Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki azt írja, hogy...

Mindenki azt írja, hogy nagyon sokat beszél a babájához - de mégis: mennyi az a "sok"?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amennyit valóban a gyerekkel beszélsz, direkt szemkontaktussal, nem amit főzés közben, csak úgy mellette!
2011. jan. 6. 19:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

amit szemkontaktusban beszélek vele az kb. 6-7 óra. ennyit ülünk le egy nap játszani. a többi takarítás, és egyéb házimunka, főzés, ilyesmi + 2x alszik is napközben.

főzés vagy takarítás stb. közben, ha bármit csinálok, én is mondom neki (sokszor, de nem folyamatosan), amit épp csinálok vagy mondókázok, énekelek neki. a mutogatós mondókákat szoktuk játék közben is csinálni. pl. süti-süti pogácsát, csip-csip csóka stb. viszont egész nap én nem tudok neki beszélni, mert fárasztónak érzem, mondjuk az alvásokat leszámítva, összességében biztosan van 2 óra, amit nem beszélek hozzá. de lehet, hogy 3 is.

13 órából a áll a nap, de ebből 2x alszik kb. 2-2,5 órát. a többi az éjszakai alvás.

a séták alatt is mondom nek, amit épp látunk magunk előtt, de olyankor nem vagyunk szemkontaktban, mert a babakocsiban előre néz ős is.


nagyon felnézek azokra, akik képesek egész nap beszélgetni a babájukkal, én nem tudok. nem arról van szó, hogy órákig nem szólok hozzá, de van olyan, hogy épp egyedül eljátszik, akkor még véletlenül sem szólok hozzá, mert mindjárt abbahagyja és jön hozzám. addig rengeteg dolgot én is meg tudok csinálni. ez snaponta biztosan előfordul 2x fél órában.

persze, ha elunta magában, akkor jön és megint foglalkozom vele vagy együtt csináljuk a házimunkát és közben mondom, amit csinálunk az esetek 70-80%-ában.

2011. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. nappal összességében alszik 2-2,5 órát! ez félreérthető. amúgy 8,5 hónapos
2011. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
az én babám tápszeres, így etetés közben is beszélgetek neki.nem tudom miért, de míg szopizott ez nem ment:) míg pelenkázom is beszélgetek hozzá, tornázgatunk, meg néha masszírozgatom is, szóval mindig.fürdés közben is meg amikor körülöttünk ugrál a 4 éves bátyja:) érdekes, mikor a nagyfiam volt ekkora fogalmam nem volt miket beszélhetnék neki.most már simán megy:))
2011. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

6-7 órát szemkontaktusban? Na ezt megnézném....

Kislányom 2 éves, bölcsis, ebből kifolyólag úgy 1-2 órára saccolom naponta átlagban amit direktben hozzá beszélek. Amíg pici baba volt, és otthon voltam, akkor sem volt ez sokkal több, mert állandóan csináltam valamit mellette.

2011. jan. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, akkor nektek energiamezőitek vannak.Az én lányom 3 hónapos, és sokszor bizony nem megy folyamatosan beszélni.Az elején volt, hogy ki se láttam a szememből a fáradtságtól, így nem volt könnyű beszélni sem.Volt, hogy meg se tudtam szólalni.Bevallom őszintén, nekem ez nehezemre esik, mert hülyeségekről nem tudok beszélni.Mesét szoktam neki olvasni, felolvasok neki pl. újságból, elmondom, hogy épp mit csinálok.Pelenkázáskor is beszélek hozzá, szoktam énekelni is.De pl. egy mondókára se emlékszem.Szoptatás közben csöndben vagyok, mert ha beszélek, felkapja a fejét.Megzavarja, nem tud a kajára koncentrálni.Irigylésre méltó, ha valaki képes egész nap locsogni.Én is szeretek beszélni, de a folyamatos halandzsázás a semmiről egyáltalán nem könnyű.
2011. jan. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ez a 6-7 óra az én szemem is megkapta, kicsit "hihetetlen".

Én egyébként nem szoktam számolgatni, mikor hogy alakul, mikor milyen hangulatunk van, az adott helyzet adja.De én is mindig beszélek neki, de azért van ogy egyedül játszik, akkor nem zavarom.Ilyen 6 órákat amúgy sem tudnék vele szemkontaktusban beszélni, mert mindig megy, pakol, úton van, dolga van, és nem sokat ül egy helyben, így nem is tudnék mindig a szemébe nézve beszélgetni.Sokat mondókázok neki, éneklek is.

2011. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

összességében egész nap ennyit foglalkozom csak vele. ez nem olyan sok, a 6-7 óra, a fele ébren töltött ideje. ez nem folyamatosan és egyben történik, hanem részletekben. leülünk és "játszunk". erre értem a szemkontaktust. persze, közben nézi a mesekönyvet vagy a játékokat, így értsétek a szemkontaktust. tehát ez az, amikor csak neki beszélek, mesélek, mondókázok, énekelek.

ez nem olyan sok egy nap, ha belegondoltok, a többi időben meg el kell végezni a házimunkát, a főzést, olyankor nem tudok neki folyamatosan beszélni.

2011. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát, ha úgy születik meg hogy folyékonyan beszéli a magyart akkor sokat beszéltél hozzá. :p
2011. jan. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!