Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Annyira feszült,...

Mit tegyek? Annyira feszült, ideges, türelmetlen vagyok.

Figyelt kérdés
11 hós múlt a kisfiam, szinte állandóan kettesben vagyunk, a párom késő éjszakáig dolgozik, heti 5-6 napon, mostanában annyira nyűgös a kisfiam, semmi sem jó neki, én meg már kezdek nagyon kiakadni. Éjjel még 2-szer is eszik, szóval ráadásul már több mint 1 éve (terhességet is beleszámítva) kialvatlan is vagyok. Már beszedtem 1 doboz Mg B6 Extrát is, semmit sem javult a közérzetem. Mit tennétek a helyemben?
2011. jan. 11. 21:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bevált a Naturland Nyugtató teája.

Lehet, hogy kezdődő depressziód van, nem ritkaság.

Gondolj arra, ha jön a jó idő, már ki tudod vinni a játszótérre, a napsütésben, friss levegőn te is pihenhetsz, ő is imádni fogja, és nem sokára vége ennek a nyűgös időszaknak.

2011. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A szuleid nem laknak a kozelben, hogy neha tehermentesitsenek?

Amugy az en hekzetem is hasonlo. Ferjem kesoig dolgozik, en egesz nap itthon a 11 honaposommal, aki most rettento anyas lett, alig tudom megcsinalni tole a dolgaimat. Az alvas is problema. Nehezen akar napkozben aludni, nem is alszik sokat. Ejjel meg ebred, legtobbszor 2X. Talan 3X volt olyan, hogy 4-ig, 4.30ig aludt egyfolytaban.

Nekem meg van egy 6 evesem is. En is mar a terhesseg ota szinte allando alvashiannyal kuzdok.

Kitartas, biztos elmulik ez a nehez idoszak is.

Van egy gyogynovenyes bogyo, nervenpflege, nem probaltad. Nyugtat, segit az elalvasban. Csak azert irtam le az en esetemet, hogy lasd, nem vagy egydul!!

2011. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A babakocsiban is sokszor nyűgös, már attól is kész vagyok, arról nem is beszélve, hogy mire elindulunk, mire ráimádkozom a ruhákat, előtte a pelenka csere, kész rémálom. Evésnél is állandóan ki akar szállni a székéből, az ölemben már nem éhes, annyira válogatós lett.
2011. jan. 11. 21:27
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Kerd meg anyukad,v.anyost,esetleg egy rokonod,h egy par ora hosszara menjen at a kicsire vigyazzon,te meg probalj elmenni vhova egy baratnovel egy moziba,v.setalni,beulni egy kavezoba egy italra,kajalni egyet v.tudom is en.Lazits,utana meglatod h sokkal nagyobb energiaval,turelemmel fogsz haza terni a kicsidhez.En ugyanebben a h.voltam,tudom tapasztalatbol,h neha muszaj lazitanunk,hogy turelmesek,nyugodtak tudjunk maradni,mert ezt a picik erzik es nagy hatassal van rajuk,viselkedesukre.
2011. jan. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Másik városban laknak a szüleim, anyósék meg "elfoglaltak" és alig találkoztak eddig az unokájukkal. Azt a bogyót még régen próbáltam, stresszes munkahelyem miatt nem tudtam jókat aludni, de nekem nem vált be, inkább felpörgetett, méginkább nem tudtam aludni.
2011. jan. 11. 21:29
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, tudom milyen ez az állapot!

Először is a babánál kellene rájönnöd miért nyűgi!

Fogacskák, idő, feszült stb..?

Nekem ami nagyon bevállt a babánál az a sedatif pc(alvászavarok és feszültségre) homeós tabletta! Napi 3 szemet porrá törtem és beadtam a szájába!

Max 3-4 napig adtam és csodákat művelt a baba jókedvű és kiegyensúlyozott lett!

Én sem voltam már idegbeteg a kicsim miatt!

2011. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Próbálj egyezkedni nagyszülőkkel,barátnőkkel,szomszéd nénivel,és vegyél ki egy szabadnapot.Én ezt szoktam csinálni,ha már nagyon kivagyok.Elmegyek mondjuk ebédelni,moziba,vagy egyszerűen csak megyek,amerre visz a lábam.Felér egy kiadós alvással,utána a babámhoz is több türelmem lesz.
2011. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

21.25-os vagyok. En nem probaltam homeos bogyokat, de tenyleg, esetleg azt kiprobalhatnad.

Nagyon meg tudlak erteni. Nekem is messze laknak a szulok...

Esetleg nincs jo baratnod, akit elhivhatnal neha magadhoz. Egy jo beszelgetes is csodakra kepes, vagy ti nem tudtok elmenni kisgyerekes csaladhoz, hatha a kornyezetvaltas jot tenne a kisfiadnak is.

2011. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát igen, jó lenne egy kis kimozdulás, mert ugye vele szoktam menni, de épp amikor meg akarok nézni egy üzletben pl. egy ruhát, mindig akkor jön rá, hogy ő ezt nagyon unja. Sokszor már a sírás kerülget ilyenkor.
2011. jan. 11. 21:36
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a helyzet nálunk is, éjjel 2 evés... nappal nem tudok aludni, mert akkor meg ott a házimunka és egyebek :(

Nem tudom, mikor lesz vége, ráadásul most már egy halom testi dolog is előjött miatta, fáj a hátam, foltokban szárad a bőröm, a hajam borzasztó állapotban van, ez mind azért, mert a szervezetem kimerült. Nincs senki, akire rábízhatnám a fiamat, egyik nagyit én ápolom-szállítom kemoterápiákra, a másik meg nem is mer hozzányúlni, a férjem anyukája... Most fogunk nagyobb lakásba költözni, tehát kezdődik a dobozolás, meg a kidobozolás hetekig...

Nem tudok tanácsot adni, én néha megkérem a párom, hogy vigyázzon rá 1-2 órát vagy vigye át egyedül az anyukájához és én meg vagy az én anyukámnak segítek vagy valami mást csinálok a gyerekezésen kívül.

Már az is jól esett, hogy ide írtam a dolgokat, ezekkel a barátaimat, családomat nem terhelem.

23:30 körül fog kelni kb., mint minden nap... neked?

2011. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!