Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemtudom hogyan csináljam?...

Nemtudom hogyan csináljam? Szopi kiváltás?

Figyelt kérdés
fél éves babánál, ha kiváltom a tizorait pár hét alatt, aztán uzsi pár hét alatt, aztán rögtön az ebédet is váltsam ki? de akkor nem fog tul hamar leválsztódni a ciciröl? vagy elég neki a maradék napi 2-3 szopi?hogy csináljam, hogy nehogy túl hamar leálljunk a szopival? nálatok ez hogy volt? remélem érthetö a kérdés…
2011. jan. 9. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A kiegészítő táplálékot mindig szoptatás után kínáljuk, hiszen nem az a cél, hogy az anyatej helyett, hanem az, hogy az anyatej mellett mást is kapjon a baba. Nagyon jó, ha a teljes elválasztódásig kitartunk az igény szerinti szoptatás mellett, de ha a körülmények ezt nem teszik lehetővé (munkába állás, tanulás vagy más ok miatt), kezünkbe vehetjük az elválasztás menetét. Azzal mindenképpen számolni kell, hogy egy-egy szoptatás elhagyása miatt jelentősebben csökken az anyatej mennyisége, mint ha csupán szopás utáni kiegészítésként kapná a szilárd ételt. Igaz, idővel így is csökken a szopási kedv, de csak nagyon apránként, fokozatosan.


[link]

2011. jan. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi számít nálad "túl hamar"-nak. Az első válaszoló módszeréhez annyit hozzátennék, hogy így csak egyéves korig javasolják, utána mindenképp fordítani kell a sorrenden, és természetesen, amíg így csinálod, nem fogsz kiváltani egy étkezést sem.

Mivel én nem szeretném nagyon sokáig szoptatni, először adtam neki mindig a szilárdat, utána szoptattam. Nehogy azt hidd, hogy az étkezés kiváltása egyik napról a másikra megy így! :) Először mindig étel volt, azután szopi. Aztán uzsonna után egyre gyakrabban fordult elő, hogy nem kérte a cicit, 3-4 egymás utáni alkalom után pedig már én sem erőltettem, és így tovább a többivel.

Most 8,5 hónapos, három hónapja kezdük a hozzátáplálást, ezalatt napi hat szopiról lement háromra. (Plusz az éjjeliek sajnos). Nem megy így sem úgy, mint a karikacsapás.

Neked kell eldöntened, melyik módszer a szimpatikusabb.

2011. jan. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot, én kb egy éves koráig akarom szoptatni, uyghogy a második válaszolóhoz hasonlóan fogom csinálni...
2011. jan. 10. 09:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!én a kisfiammal 5,5 hós korában kezdtem a hozzátápi csak anyatejes volt, csak már sokszor kinézte a kaját a szánkból:)

Mi először, nem mint mások az ebédet váltottuk ki, jobban szerette a főzit, mint a gyümit.Utána rá kb 3 hétre a tízórait, és most nemrég az uzsit.Mi is úgy csináltuk, hogy szilárd, és utána szopi volt, de hamar rászokott az új ízekre:)Most reggel este van szopi, napközben akkor, ha nem tud elaludni és nyűgös, hogy egy kicsit megnyugodjon....

2011. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!