához. Most akkor mit csináljak? Hagyjam az egészet későbbre, vagy türelmesen várjak, és egyszer csak elkezd majd utánozni? Mit gondoltok?

2011. jan. 7. 08:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogj egy kanalat te is, és adj neki is!Először hagyd had turkálja ő az ételt, aztánadj neki egy falatot a te kanaladdal, és mond neki hogy "te is kicsikém, stb"

Bíztasd!Vagy fogd meg a kézét, és irányítsd te a kanalát az ételbe majd a szájába, úgy hogy persze ő fogja még mindig a kanalat!Aztán ha egy kanál kaja ment van, örülj neki hangosan, dícsérd meg, akár még tapsolhatsu is hogy lássa nagyon jó dolog amit tett!Nálunk így működött!És semmiképp ne legyen idegeskedés az evésből!gondolok arra hogy jaj kiborult a kaja, akkor kiakapom az etetőszékből, rögtön felmosok, mindent törölgetek, stb!Ha kiborult, hát kiborult, megvár.Ami félő hogy eláztatja a ruháját, azt letörölni, a többit hagyni, ne lássa hogy az evés egy stresszel járó dolog!Élvezzétek az étkezéseket!


Ugyan ez a szisztéma a bilire szoktatással is!

De természetesen odaírom hogy NÁLUNK!

Mert mindenki máshogy csinálja, és mások a nevelési elvek is!

2011. jan. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :) Türelmes vagyok, azzal nincs gond. Azt nem engedem neki, hogy kézzel belenyúljon a tányérba. Amíg a plafonon nincs kaja, addig nincs gond. :)

Oda van készítve nedves törlőkendő, az előkének van ujja, tehát a ruháját nem nagyon tudja összemaszatolni, úgyhogy remélem, hamarosan történni fog valami.

2011. jan. 7. 09:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk előbb a villával evés ment. 13 hós kora óta felszurkálja a villára a kaját és megeszi. A kanál nehezebb, mert azt egyenesen kell tartani. Most 16 hós, szívesen próbálkozik, de kevés sikerrel egyelőre. Én mindig adok a kezébe kanalat és nálam is van egy, hogy azért egyen is közben. Este a fürdőkádban a habbal szoktunk gyakorolni, vastag habot csinálok a fürdővizébe és egy műanyag tányért meg kanalat teszek be, megtöltöm habbal és kérem, hogy pakolássza át a habot kanállal egy másik edénybe. Így egyre ügyesebben fogja a kanalat. Persze a szájhoz emeléshez ez nem elég jó, de majd rájön.

Előke-téma: nálunk is volt ilyen időszak, mármint hogy nem viselte el magán az előkét. Nekünk csak a sima partedli vált be, és amikor azt sem akarja, én is kötök egyet a nyakamba. Egy hét után már nem kellett, ment és vette ki a polcról automatikusan ebéd előtt. Egy próbát megér, hátha nálatok is beválik. Persze az ujjas előkénél ez nehezebb. :)

2011. jan. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 16 hónapos a kisfiam.A villával evés egész jól megy. Föleg pl. masnitészta, pici husidarabok meg hasonlók. Na, a kanál az külön téma. Ha meg is próbálja használni, általában a szájáig nem sok jut el, mert már a tányér fölött vagy félúton elfordítja és az összes kifolyik, lecsöpög. Nem gond, hagyom, majd csak belejön. Majdnem minden evés után fel kell mosni az etetőszék körül, de majd ez is elmúlik. :) Egyébként mi sokszor egy tányérból eszünk, így ott vagyok előtte és látja, mit csinálok. Ha én is etetem, mindig ott v egy evőeszköz az ő kezében is. Ha használj, használja, ha nem, nem. Rábízom...egyelőre.
2011. jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen villát vegyek neki? Ti milyet használtok? Rendes villát azért mégse próbálnék, nehogy megszúrja magát.

A sima előkét viszont inkább nem próbálom meg ismét, mert azt azonnal elkezdi tépkedni. Ezzel egész jól elvan, talán azért, mert egy ruhadarabnak tartja.

2011. jan. 7. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!