Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Annyira feszült,...

Mit tegyek? Annyira feszült, ideges, türelmetlen vagyok.

Figyelt kérdés
11 hós múlt a kisfiam, szinte állandóan kettesben vagyunk, a párom késő éjszakáig dolgozik, heti 5-6 napon, mostanában annyira nyűgös a kisfiam, semmi sem jó neki, én meg már kezdek nagyon kiakadni. Éjjel még 2-szer is eszik, szóval ráadásul már több mint 1 éve (terhességet is beleszámítva) kialvatlan is vagyok. Már beszedtem 1 doboz Mg B6 Extrát is, semmit sem javult a közérzetem. Mit tennétek a helyemben?
2011. jan. 11. 21:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nálunk eszik elalvás előtt fél8-kor és 4 óra múlva újra, szóval szintén akkor, mint nálatok, aztán hajnal 3-4-kor és reggel 6-fél7 körül ébred.
2011. jan. 11. 21:43
 12/21 anonim ***** válasza:
Honnan írsz? Mert ha esetleg te is Bp-i vagy és negyedik kerületi akár sétálhatnánk együtt is, meg a babákkal elmehetnénk ide-oda.Együtt lehet, hogy könnyebb lenne.Amúgy én ugyanolyan cipőben vagyok mint te. Non-stop egyedül a hét hat napján reggeltől estig. Nagyon könnyen befordul az ember lelkileg. Amúgy az én babám 10 hós kisfiú :)
2011. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ááá! Szegedi vagyok.
2011. jan. 11. 21:54
 14/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Detto ugyanez csak az enyem 18 honapos.

Ferjem rengeteget dolgozik, raadasul kulfoldon elunk 9000 km-re mindenkitol,kepzelheted. SENKIM de tenyleg SENKIM sincs es 18 honapja nem volt egyetlen egy szabad napom se.Szoval nagyon megtudlak erteni.

En eddig eleg jol birtam mert az en fiam ejszaka nagyon jol alszik,nem ebred soha viszont cserebe napkozbe nem alszik tul sokat.

En sem tudom,hogy mi lesz es meddig fogom birni de sajnos muszaly, nem tehetunk mast.

Azert ha akad lehetoseged a kiruccanasra, elj vele :)

Minden jot nektek!

2011. jan. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

valószínűleg lepontoznak azért amit most írni fogok, de szerintem jobb megoldás, mint a nyugtató, vagy éppen egy befordult anyuka.

először is az éjszakai evésről kellene leszoktatni. több szakértő is írja, és én is tapasztaltam, hogy ennyi idősen már nem enni kelnek fel a gyerekek, hanem egyéb ok, mint a fogzás, szeparációs szorongás miatt, illetve megszokásból. próbáld meg, hogy teával itatod, vagy vízzel, vagy csak cumit adsz neki. az én lányom most 1 éves, többször kel ő is éjjel. én is azt hittem, hogy éhes, megcsináltam neki a tápszert, de nem ette meg, vagy csak keveset evett belőle. így maradt a tea. ma éjjel is 3-szor ébredt meg, felállt, sírt, kapott egy kis teát és durmolt tovább. ez mindig akkor fordul elő, amikor valami újat tanult, vagy éppen fogzott. most tanult meg járni, és biztos jön a foga is, mert folyamatosan mindenfélét dugdos a szájába, rág szünet nélkül.

a másik dolog az egész napos egyedüllét. én meggondolnám a helyedben, hogy vagy egy játszócsoportba, vagy akár bölcsibe lehetne beíratni akár fél napra is, így te is el tudnál menni 4 órában dolgozni, őt meg lekötné a gyerektársaság, a változatosság. tudom, nem könnyű döntés ez, de én a jövőhéttől 4 órában visszamegyek dolgozni. szerencsém van, mert a két nagymama tud a lányunkra vigyázni, de ha nem tudna, akkor vagy játszócsopotba vagy bölcsibe vinném fél napra. sokan ezt azért nem teszik, mert meggyőződésük, hogy ekkora gyereknek az anyja mellett a helye. ez igaz is, de ezt nem bírja mindenki egyformán. én őszintén szólva elég nehezen viselem az egész napos itthonlétet. nem szórakozni vágyom én, hanem arra, hogy egy kicsit mással is foglalkozzak. a munkahelyemen kitárt karokkal várnak még 4 órában is, és tudom magamról, hogy örömmel fogok hazajönni, örömmel fogok a lányommal játszani, ő pedig azt szokja meg, hogy időnként eltűnök, majd visszatérek. előfordult már, hogy több órára elmentem itthonról, pl. a fodrász is egy 3 órás művelet, illetve egy nagyobb tescos bevásárlás is eltart 2 órát. ha végzek ezekkel a dolgokkal, mindig rohanok haza, mert alig várom, hogy adjak egy nagy cuppanós puszit neki.

