Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőnek tulajdonképpen...

A védőnőnek tulajdonképpen nem a gyermekek védelme lenne a dolga? Akár a saját szüleitől is?

Figyelt kérdés
Van a falunkban egy 40 körüli nő. Van 3 nagy gyereke, a legkisebb most kezdte a középsulit. A férje elhagyta, az élettársától született majdnem egy éve egy kisfia. A baba kb 4 hónapig szopott, azóta hol kapott tápszert, hol nem, mikor hogy volt az anyjának pénze rá. 7 hónapos korától biztosan tudom, hogy csak tejbegrízt kap, természetesen tehéntejjel. A kisfiú februárban lesz 1 éves, de még nem evett húst, gyümölcsöt vagy zöldséget, tejbegrízt kap, napi 4x. Az anyja megint terhes, az alkesz élettársától, aki 4 napra ideköltözik minden hónapban, amikor a családi támogatások megjönnek, 4 napig részeg a gyerekek pénzéből, aztán lelép megint. A nő azt mondta, bárcsak Down-kóros lenne a babája, akivel állapotos, mert akkor elvennék még így is, hogy van már vagy 20 hetes... A védőnő, gyerekorvos az ilyesmit nem látja? Miért nem beszélnek neki fogamzásgátlásról, örökbeadásról, sterilizálásról? Hozzám hetente kijár okoskodni a védőnő hogy mit eszik a fiam, pedig ő aztán mindent megkap, oda miért nem jár? Mert tudom, hogy nem jár, egy 150 fős településen mindenki tud mindent... Olyan szép az a kisfiú, de az anyukája még az életben nem énekelt neki, nem játszott vele. Miért engedik ezt az illetékesek?
2009. jan. 30. 14:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Sok sikert kívánok az ügyben!Remélem sikerül megmentened 2 ártatlan gyermek jövőjét!Nagy bátorságra vall,hogy így döntöttél,annak ellenére amit írtál,hogy milyen károd származna belőle.17.11 vagyok
2009. jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
mindig a saját babámra gondolok, hogy ő ugyan nagyon szerencsés, de születhetett volna máshova is. És nem ő tehetne róla. Én sem kértem, hogy megszülessek, ő sem, egy gyerek sem. Tudom, hogy brutálisan hangzik, de én sterilizáltatnék mindenkit, aki nem képes a gyermekével foglalkozni és szeretni. Mert nem arról van szó, hogy százezres játékot kapjon minden héten a gyerek. csak egy jó szót, egy mosolyt, egy kis szeretetet. aki ezt nem képes megadni az nem érdemli meg, hogy gyereke legyen. Mert ez örök körforgás, a gyerek azt adja tovább felnőttként, amit gyermekkorában kapott. Mit adjon egy olyan gyerek, akit soha nem ölelt meg az édesanyja, akinek nem mondta, hogy szeretlek kicsim? Ehhez már csak "bónusznak" jön, ha néha még jól meg is veri...egyátalán hogyan lehet egy néhány éves gyereket megverni? milyen szörnyű bűnt tud elkövetni, hogy ájulásig kelljen verni, vagy hogy csontja törjön, ne adj isten belehaljon? de erről ebben az esetben nem tudok. A szívem szakad meg az ilyen gyerekekért, legszívesebben az összeset magamhoz venném...
2009. jan. 31. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!