Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőnek is kellene adni...

A védőnőnek is kellene adni pénzt?

Figyelt kérdés
Ha kijön házhoz.Én nem hallottam még ilyenről,csak a háziorvosnak kell nem?
2011. szept. 23. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én csak a háziorvosnak adtam a védőnőnek ez is hozzá tartozik a munkaköréhez hogy meglátogat titeket!
2011. szept. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Dehogyis kell. Egy védőnő
2011. szept. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem adtam se a védőnőnek sem az orvosnak.
2011. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem adtam egyiknek sem, utáltam is mindkettőt. Dokit tudtam váltani, védőnőt nem :(

Az új dokinak adnék, ha kijönne, de ő meg úgysem fogadná el.


Szóval, ha elégedett vagy a védőnővel, és úgy érzed segít, meg hasznos tanácsokkal lát el, akkor szerintem adhatsz neki, biztos elfogadja (mindenki pénzből él. De ha nem akarsz ne adj, nem kötelező.

2011. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőnek ki KELL mennie házhoz. Tehát nem kell neki pénzt adni.
2011. szept. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én nem adtam egyiknek sem.

a védőnő nagyon sokat segített, így karácsonykor készítettem neki egy kis csomagot, de azt is alig akarta elfogadni.

2011. szept. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő vagyok. És nem kell. Nekünk ez a munkánk. Egyszer egy kínai család akart adni, szinte úgy kellett kifutnom, nehogy a zsebembe rakja az apuka. Nagyon kínosan éreztem magam.
2011. szept. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én nem érzem úgy,hogy kéne neki akár egy forintot is adnom.Nem csinál semmit.Kijön megkérdi minden oké-e,meg se nézi,nem méri a súlyát azt is onnan tudja,hogy én mondom neki.Múltkor úgy kellett megkérnem,hogy mérje már meg hány cm.Nektek mit csinál a védőnő?Vagy mi egyáltalán a feladata?

Ja és még kisbabám van 2 hónapos.

2011. szept. 23. 14:26
 9/11 anonim ***** válasza:
soha nem adtam se orvosnak, se a védőnőnek, de még a szülésznek se.
2011. szept. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk konkrétan rá se nézett a gyerekre. Engem kérdezett, hogy mit eszik, alszik-e rendesen, mit tud már...

Semmire sem mentem vele, fogalma sem volt a speciális ellátást igénylő babákról, több dologban én tudtam neki újat mondani. Emiatt egy idő után már rettenetesen idegesített, hogy minek jön? Azért, hogy ellentétét tanácsolja annak, amit a gyermekorvosunk? Vagy azért, hogy a nehezen kezelhető, folyton karba kívánkozó kisfiam mellett azon aggódjak, hogy milyen trehánynak fog tartani, amiért két hete nem tudtam felporszívózni? Vagy azért, hogy bekavarjon a baba napirendjébe, mert miután nálunk landolt egy órán keresztül, a kisfiam átesett a holtponton, és estig nem tudtam elaltatni? Vagy talán, hogy elmondja nekem, második gyermekes anyukának, hogy mit milyen sorrendben adjak a hozzátáplálásnál?

Komolyan mondom, semmi szükségem rá, mert a kevés kis kérdésemre nem tudott válaszolni, viszont rendszeresen feltartott. Én egyébként is olyan "az én házam, az én váram" típusú ember vagyok, nem esik jól egy vadidegent beengedni. Az első babámnál, na ott más volt a helyzet, más volt a védőnő is, kedvesen beszélgetett a babával, ezer kérdésemre mindig tudta a választ, vártam a vele való találkozást. De ha elmentünk tanácsadásra, akkor ott megbeszélhettünk mindent, és olyankor nem is jött házhoz, nem kértem.

Át kellene alakítani a védőnői protokollt, nagyon itt az ideje szerintem. Többgyerekes anyukákhoz elég lenne hazaadás után kimenni, majd pedig telefonon érdeklődni, hogy szükség van-e segítségre, mi újság. De akkor mivel telne el a munkaidejük... Senkit nem akarok megbántani, szép hivatásnak tartom, csak a második babámnál több bosszúság, mint haszon volt ebben a kötelező segítségnyújtásban, ezért vagyok indulatos.

A kérdésedre válaszolva, nem kell pénzt adni, mert a munkájuk része a látogatás, vezetniük is kell, hogy mikor kinél voltak, meg van szabva, hogy mennyi idős babánál milyen gyakran kell menni, stb. Ha hálás vagy a védőnődnek, mert sokat segített, szerintem inkább ajándékot adj majd, vagy akár egy fotót a babádról bekeretezve...

2011. szept. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!