Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megmondjátok a védőnőnek, ha...

Megmondjátok a védőnőnek, ha nincs pénzetek valamit megvenni a babának, amit ő ajánl?

Figyelt kérdés

Gondolok például a babakekszre. Nekem ajánlotta, hogy azzal sűrítsem a gyümölcsöt neki, de olyan borzasztó drága, hogy inkább banánnal sűrítettem mindig, mert kb 3 naponta elfogyott a keksz, ami 6-800 Ft...

Gondolom jobb megmondani, hátha ajánl helyette valami olcsóbb megoldást, nem?


2011. szept. 27. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Valószínű azt gondolja,hogy nektek nem gond kigazdálkodni a drága babakekszet.

Nagyon beteges (tartós beteg)a kisfiam és a háziorvos nem mérlegelve,hogy mi mennyibe kerül ajánlgatott mindent ,különféle vitaminokat,természetgyógyászati szereket,így volt olyan hónap,hogy 40.000 Ft -ot adtam ki gyógyszerért,bár maximum GYED-et kapok,de van hitelünk,így nem volt mindegy és a kisfiam állapota nem javult sajnos ezektől sem.


Kíváncsi vagyok a létminimun alatt élő 10 gyerekes családnak mit és hogyan ajánlanak...


Én sem mertem szólni,hogy nehezen tudjuk kigazdálkodni ezt a rengeteg mindent,megértelek ,hogy ez számodra is probléma.

2011. szept. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

[link]


szerintem ha egy kg rizs lisztet veszel 1kg kb. 500 ft, akkor elkészítheted a babakekszet, nem kell megvenned, illetve bárki megsütheti netek:)többi hozzávaló általában fellelhető otthon.

2011. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a viszonyod a védőnővel ha jó akkor elmondanám hogy nem telik rá ,ha nem akkor azt, hogy nem ízlett a gyereknek mondjon más tippet.
2011. szept. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
előző vagyok... amúgy nem tudom, hogy miért nem a legköltséghatékonyabb dolgokat választja ki számotokra. Nekem nincs gyerkőcöm, de családokkal foglalkozom, de soha nem kértem tőlük drága dolgokat, még akkor sem ha tehetősek voltak.
2011. szept. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A dobozos babakekszben nincs tojás.Én 8 hónapos kor alatt nem adnám ezzel a recepttel készült kekszet.
2011. szept. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenből az olcsóbbat javasolja, de pl sudocremet használunk, mert attól nem piros egyedül a popsija. Kikerekedett a szeme, hogy az nagyon drága, használjunk inkább gyógyszertárit. De nem érti meg, hogy az nem jó. Ez meg a másik véglet.
2011. szept. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló cipőben járunk, én megkérdeztem, tud-e valami jó receptet, amit megsüthetnék neki a bolti keksz helyett, mert nekünk ez sajnos megfizethetetlenül drága. Rögtön ajánlott más termékeket, és azóta is mindig van alternatív javaslata, sőt, ha valahol baba-akcióról hall, vagy börze lesz, mindig szól, nagyon rendes... látja, hogy igyekszünk, rendes család vagyunk, csakhát így is nehéz körülmények között élünk. Nagyon segítőkész, most pl egy téli overallt kaptunk, mert valaki leadta nála zsákos ruhák között és kivette nekünk, mert amúgy a - hm "genetikailag hiperpigmentált" kukázóké lenne és inkább nekünk szánta.


Szerintem te is nyugodtan megmondhatod, hogy drágállod, nem hiszem, hogy a mai világban annyira fennakadna azon, ha nem telik mindenre.

Ha szerencséd van, akkor ő is segítőkész lesz, biztosan ki tudok egy olyan partneri viszonyt alakítani, hogy elfogadja a körülményeiteket és az ilyen jellegű döntéseidben is támogasson, problémák esetén segítsen...

2011. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nyugodtan megmondhatod, vagy csak egyszerűen rákérdezel, hogy van-e olcsóbb megoldás. nekem magától mondta, hogy a sima háztartási keksz is jó.
2011. szept. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nálunk épp lebeszélni szokott ilyenekről.


sokkal jobban járt a babád a banánnal mint a babakeksszel!


amúgy lehet sűríteni rizsdarával, kukoricadarával, zabkásával, kenyérmorzsával is.

2011. szept. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem sosem ajánlottak semmit sem, sem a védőnő, sem az orvos. Mondjuk én magamtól olyan vagyok, aki felkutatja a legjobb és megfizethető dolgokat.

A másik egyébként a gyümölcsöt, gyümölccsel sűríteni, butaság. Viszont mivel a gyümölcs csak cukor és emészthetetlen rost, nincs tápanyagértéke, így önmagában adni, teljes értékű étkezésnek nem jó. Étkezések között vagy ebéd után nasinak való csak. De lehet kapni különféle pelyheket (zabpehely, tönkölypehely, köles),4 hónapos kortól, ha nem akarsz babakekszet adni. És ezekből elég egy kanállal a gyümölcsbe és így azért elegek hosszabb ideig is.

2011. szept. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!