megjegyzem egy kicsit idősebb korosztály, mint pl. a nővérem, egyik sógorom, a nagymamánál nevelődött 3 éves korig, mert nem volt gyed és gyes, illetve többen akár fél éves kortól bölcsisek voltak. nem hiszem, hogy ettől sérülne a gyerek-anya kapcsolat, mert anyuka nem fordul be, örül, ha a gyerekével lehet, 100 %-ban tud vele foglalkozni otthon..stb., a gyerek meg így szokja meg.

szóval én elmennék a helyedben, illetve elmegyek a magam helyében dolgozni:-)

2011. jan. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A manóba, de kár, hogy ilyen messze laksz :(

Az érdekességkedvéért azért megírom, hogy Vásárhelyi születésű vagyok és csak pár éve élek itt. de lány koromban sokat lógtunk Szegeden, Kárász utca, Virág cuki, Tisza part na meg amikor megnyitott a Burger King!!! Sőt még suliba is oda jártam közel egy évig (fodrásznak tanultam, csak allergiás lettem) De jó is volt...

El is határoztam, hogy ott fogok élni, de egy kicsit messzebbre kerültem.

Hát nagyon-nagyon sajnálom, hoy nem tudunk összejönni, mert így én is maradok egyedül továbbra is.Játszóházat próbáltam, de sajnos itt( amit találtam) elég drága az óradíj, legalábbis nekem.

2011. jan. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

07:43

De jó már egyeseknek hallod :))) Ott a 2 nagyi, ott a munkahely, ott van a lóvé a 4 órás gyerekmegőrzésre...

Olyan javaslatot én is tudtam volna tenni a kérdezőnek, hogy figyi kisanyám, apa vegyen ki 2 hét szabit és menjetek el a kanári szigetekre, mer' mi is ezt csináljuk :))


Amúgy lehet, hogy a te gyereked éjjel nem enni kel fel, az enyém közel fél liter tápot megiszik kétszerre.

2011. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
11:13-as, nálad a pont! Nálunk is még éhes, a védőnő is mondta, hogy igaz ennyi idősen már nem kellene enni, de az én kisfiam ÉHES és eszik, ezért ébred. Vannak ilyen babák is.
2011. jan. 12. 21:04
 19/21 A kérdező kommentje:
Ha nem volna ez a nyűgössége, nem volna nekem semmi bajom. Ez is mostanában van csak. Én jól elvagyok itthon. Most próbálok majd társaságot keresni, más hasonló korú babákat, hátha össze tudnánk járni. Bár akiket eddig ismerek, valahogy ők kicsit be vannak punnyadva. Nehéz kimozdulni, ha a gyerek előtte egy nagy műsort levág az öltözéssel, inkább egyesek otthon maradnak.
2011. jan. 12. 21:15
 20/21 anonim ***** válasza:

7.43-as vagyok. gondoltam, hogy nem úszom meg rosszmájú megjegyzés nélkül...no de nem baj. nem megyünk a Kanári- szigetekre, mert nincs rá pénz. a "gyermekfelügyelet" a két nagymama lesz, akik ingyen vannak...na jó, esetleg kapnak egy kis sütit:-) azért mert ők szivesen vannak az unokájukkal, nehogy szégyelljem már magam!

a véleményem változatlan, nincs rosszabb egy ideges anyánál, akinek nincs türelme.

vannak alapdolgok amin nem lehet változtatni, így pl. a gyereket fel kell öltöztetni és kész. ha sír, ha ugrál közben, ha nyűgös, el kell viselni, végül is nem fáj neki. én is megteszem, majd a babakocsiban szépen megnyugszik. csak ezért nem maradunk itthon. előtte mindig veszek egy mély levegőt...ez kell :-)

gyerektársaságot biztos lehet találni Szegeden is, vannak foglalkozások, pl nálunk van Ringató, ami pár száz forint egy-egy alkalommal. Szegeden tanultam, úgyhogy tudom, hogy ott is van könyvtár, művelődési ház, uszoda, lehet baba-mama tornára menni, ezek nem kerülnek sokba, illetve nem kerülnek annyiba, mint egy repülőjegy a Kanári-szigetekre. A lényeg egy rugalmas napirend, amibe egyre több mozgalmas dolog legyen, ami kellően kifárasztja a kicsit, és az is fontos, hogy közben Te is szórakozz egy kicsit.

A "munkaterápia" kifejezetten depis, befordult anyáknak jó, örülök, hogy Te még nem tartasz ott, mert jól elvagy otthon.

az éjszakai evés kapcsán nem vitatkozom, biztos vannak ilyen babák...

2011. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!